Budowanie zespołów

Jak sprawić, aby firma działała szybko i efektywnie, a generowane przez nią zyski stawały się coraz większe? To pytanie zadaje sobie każdy przedsiębiorca. Wiele osób twierdzi, że najważniejsze jest sprawne funkcjonowanie zespołów pracowników w firmie.

21 grudnia 2018
zdjęcie - Budowanie zespołów

W ARTYKULE:

Budowanie zespołów

Jak sprawić, aby firma działała szybko i efektywnie, a generowane przez nią zyski stawały się coraz większe? To pytanie zadaje sobie każdy przedsiębiorca. Wiele osób twierdzi, że najważniejsze jest sprawne funkcjonowanie zespołów pracowników w firmie.

Każdy z takich zespołów ma do wykonania określone zadania - jeśli tworzące zespół osoby umieją ze sobą współpracować, a ich lider wie, jak motywować swoich podwładnych do pracy, zadania są wykonywane szybko i sprawnie.

Teambuilding pomaga w integracji nowych członków zespołu, jest bardzo przydatnym narzędziem, dzięki któremu pracownicy uczą się ze sobą współpracować i poznają się nawzajem. Zyskują do siebie zaufanie, a ich lider zauważa, jakie są słabe i mocne strony poszczególnych osób.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Jeśli zaś nowa grupa nie ma jeszcze lidera, często podczas wykonywania zadań lider wyłania się z grupy w sposób zupełnie naturalny - ma to tę zaletę, że tak "wybranych" liderów grupa akceptuje znacznie łatwiej, niż tych, którzy zostali im po prostu narzuceni.

Imprezy plenerowe, konkurencje sprawnościowe i intelektualne, wiele zadań do wykonania, zabawy przy ognisku lub wieczorne wyjścia... czy takie działania faktycznie są w stanie pomóc w tworzeniu sprawnego zespołu?

Statystki pokazują, że tak - podczas wspólnego dążenia do określonego celu pracownicy integrują się ze sobą, uczą się współpracy i nieświadomie tworzą zasady sprawnego działania, które później wdrażają w życie przy codziennej pracy.

Konkurencje teambuildingowe mają jedną, bardzo istotną cechą - choć nie są szczególnie trudne i może wziąć w nich udział właściwie każdy, nie da się pokonać trudności zadań samodzielnie. Aby wygrać, dany zespół jest więc zmuszony do współpracy i do sprawnego podziału między sobą zadań.

Liderzy grup mogą sprawdzić się podczas takich zabaw w roli "kierownika" - przekonają się, czy ich strategia kierowania zespołem i motywowania pracowników jest skuteczna, czy też trzeba jednak coś w niej zmienić.

Coraz więcej firm inwestuje w integrację. Profesjonaliści w tej dziedzinie twierdzą, że zainteresowanie tego typu zajęciami z roku na rok staje się coraz większe.

Można więc łatwo domyślić się, że jest to skuteczny i prosty sposób na stworzenie sprawnie funkcjonujących, zgranych zespołów. Pod pozorem zwykłej zabawy, ludzie uczą się współpracy, rozwiązywania problemów i efektywności.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Teoria reaktancji opisuje i wyjaśnia zjawisko oporu psychicznego. Jej podstawowe założenie brzmi: ludzie reagują odruchowym sprzeciwem na narzucane im zakazy, ograniczenia, ale i zmiany. Dla zarządzających zmianą w firmie znajomość teorii reaktancji może być dobrym narzędziem do opanowania emocji pracowników, podczas implementacji innowacyjnych rozwiązań.

Zachodzące zmiany demograficzne i generacyjne sprawiają, że firmy coraz częściej przekazują funkcje kierownicze pracownikom pokolenia Y. W efekcie Y-greki nie tylko stanowią  ponad połowę aktywnych pracowników, ale sami zarządzają już 38% zatrudnionych osób. Na skutek czego, organizacje stają przed wyzwaniem zmiany modeli zarządzania i przywództwa.

70/20/10 to metoda zawodowego rozwoju, która zakłada, że takie formy kształcenia jak szkolenia czy kursy, powinny być uzupełnione informacjami zdobywanymi w codziennej, zawodowej praktyce.

„Oceniamy siebie zwykle na podstawie tego, czego chcielibyśmy dokonać, ale otoczenie, oceniając nas, bierze pod uwagę to, czego naprawdę dokonaliśmy”  
Komunikacja niewerbalna w tworzeniu pierwszego wrażenia - gestykulacja, sposób chodzenia, mimika - wszystko ma znaczenie!
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.