Impreza na wyjeździe integracyjnym

Prawie każda firma przynajmniej raz w roku organizuje dla swoich pracowników wyjazd integracyjny. Niektórzy twierdzą, że jest to bardzo pozytywne zjawisko, natomiast inni uważają, że wręcz szkodliwe.

19 grudnia 2018
zdjęcie - Impreza na wyjeździe integracyjnym

Impreza na wyjeździe integracyjnym

Prawie każda firma przynajmniej raz w roku organizuje dla swoich pracowników wyjazd mający na celu integrację. Niektórzy twierdzą, że jest to bardzo pozytywne zjawisko, natomiast inni uważają, że wręcz szkodliwe.

Oczywiście, na wyjazdach mogą się zdarzyć różne sytuacje, ale nie ma sensu generalizować i rozpowszechniać jakichś stereotypów. Dobrze zorganizowany wyjazd, nawet połączony z imprezą może być bardzo udany i całkowicie niegroźny.

Przede wszystkim dobrym pomysłem jest pozwolenie pracownikom na to, aby zabrali na wyjazd swoich partnerów.

Dzięki temu więcej z nich zdecyduje się na taki wyjazd i uniknie się plotek o romansach itd.

Dokąd powinien być taki wyjazd?

To już zależy od woli szefa oraz pracowników, ale warto zadbać o to, aby zakwaterowanie było np. w pensjonacie ze SPA. Pozwoli to pracownikom zrelaksować się, odprężyć, nabrać sił itp.

Oczywiście trzeba także pomyśleć o odpowiedniej organizacji imprezy na takim wyjeździe.

Ciekawym pomysłem jest urządzenie zabawy stylizowanej np. na konkretne lata, kulturę itp. Popularne są bale maskowe, zabawy w stylu morskim itd. Może to być spora frajda, bowiem już samo szukanie kostiumu jest świetną rozrywką.

Warto zorganizować także jakieś konkursy podczas takiej imprezy, bowiem będą one urozmaiceniem zabawy. Najlepiej jeśli będą w takim stylu, w jakim zorganizowana jest impreza.

Koniecznie trzeba także pomyśleć o zamówieniu na ten czas fotobudki. Pozowanie do zdjęć z fotobudki jest świetną zabawą, która także integruje pracowników.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Ważne jest także, aby szef zadbał o odpowiednią kulturę na takiej imprezie. Powinien dać pracownikom dobry przykład i udowodnić, że potrafi pić z umiarem. Nie są mile widziane skandale z udziałem szefa, bowiem znacznie obniża to jego reputację oraz respekt i szacunek, jaki odczuwają wobec niego pracownicy.

Istotne jest także to, aby zadbać o jedzenie na wysokim poziomie. Nie muszą to być oczywiście ośmiornice, jagnięcina itd., ale jakość oraz rodzaj jedzenia ma duży wpływ na ogólną ocenę takiej imprezy.

Warto także pomyśleć o tym, czy dobrym pomysłem nie byłoby połączenie takiej imprezy z rozdaniem nagród, premii itd.

Należy jednak wszystko przeprowadzić bardzo taktownie, tak, aby nienagrodzeni pracownicy nie poczuli się urażeni. Jeżeli mamy obawy, czy zostanie to dobrze przyjęte, lepiej z tego zrezygnować.

Oczywiście pomysłów jest wiele i co roku można zorganizować coś innego. Dzięki temu pracownicy się nie znudzą i na pewno chętnie będą uczestniczyli w tego typu wydarzeniach.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Twórcą 6 myślowych kapeluszy jest maltański psycholog i lekarz Edward de Bono. De Bono większość swojego zawodowego życia poświęcił analizie procesów myślowych i tematyce kreatywnego myślenia. Światową sławę zyskał właśnie dzięki myślowym kapeluszom.

Koncepcja szczególnego traktowania talentów w przedsiębiorstwach powstała w USA w latach 80. ubiegłego wieku. W tamtych czasach powstało także pojęcie „zarządzanie talentami” („talent managment”), które jest przedstawiane przez wielu konsultantów i akademików jako jeden z kluczowych procesów zarządzania organizacją.

Wirtualna współpraca to jedna z tzw. kompetencji przyszłości, czyli kluczowych umiejętności na rynku pracy.  Ośmiu na dziesięciu specjalistów globalnych firm pracuje dziś w zdalnych zespołach. Elastyczne formy zatrudnienia przy rekrutacji oferuje ponad 60 proc. firm na całym świecie. Wkrótce taka praca stanie się standardem w wielu branżach.

Wiele ludzi może kojarzyć zespół wirtualny z zespołem nierzeczywistym, złożonym z awatarów. Jednak zespół wirtualny jest jak najbardziej rzeczywisty, składa się z rzeczywistych ludzi, którzy wykonują realną pracę.
Trenowanie kreatywności jest możliwe, jeśli potraktujemy to tak, jak każdy inny rodzaj aktywności człowieka!
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.