Firmowe imprezy integrujące zespół

Zarządzanie kapitałem ludzkim w przedsiębiorstwie to bardzo odpowiedzialne i ważne zadanie. Od prawidłowego zdiagnozowania możliwości i umiejętności pracowników, jak i ich szczególnych predyspozycji często zależy nie tylko prawidłowe i najbardziej efektywne funkcjonowanie przedsiębiorstwa, ale również jego rozwój i sukces.

21 lutego 2019
zdjęcie - Firmowe imprezy integrujące zespół


Firmowe imprezy integrujące zespół

Zarządzanie kapitałem ludzkim w przedsiębiorstwie to bardzo odpowiedzialne i ważne zadanie. Od prawidłowego zdiagnozowania możliwości i umiejętności pracowników, jak i ich szczególnych predyspozycji często zależy nie tylko prawidłowe i najbardziej efektywne funkcjonowanie przedsiębiorstwa, ale również jego rozwój i sukces.

Dla dobrego zarządzania zasobami ludzkimi warto wykorzystać takie narzędzia, jak choćby teambuilding czy spotkania integracyjne, podczas których pracownicy biorą udział w różnych zabawach, grach i spotkaniach w grupie. Dobrze zorganizowane imprezy pracownicze pozwalają na odkrycie, jakie szczególne umiejętności i predyspozycje mają poszczególne osoby w firmie, co najlepiej potrafią i jak radzą sobie we współpracy z innymi osobami. Jest to niezwykle istotne, bowiem pokazuje, kto z grupy pracowników najlepiej nadaj się na lidera grupy, kto świetnie radzi sobie z motywowaniem innych, jak i na kim zawsze można polegać. Te informacje są bardzo ważne nie tylko dla kierowników, ale również dla całej grupy pracowniczej, która w przyszłości, przy realizowaniu wspólnych zadań będzie wiedziała, do kogo i po co może się zwrócić.

Firmowe imprezy organizowane są zwykle w bardzo profesjonalny sposób, przy pomocy coacha biznesowego czy trenera personalnego, który odpowiednio prowadzi spotkanie, nadzoruje zadania grupy pracowników, śledzi ich postępy, wspiera i pomaga wyłonić szczególnie uzdolnionych pracowników w grupie. Dzięki temu nie tylko pracownicy, ale przede wszystkim kierownik dowiaduje się wielu istotnych rzeczy o osobach, które zatrudnia, poznaje bliżej swoich podwładnych i dowiaduje się, w jaki sposób można wykorzystać ich szczególne uzdolnienia, możliwości czy talenty, dzięki którym przedsiębiorstwo może jeszcze lepiej i efektywniej funkcjonować. Są to informacje niemal niezbędne dla skutecznego zarządzania grupą pracowników, pozwalające na niezwykle skuteczne i świadome działania kierownika. Zyskuje on pewność, że wszelkie powierzane zadania i obowiązki grupie pracowników będą odpowiednio zrealizowane, samodzielnie mogąc jedynie nadzorować pracę grupy i wspierać swoich pracowników w możliwie jak najlepszym działaniu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie.  Super doświadczeniem jest team building online.
Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!Spotkania integracyjne, które od pewnego już czasu stały się tak popularne, to nie tylko wyjazdy firmowe, ale również jednodniowe czy kilkugodzinne spotkania w grupie pracowników pod okiem profesjonalnego coacha, podczas których tak istotne jest odkrywanie swoich własnych możliwości. Liczne imprezy intergrujące pracowników, które są organizowane przez profesjonalne firmy za każdym razem pomagają w odkrywaniu szczególnych umiejętności i zdolności pracowników, jak i szczególnych talentów, które każdy z nich posiada, a które odróżniają pracowników od siebie wzajemnie. Kierownik, który jest świadomy tych talentów i szczególnych predyspozycji ma możliwość lepiej wykorzystywać te zdolności, świadomie nimi zarządzać, jak i powierzać zadania odpowiednie, dla szczególnych uzdolnień pracowników. Wydaje się, że teambuilding najlepiej sprawdzi się, kiedy wykorzystamy możliwości, jakie dają wyjazdy integrujące pracowników i liczne gry i zabawy, podczas których można lepiej poznać siebie i innych.

Warto także dodać, że w przypadku wyjazdów firmowych przy okazji pracownicy mają możliwość zwiedzenia ciekawych, nowych miejsc, przyjemnym spędzaniem wolnego czasu, jak i dobrą zabawę w gronie współpracowników. Jednak nie wolno zapominać, że spotkania integracyjne mają na celu przede wszystkim rozwinąć kontakty i umiejętności współpracy w firmie, poznać pracowników pomiędzy sobą, jak i zadbać o ich wspólny rozwój zawodowy i interpersonalny. Podczas wyjazdów pracowniczych organizowane są często nie tylko gry i zabawy integrujące ze sobą grupy pracowników, ale również różnego rodzaju szkolenia, które podnoszą umiejętności i kompetencje pracowników, co dodatkowo pozytywnie wpływa nie tylko na grupę pracowników, ale przede wszystkim na całe przedsiębiorstwo, które ma możliwość jeszcze lepiej funkcjonować i osiągać sukcesy na rynku.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

teoria typów osobowości C. G. W swojej pionierskiej pracy „Typy psychologiczne” dr Carl Gustav Jung proponuje model, zgodnie z którym ludzie posiadają odmienne preferencje, przez co postrzegają te same sytuacje z różnych perspektyw. Założenie takiej odmienności perspektyw, nastawień, jest wysoce trafne z punktu widzenia zrozumienia organizacji, kultury oraz potrzeb w zakresie motywacji i przywództwa. Zrozumienie różnic indywidualnych jest fundamentalne dla usprawnienia komunikacji, współpracy oraz budowania efektywnych zespołów.Junga

Zdalne formaty rozwojowe do tej pory funkcjonowały raczej na obrzeżach polityki rozwojowej organizacji.

Zgodnie z ostatnią analizą demograficzną przeprowadzoną przez Pew Research Center, do 2055 r. Stany Zjednoczone nie będą już miały jednej rasowej lub etnicznej większości. Ta zmiana w kierunku bardziej zróżnicowanej populacji będzie miała duży wpływ na siłę roboczą i sposób, w jaki organizacje radzą sobie z różnorodnością w miejscu pracy.

Metoda motywacji błyskawicznej Pantalona przekonuje, że nie warto koncentrować się na tym JAK wykonać jakieś wymagające zadanie, tylko skupić się na tym DLACZEGO powinno się je zrealizować. W ten sposób zdecydowanie łatwiej zmotywować siebie i innych do działania.

Pomodoro to prosta metoda pomagająca w zarządzaniu czasem, zwiększeniu koncentracji i podniesieniu efektywności.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.