Szkolenie pracowników na wyjeździe

Szkolenia pracownicze można przeprowadzać na miejscu, w pobliżu zakładu pracy, bądź na wyjeździe. Coraz częściej spotykamy się ze szkoleniami wyjazdowymi, które organizowane są w weekendy. To właśnie wtedy pracownicy mają okazję spędzić ze sobą większą chwilę czasu.

19 grudnia 2018
zdjęcie - Szkolenie pracowników na wyjeździe

Szkolenie pracowników na wyjeździe

Szkolenia integracyjne można przeprowadzać na miejscu, w pobliżu zakładu pracy, bądź na wyjeździe. Coraz częściej spotykamy się ze szkoleniami wyjazdowymi, które organizowane są w weekendy. To właśnie wtedy pracownicy mają okazję spędzić ze sobą większą chwilę czasu.

Pokazanie swojej drugiej strony

Wyjazd szkoleniowy to nie tylko nauka ale również wolny czas, który zazwyczaj przeznaczany jest na zabawy nierzadko zakrapiane alkoholem.

Nie ma w tym nic dziwnego, że ludzie dorośli spożywają alkohol. Niestety wiele osób nie zna w tym umiaru i tu jest właśnie problem.

Pracownicy pod wpływem alkoholu zachowują się inaczej niż w pracy. Pracodawca, kierownictwo bardzo szybko może poznać się na swoich pracownikach, gdy ci tylko wypiją zbyt dużą ilość alkoholu.

Jeśli zachowanie będzie karygodne, to szansa na szybki awans może stanąć pod naprawdę sporym znakiem zapytania. Warto dlatego na szkolenia i wyjazdy firmowe jechać ze świadomością, że nasze zachowanie może mieć konsekwencje po powrocie do pracy.

Silne strony pracowników

Szkolenia wyjazdowe często są łączone z różnego rodzaju zabawami, które umilają czas pracownikom. W modzie jest teambuilding czyli organizowanie takich zabaw eventowych, gdzie pracownicy będą musieli pracować w zgranym zespole, aby osiągnąć zwycięstwo.

Dzięki temu łatwo można zauważyć, kto ma jakie silne strony, kto słabe, a także kto jest w danej firmie liderem pośród pracowników, którzy znaleźli się na wyjeździe.

Szkolenia wyjazdowe uczą więc nie tylko pracowników, ale również szefostwo, które ma okazję swoich pracowników poznać z tej drugiej, bardziej prywatnej strony.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Szkolenia połączone z Teambuildingiem są ciekawym wyborem i coraz częściej pracodawcy decydują się na takie połączenie.

Czasami wyjazd szkoleniowy polega tylko i wyłącznie na Teambuildingu czyli tworzeniu zgranego zespołu, który poradzi sobie w trudnych warunkach pracy.

Nie ma jednak możliwości pozyskania zadowalających efektów jeśli nie będzie chęci pracy u pracowników.

Muszą oni nie tylko chcieć pracować na swoim stanowisku pracy ale również współpracować z innymi osobami, które w danym zakładzie pracy wykonują określone czynności.

Wszelkie szkolenia, wyjazdy Teambuildingowe mają doprowadzić do tego, aby tak właśnie się stało. Im częściej pracownicy spotykają się po pracy, spędzają ze sobą czas, tym łatwiej jest osiągnąć zakładany cel.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.

Korzenie Six Sigma sięgają teorii matematycznej z XIX wieku, ale tak naprawdę do dzisiejszego świata biznesu przeniknęła w latach 80. dzięki staraniom inżyniera z Motoroli. To wtedy pewien dyrektor wykonawczy firmy Motorola Art Sundry skarżył się na brak stałej jakości produktów firmy. Inżynier pracujący w tej firmie, Bill Smith, w końcu odpowiedział na wezwanie, by konsekwentnie produkować produkty wysokiej jakości, i w 1986 roku opracował metodologię Six Sigma.

Nowoczesna technologia zaopatrzyła człowieka w wiele narzędzi, które potrafią znacząco ułatwić każdą napotkaną w życiu sytuację. Szczególnie upraszczają one komunikację międzyludzką. Wysokoobrotowe połączenia szerokopasmowe oraz aplikacje takie jak Skype, Slack, Viber jak i wiele innych, nie tylko pozwoliły ludziom na utrzymywanie ze sobą kontaktów w celu socjalizowania się, lecz również dały wiele możliwości firmom - rekrutacji najlepszych ludzi na całym rynku.

Pecha Kucha to rodzaj prezentacji multimedialnej, składającej się z 20 slajdów po 20 sekund. Ogólna forma jest zarazem czasem przez jaki trwa prezentacja i jest to 6 minut i 40 sekund. Jej nazwa pochodzi z języka japońskiego od określenia dźwięków mowy, pecha kucha oznacza pogawędkę. Ten sposób prezentacji stworzyli w 2003 roku Astrid Klein i Mark Dytham, architekci pracujący w Tokyo. Metoda ta powstała na potrzeby zaprezentowania dużej ilości prezentacji w firmie, w dość rozsądnej ilości czasu.

W każdej firmie znajdą się pracownicy którzy, częściej lub rzadziej, nie są w stanie się ze sobą dogadać. Nie ważne czy dana kłótnia pojawiła się przez różnice poglądów, osobowości, stylu życia czy przez inny mniej lub bardziej ważny czynnik, czasem pracownicy nie potrafią się odpowiednio porozumieć.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.