Szkolenie z prawa celnego

Szkolenie z prawa celnego docelowo kierowane jest do każdego, kto chce nabyć lub pogłębić dotychczasowo już zdobytą wiedzę z zakresu prawa celnego czy wewnątrzwspólnotowego obrotu towarowego (który często ulega zmianom i drobnym modyfikacjom).

19 listopada 2018
zdjęcie - Szkolenie z prawa celnego


Szkolenie z prawa celnego


Uczestnicy takich szkoleń przede wszystkim zapoznani zostają ze znowelizowanymi przepisami ustawy, obowiązkami i wszystkimi procedurami związanymi bezpośrednio lub pośrednio z prawem celnym.

Prowadzący szkolenia starają się również zaprezentować możliwie w jak najszerszym zakresie wszystkich błędów i uchybień jakie popełniane zostają najczęściej oraz problemów jakie powstają w konsekwencji ich popełnienia.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy warto inwestować w ubezpieczenie CARGO? Jakie są niuanse prawne umów spedycyjnych? Jak przebiega dochodzenie roszczeń z tytułu przewozu towarów?

Na te i inne pytania odpowie trener podczas szkolenia:

Uczestnicy tego szkolenia często biorą udział  w takich szkoleniach jak:


Jeśli to możliwie starają się również przedstawić sposoby ich najlepszego rozwiązywania. Na tego typu szkolenia ( często są to wyjazdy weekendowe ze względu na szeroki zakres wiedzy jakie obejmują) wysyłane są przede wszystkim:
  • kadra odpowiedzialna za organizację procesu transportowo - logistycznego ( eksport/ import towarów z zagranicy) - dla takich osób w codziennej pracy niezbędna jest wiedza z zakresu prawa celnego, między innymi dlatego, że do ich głównych obowiązków należy maksymalne obniżanie kosztów transportu towarów;
  • przedsiębiorcy potrzebujący takiej specjalistycznej wiedzy do dalszej pomyślnej działalności firmy;
  • każda inna osoba chcąca z różnych powodów pogłębić lub zacząć dopiero zdobywać wiedzę z zakresu kodeksu celnego.

Każde szkolenie, nawet o dowolnej tematyce niesie wiele korzyści dla jego uczestników.

Jeśli chodzi o szkolenie z prawa celnego uczestnicy zyskują;
  • wiedzę dotyczącą najnowszych zmian prawnych we krajowym i europejskim prawie celnym
  • wstępną wiedzę o planowanych dalszych zmianach prawa celnego ( przedstawiane są również możliwie konsekwencje jakie ponieść mogą przedsiębiorstwa po wprowadzeniu uch w życie)
  • udział w licznych dyskusjach
  • prowadzący szkolenie ma nieco czasu na głębsze rozwinięcie tematów najbardziej nurtujących uczestników.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasz dział szkoleń prawnych. Szkolenia związane z nowym orzecznictwem.

Z tego zakresu rekomendujemy następujące warsztaty:

Szkolenia trwają co prawda niemal cały dzień, jednak każdy znajdzie chwilę wolnego czasu dla siebie. Wówczas jest możliwość rozmowy i dopytania specjalistów o rzeczy nas interesujące, które jednak nie zostały uwzględnione w programie kursu np. środki taryfowe w handlu zagranicznym, platformy taryfowe czy pobór i rodzaje taryf celnych.

 

Obrót towarowy z zagranicą, Łańcuch dostaw - praktyka polskich i zagranicznych firm. Obrót wyrobami akcyzowymi w kontekście nowych zmian. Gospodarka magazynowa dla praktyków biznesu. Zobacz nasze szkolenia z zakresu transportu i logistyki!
 

Szukasz branżowych i eksperckich materiałów?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Nowelizacja przepisów dotyczących ustawy o gospodarce nieruchomościami doprecyzowała niektóre regulacje, w szczególności te dotyczące pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz zarządzania nimi.

9 lutego 2019 r. w krajach Unii Europejskiej zaczną obowiązywać przepisy dotyczące serializacji leków czyli zabezpieczeń na opakowaniach produktów leczniczych. Mają one ograniczyć wprowadzanie do legalnego obrotu sfałszowanych leków. W tym artykule przedstawimy unijne regulacje w walce z fałszywymi lekami oraz wyjaśnimy, jakie leki podlegają serializacji produktów leczniczych.

Głównym celem uchwalonej w 2015 roku specustawy przesyłowej było przyspieszenie procesu budowy sieci przesyłowych o strategicznym znaczeniu. Obowiązujące wówczas regulacje dotyczące ustanowienia służebności przesyłu wymagały zmian tak, aby zagwarantować sprawną realizację kluczowych inwestycji z punktu widzenia rozwoju sieci energetycznych.

Po zawirowaniach związanych z Otwartymi Funduszami Emerytalnymi czas na kolejny system dodatkowego oszczędzania z myślą o emeryturze. Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) mają zapewnić Polakom wyższe świadczenia w przyszłości i jednocześnie nie stanowić zbyt dużego obciążenia finansowego w trakcie aktywności zawodowej. W tym artykule opiszemy czym są pracownicze plany kapitałowe oraz jak będzie wyglądał harmonogram PPK.

4 października br. Sejm przyjął projekt ustawy o produktach kosmetycznych. Nowe przepisy mają za zadanie zwiększenie nadzoru nad działalnością producentów i sprzedawców produktów kosmetycznych. Określają m.in. organy administracji publicznej odpowiedzialne za sprawowanie kontroli nad działalnością tej branży oraz wysokość kar za nieprzestrzeganie nowych regulacji.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.