Ranking firm team buildingowych

Rankingów firm szkoleniowych jest całkiem sporo – ranking Gazety Finansowej, ranking firm szkoleniowych, jest również konkurs "Liczą się efekty" organizowany przez Instytut Badania Edukacji.  Jeśli podejmiemy trud znalezienia podobnego zestawiania dla firm zajmujących się team buildingiem znajdziemy pustkę. Dlaczego nie ma rankingów firm team buildingowych?

2 stycznia 2019
zdjęcie - Ranking firm team buildingowych

Ranking firm team buildingowych

Dlaczego nie ma rankingów firm teambuildingowych? Dla porównania rankingów firm szkoleniowych jest całkiem sporo – ranking Gazety Finansowej (obroty, trenerzy klienci, linie produktowe), ranking firm szkoleniowych (satysfakcja uczestników). Jest również konkurs "Liczą się efekty" organizowany przez Instytut Badania Edukacji.  Jeśli podejmiemy trud znalezienia podobnego zestawiania dla firm zajmujących się teambuildingiem znajdziemy pustkę.

Wydawałoby się, że rynek szkoleń nie jest dojrzały – o klientów walczy 6 tysięcy firm szkoleniowych! Jeśli więc rynek szkoleń jest w okresie dziecięcym to rynek integracji i teambuildingu radośnie przeżywa swoje niemowlęctwo.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Takich prawdziwych firm zajmujących się teambuildingiem jest dosłownie kilka. Prawdziwych – czyli takich, które zatrudniają kadrę sprzedażową, projekt manager’ów, mają siedzibę i funkcjonują przez cały rok a nie wyłącznie sezonowo. Reszta tego rynku to freelancerzy posiadający kilka swoich pomysłów i realizujący je raz za razem, agencje eventowe, dla których teambuilding to jedynie dodatek do głównej działalności oraz firmy szkoleniowe, których trenerzy myślą, że spotkanie integracyjne to takie bardziej zaawansowane szkolenie z komunikacji.

W Gammie Discover mamy bardzo dobry przegląd rynku bo jesteśmy świeżo po procesie rekrutacyjnym na stanowisko BDM’a. Business Development Manager to stanowisko odpowiedzialne za sprzedaż, ale również za projektowanie nowych wydarzeń oraz zarządzanie zespołem wykonawców eventu.

Jeśliby jednak chcieć stworzyć taki ranking firm teambuildingowych to po jakie kryteria należałoby sięgnąć?

W wyniku wewnętrznej burzy mózgów proponujemy:

 • Liczba zrealizowanych projektów teambuildingowych
  (w ostatnim roku / od początku działalności)
 • Liczba i jakość kadry tworzącej zespół
  (trenerzy / animatorzy / PM’owie, account’ci)
 • Portfolio rozwiązań
  (liczba i jakość)
 • Lista referencyjna
  (jakie marki / jakie grupy / jakie wyzwania)
 • Specjalizacja
  (rozrywka / edukacja / edutainment)

Powstałe w ten sposób zestawienie nie musi przyjmować nawet formy rankingu. Byłby to po prostu dokument, który pozwalałby klientom poruszać się po tym mało przejrzystym rynku.

Dziś klienci szukający usług teambuildingowych sięgają po osobiste doświadczenia bądź rekomendacje. W internecie jest tak duży chaos informacyjny, że trudno z niego wyłuskać informacje pozwalające dokonać racjonalnego wyboru. Powstały ranking czy zestawienie pomogłoby uporządkować te informacje.  Dokument być może pomógłby skonsolidować ten rynek (tak jak dzieje się w przypadku szkoleń),  a to odbyłoby się z dużą korzyścią dla samych klientów.

Dziś na rynku wciąż brakuje podmiotów na tyle dużych, aby posiadały stacjonarny dział kreacji pozwalający projektować i testować nowe rozwiązania. Najwięksi gracze, do których trafiałaby duża część zapytań na spotkania integracyjne mogłaby część środków przeznaczać na rozwój.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Słuchanie jest prawdopodobnie najważniejszym elementem komunikacji międzyludzkiej. Nasza umiejętność słuchania dobrze wpływa na jakość wszystkich naszych relacji, nie tylko z rodziną i przyjaciółmi, ale i w miejscu zatrudnienia, wpływa również na skuteczność i jakość naszej pracy. W naszym życiu angażujemy się w wiele rozmów z przyjaciółmi, współpracownikami i członkami naszej rodziny. Jednak przez większość czasu nie słuchamy tak dobrze, jak moglibyśmy, a czasem powinniśmy.

Obecnie setki firm używają Holacracy®, nowego systemu ładu organizacyjnego, który przekazuje uprawnienia decyzyjne samoorganizującym się zespołom. Podczas gdy Zappos zdominowało główne media, firmy w wielu branżach również stosują to nowoczesne podejście.

Genchi Genbutsu oznacza konieczność osobistego zweryfikowania wszystkich faktów dotyczących danego problemu. Zasada Genchi Genbutsu to jeden z najważniejszych elementów kultury pracy w japońskich firmach.

W dniu dzisiejszym nie wyobrażamy sobie życia codziennego bez internetu. Do tego aby z niego korzystać w chwili obecnej nie potrzebujemy komputera , wystarczy jedynie telefon. Dlatego tak chętnie korzystamy z niego w pracy i w domu, w łazience, łóżku, na plaży, wszędzie możemy zabrać go ze sobą. To powoduje, że w każdej chwili możemy sprawdzić co się dzieje na całym świecie, a najważniejsze jest to, że w każdej chwili możemy połączyć się z naszymi znajomymi na forach internetowych i portalach społecznościowych.

Zastanawiając się nad pojęciem design thinking, pierwsze słowo, które przychodzi do głowy, to człowiek. Na przykład, jakie potrzeby ludzkie kryją się za potrzebami biznesowymi? Design thinking zachęca organizacje do skupienia się na ludziach, dla których są tworzone, i jest ukierunkowane na produkty, usługi i wewnętrzne procesy skoncentrowane na człowieku. Chodzi o proste zmiany w sposobie myślenia i zadawania pytań, a także nowy sposób patrzenia na problemy.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.