Motywacja pracowników bez pieniędzy

Często powodem, dla którego pracownik traci motywację do pracy jest poczucie, że jest niedoceniany, może to wynikać z niskiej płacy, jednak często powody są dużo trudniejsze do zaobserwowania. 

2 października 2017
zdjęcie - Motywacja pracowników bez pieniędzy

Często powodem, dla którego pracownik traci motywację do pracy jest poczucie, że jest niedoceniany, może to wynikać z niskiej płacy, jednak często powody są dużo trudniejsze do zaobserwowania.

By chronić swoich pracowników przed utratą zapału do pracy, powinniśmy sprawić, by czuli, że wykonywane przez nich zadania są istotne, mają dla nas znaczenie. Szczególnie, jeśli chodzi o terminową realizację stawianych przed nimi celi.

Nie zaszkodzi też od czasu do czasu pochwalić zespół, pokazać, że cieszymy się z tego, że możemy z nimi pracować.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak delegować i motywować zespół? Jak skutecznie zarządzać projektami? Jak zostać sprawnym liderem w firmie? Jak budować zaangażowanie w zespole? Sprawdź nasze szkolenia menadżerskie np: szkolenie zarządzanie zespołem, szkolenie project manager. Sprawdź je.

 

Problemem może być także nuda, może brzmi to banalnie, ale ciężko jest cieszyć i pałać zapałem na myśl o spędzaniu pięciu dni w tygodniu przed komputerem, wykonując cały czas te same zadania. Praca powinna być możliwe ciekawa i różnorodna. Pracownik powinien wykonywać jak najwięcej różnych zadań, by uniknąć popadnięcia w rutynę czy apatię.

Powinniśmy też tutaj zwrócić uwagę, w jaki sposób stawiamy naszym pracownikom wymagania i wyznaczamy cele zespołów. Powinny być one wymagające, ale możliwe do realizacji, sformułowane zwięźle i jasno, ale nie pomijając żadnych istotnych informacji.

Nie zawsze musimy kusić naszych pracownikom perspektywą podwyżki, czasem wystarczą dobre słowa i odrobina dobrej woli po obu stornach, aby ich efektywność wzrosła.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

31 października 2017
Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
31 października 2017
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
31 października 2017
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
31 października 2017
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
31 października 2017
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.