Inteligentny team building w relacji do szkoleń

Potrzeby firm w obszarze rozwoju pracowników zmieniają się – niejako w odpowiedzi na zmieniające się otoczenie biznesowe oraz oczekiwania pracowników.

20 grudnia 2018
zdjęcie - Inteligentny team building w relacji do szkoleń

Inteligentny teambuilding w relacji do szkoleń

Potrzeby firm w obszarze rozwoju pracowników zmieniają się – niejako w odpowiedzi na zmieniające się otoczenie biznesowe oraz oczekiwania pracowników.

Od początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy to pojawiły się w Polsce szkolenia cele rozwojowe realizowano poprzez tradycyjne warsztaty – trener przed flipchartem, ustawienie sali w podkowę i ćwiczenia – na zmianę typu „papier- ołówek” bądź scenki – „na żywo” bądź nagrywane na kamerę.

Spotkania integracyjne – realizowały zupełnie inne cele – budowały atmosferę, zespalały zespół.

Dziś coraz trudniej wyznaczyć granicę – od którego momentu przestajemy mówić o szkoleniu a zaczynamy o projekcie

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :Szkolenia wykorzytują coraz to nowe narzędzia (gry strategiczne, gadżety elektroniczne itp.). 

Projekt teambuildingowy natomiast jest projektowany przy wykorzystaniu cyklu Kolba i jest kontraktowany na realizację celów rozwojowych – podnoszenie kompetencji, wpływania na przekonania pracowników.

Co raz bardziej widocznym trendem jest łączenie firm szkoleniowych i firm eventowych bądź też otwieranie działów integracyjnych przez firmy szkoleniowe. Taka strategia wynika z  faktu, że obie usługi maja tą samą grupę docelową – decydentami są menedżerowe HR.  

Skupienie decyzji dotyczących szkoleń i wyjazdów integracyjnych w jednym dziale pozwala na otwartą rozmowę – czy dana potrzeba będzie realizowana przez szkolenia czy poprzez tzw. inteligentny teambuilding.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Praca zdalna to coraz częściej świadomy wybór pracodawcy, który chce w ten sposób obniżyć koszty powierzchni biurowej czy relokacji pracowników.

Zakłada, że u Klienta występuje więcej niż jedna osoba mająca wpływ na decyzje biznesowe. W sprzedaży tradycyjnej decydentem jest najczęściej ta osoba, z którą umawiamy się na spotkanie.

Jedną z najbardziej popularnych koncepcji zadowolenia z pracy i motywacji wewnętrznej pracownika  jest Model Cech Pracy (JCM) autorstwa Hackmana i Oldhama. Teoria JCM wskazuje czynniki, które przyczyniają się do osiągnięcia zawodowej satysfakcji.

Pokolenie C (inne określenie to generacja Z) swoją nazwę zawdzięcza angielskiemu słowu „connected” (połączony). Bo to właśnie doświadczenie stałego „połączenia z siecią”, bycia „online”, aktywnego działania w Internecie i w mediach społecznościowych najlepiej definiuje tę generację.

Przywództwo transformacyjne charakteryzuje się między innymi tym, że menedżer posiada charyzmę, poprzez którą może oddziaływać na zespół nie wprost – niekoniecznie wykorzystując formalne i proceduralne narzędzia kierownicze.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.