Inne strony: GAMMA DISCOVER

Ważne, żeby wiedzieć, jeszcze ważniejsze żeby zrozumieć

STREFA WIEDZY

Artykuły Eksperckie

Artykuły eksperckie to zbiór publikacji z obszaru kadr i płacprawa, finansów oraz z dziedzin branżowych – inwestycje, budownictwo, nieruchomości , energetyka oraz logistyka, spedycja i transport.

Publikujemy materiały, które dla uczestników naszych szkoleń mogą być odświeżeniem lub uzupełnieniem wiedzy, oraz inspiracją dla tych osób, które zastanawiają się nad wyborem firmy szkoleniowej oraz samego szkolenia.

Życzymy interesującej lektury!

Zmiany w ustawie o gospodarce nieruchomościami z 2017r. |
Nowelizacja przepisów dotyczących gospodarki nieruchomościami doprecyzowała niektóre regulacje, w szczególności te dotyczące pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz zarządzania nimi.
Obowiązek serializacji leków |
9 lutego 2019 r. w krajach Unii Europejskiej zaczną obowiązywać przepisy dotyczące zabezpieczeń na opakowaniach produktów leczniczych. Mają one ograniczyć wprowadzanie do legalnego obrotu sfałszowanych leków.
Specustawa przesyłowa – najważniejsze założenia |
Głównym celem uchwalonej w 2015 roku specustawy przesyłowej było przyspieszenie procesu budowy sieci przesyłowych o strategicznym znaczeniu. Obowiązujące wówczas regulacje dotyczące ustanowienia służebności przesyłu wymagały zmian tak, aby...
Pracownicze Plany Kapitałowe - Nowy pomysł na wyższą emeryturę |
Po zawirowaniach związanych z Otwartymi Funduszami Emerytalnymi czas na kolejny system dodatkowego oszczędzania z myślą o emeryturze. Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) mają zapewnić Polakom wyższe świadczenia w przyszłości i jednocześnie nie...
Branża kosmetyczna pod większa kontrolą |
4 października br. Sejm przyjął projekt ustawy o produktach kosmetycznych. Nowe przepisy mają za zadanie zwiększenie nadzoru nad działalnością producentów i sprzedawców produktów kosmetycznych. Określają m.in. organy administracji publicznej...
Zmiany w przechowywaniu akt osobowych |
Z dniem 1 stycznia 2019 r. w życie wejdą nowe przepisy dotyczące prowadzenia i archiwizacji akt osobowych pracowników. Najważniejsze zmiany to skrócenie obowiązkowego okresu przechowywania akt osobowych z 50 do 10 lat oraz wprowadzenie możliwości...
Specustawa drogowa – ułatwienia w realizacji inwestycji drogowych |
Przyspieszenie rozwoju infrastruktury drogowej w Polsce możliwe było m.in. dzięki uchwaleniu tzw. specustawy drogowej. Jej głównym celem było uproszczenie i przyspieszenie procedur związanych z uzyskiwaniem zezwoleń na realizacje inwestycji w...
Czym różnią się dane zwykłe od danych wrażliwych? |
Dane osobowe to pojęcie, które jest zapewne wielu osobom znajome. Jednak spora część osób nie wie, że dane osobowe dzieli się na dane zwykłe oraz dane wrażliwe. Jaka jest między nimi różnica i na czym polega podział?
Kurs na specjalistę do spraw transportu i logistyki |
Kursy szkolące specjalistów do spraw transportu cyklicznie każdego roku odbywają się w kilkunastu większych polskich miastach (między innymi Białymstoku, Warszawie, Krakowie, Olsztynie czy Poznaniu).
Szkolenie dla pracodawców pełniących zadania służby BHP |
Przepisy polskiego prawa bardzo jasno mówią, że każdy z pracodawców ma obowiązek utworzenia we własnym przedsiębiorstwie służby BHP.
Służebność Przesyłu - Urządzenia przesyłowe na działce budowlanej |
Służebność gruntowa to prawo, które obciąża nieruchomość w celu podniesienia użyteczności innej nieruchomości.
Akty prawne regulujące przewóz materiałów niebezpiecznych |
Ładunki niebezpieczne są to wszelkiego rodzaju substancje, materiały i przedmioty, których przewóz jest albo zabroniony, albo też dopuszczony tylko i wyłącznie na warunkach określonych prawem, w szczególności umową europejską dotyczącą...
Organizacja przewozu ładunków niebezpiecznych |
Transport ładunków niebezpiecznych wymaga wielkiej ostrożności i perfekcyjnego, niemal bezbłędnego przygotowania. Firmy które decydują się oferować klientom taki właśnie rodzaj transportu zanim podejmą jakiekolwiek działania spełnić muszą szereg...
Kurs na przewóz rzeczy |
Szkolenie z prawa celnego docelowo kierowane jest do każdego, kto chce nabyć lub pogłębić dotychczasowo już zdobytą wiedzę z zakresu prawa celnego czy wewnątrzwspólnotowego obrotu towarowego (który często ulega zmianom i drobnym modyfikacjom).
Szkolenie z prawa celnego |
Szkolenie z prawa celnego docelowo kierowane jest do każdego, kto chce nabyć lub pogłębić dotychczasowo już zdobytą wiedzę z zakresu prawa celnego czy wewnątrzwspólnotowego obrotu towarowego (który często ulega zmianom i drobnym modyfikacjom).
Rodzaje i charakterystyka umów o pracę |
Jeśli chodzi o zawarcie umowy o pracę pomiędzy pracodawcą a pracownikiem zawarta może być ona na kilka sposobów np. na czas nieokreślony lub określony, na zastępstwo itd.
Microsoft Office Excel w logistyce |
Logistycy w swojej pracy bardzo często do pracy wykorzystują arkusz kalkulacyjny. Nawet jednak bardzo dobry analityk danych logistycznych nawet jeśli bardzo się stara nie jest w stanie nie przeoczyć pewnych mniejszych lub większych błędów.
Historia Excela i innych arkuszy kalkulacyjnych |
Pierwszy arkusz kalkulacyjny przeznaczony dla komputerów powstał w roku 1961, po to by możliwie jak najbardziej ułatwić niełatwą wówczas pracę księgowym. Jego pomysłodawcą i wykonawcą był Richard Mattesich.
Szkolenie na przewozy nienormatywne |
Szkolenia na przewozy nienormatywne nie odbywają się często być może dlatego że nie ma na nie aż tylu chętnych jak na inne podobne rodzaje kursów dla przewoźników.
Służebność gruntowa, a służebność przesyłu |
Służebność gruntowa to prawo, które obciąża nieruchomość w celu podniesienia użyteczności innej nieruchomości.
Szkolenie z zakresu licencjowanego przewozu drogowego taksówką |
Taksówkarzem nie można zostać posiadając jedynie dobre auto i prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Koniecznie jest odbycie również odpowiedniego kursu. Aby móc do niego przystąpić należy mieć ukończone 18 lat oraz posiadać prawo jazdy kategorii B....
Czym zajmuje się logistyka? |
Logistyka w firmie opiera się na wszystkich procesach związanych z planowaniem, realizowaniem czy kontrolowaniem efektywnego i opłacalnego pod względem ekonomicznym przepływu takich elementów jak surowce, materiały, czy wyroby gotowe.
Prawo pracy w gastronomii |
Polskie prawo dopuszcza 40 godzinny tryb pracy, po 8 godzin każdego dnia. Są jedna branże, między innymi gastronomia gdzie niemożliwe jest, by pracownicy pracowali tylko w ciągu tygodnia po 8 godzin i cieszyli się wolnymi weekendami.
Funkcje Excela które warto znać |
Funkcje Excela warto znać bo znajomość nawet podstawowych funkcji nie tylko ułatwia ale znacznie przyspiesza pracę.
Zobacz artykuły na kolejnych podstronach: 1 2 > >>

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.