Spotkanie świąteczne Online – prawdopodobna konieczność w dobie pandemii Coronavirusa

Co roku znakomita większość firm organizuje tzw. wigilie firmowe – zwykle jest to dobry pretekst do team buildingu, spotkania w większym gronie niż wyłącznie działowym, podziękowania pracownikom za ich pracę w danym roku.  Wszystkie klasyczne scenariusze typu kręgle, kolacja w restauracji czy wyjazd do hotelu raczej nie będą zbyt często rozważane. Jaka jest więc alternatywa dla klasycznych świątecznych spotkań firmowych ?

6 października 2020
zdjęcie - Spotkanie świąteczne Online – prawdopodobna konieczność w dobie pandemii Coronavirusa

Spotkanie świąteczne Online

Można by rozważyć po prostu rezygnację ze spotkania świątecznego w roku 2020 – w końcu wiele firm początkowo rezygnowało ze spotkań wewnętrznych, z klientami, ze szkoleń stacjonarnych. Jednak do HR, do menedżerów dochodzi co raz więcej sygnałów, że więzi pracowników z organizacją stopniowo słabną, relacje wewnątrz zespołu i z firmą jako całością stają się co raz bardziej transakcyjne. 

Przecież od lat działy personalne konkurowały między sobą tworząc kulturę organizacyjną przyjazną pracownikowi, aby ten mógł rozwijać swój potencjał i do pracy przychodził z przyjemnością. Czasem udawało się to na poziomie całej firmy, czasem przynajmniej w niektórych działach. Na trudnym rynku pracownika organizacje inwestowały zasoby, aby obniżyć poziom rotacji i zachęcić kandydatów do aplikowania na wakujące stanowiska.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem.
Zobacz wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Wprowadzenie pracy zdalnej spowodowało, że pracownicy, których menedżerowie skoncentrowani są na produktywności rzeczywiście „dowożą” wyniki, ale zaczynają postrzegać siebie jako tzw. kontraktorów, prawie freelancer’ów – za określoną stawkę mają wykonać określoną pracę. Taka transakcyjna relacja w naturalny sposób będzie skutkowała poszukiwaniem pracodawcy / zleceniodawcy, który za tą samą pracę zapłaci więcej.

Działy Human Resources i menedżerowie zaczynają widzieć potrzebę odbudowania więzi zespołowych i poszukują aktywności budujących dobrą relację pracownika z organizacją.

Tu pojawia się Team Building Online – coś co przed marcem 2020 r. budziłoby niedowierzanie, dziś jest realną możliwością.  Wielu formatów integracyjnych nie da się przenieść do przestrzeni wirtualnej, transformacja innych to prawie tworzenie projektu od początku. Dziś oferta Team Buildingów Online nie jest jeszcze tak pokaźna jak tradycyjnych, ale liczy już kilkanaście ciekawych pozycji.

Gamma opracowała spotkanie świąteczne online jako format łączący świat zdalny i rzeczywisty. Uczestnicy wydarzenia spotykają się na początku w przestrzeni wirtualnej (na MS Teamsach, Zoomie, Google Meet bądź Webiexie), tam spotykają przedstawiciela Korporacji Świętego Mikołaja.

Nie zbudujesz zespołu spotkaniami zawodowymi – spotkanie integracyjne Online

Wigilia firmowa w Online, alternatywna dla tradycyjnych wyjść działowych w postaci eventu zdalnego – wszystko to można zrobić w Online z dużą porcją emocji, zabawy i pozytywnych doświadczeń

  • Spotkanie świąteczne Online 2020

    W nowym rzeczywistości potrzeba nowych rozwiązań. Można przeprowadzić angażujące, pełne energii spotkanie świąteczne online. Wigilia świąteczna 2020 r. przejdzie do Online i…przejdzie do historii. Zapraszamy!

Odpowiedni Storytelling, rekwizyty, wystrój – wszystko to buduje atmosferę i uśmiech na twarzach uczestników.  Wcześniej uczestnicy otrzymali skrzynki zabezpieczone kodem. Złamanie kodu wymaga współpracy całej grupy oraz wysiłków indywidualnych. 

W skrzynce znajdują się prezenty świąteczne, które firma chce wręczyć pracownikom – mogą być spersonalizowane, mogą być to bony podarunkowe bądź inne nagrody przewidziane na koniec roku.

Same wyzwania mogą nawiązywać do treści firmowych, ale również mogą mieć charakter uniwersalny (łamanie alfabetu morsa, wyłuskanie informacji z video, praca z mapą i symbolami etc. ). Wszyscy uczestnicy mają włączone kamery widzą swoje reakcje, mogą bezpośrednio ze sobą rozmawiać.

W przypadku rozgrywek grupowych współpracują w Break Out Room’ach razem rozwiązując łamigłówki.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując inteligentny team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Sprawdź nasze propozycje:

Rozgrywce może towarzyszyć Online’owa Fotomozaika. Uczestnicy robią sobie zdjęcia z prezentami ze skrzynki i przesyłają ją specjalnym softwarem gdzie w czasie rzeczywistym ze zdjęć powstaje Fotomozaika tworząc wcześniej wybrany wzór (np. logo firmy z motywami świątecznymi) . Fotomozaika ma wysoką jakość więc może być wydrukowana i powieszona w biurze innym wybranym miejscu.

Innym rozwiązaniem kontraktowanym pod kątem spotkań integracyjnych online w kontekście wigilii firmowej są wszelkiego rodzaju warsztaty Do It Yourself (Zrób to sam) – warsztaty kulinarne, przygotowywania drinków, lasy w butelkach, ozdoby świąteczne. Mistrz wydarzenia (florysta, barman, szef kuchni etc.) prowadzi warsztat online. Uczestnicy wcześniej otrzymują produkty bądź bony zakupowe i sami kupują składniki. Wszyscy wspólnie przygotowują „dzieło” na bieżąco dzieląc się emocjami i doświadczeniami.

Efekt pracy może zostać uwieczniony na zdjęciach – znów w formie fotomozaiki bądź klasycznego kolażu zdjęciowego.

Wszystkie formaty mogą być przeprowadzone wyłącznie pod kątem Team Buildingu Online, bądź w wersji edutainmentowej (Education + Entertainment), w której zjawiska na warsztacie będą omówione przez trenera i zlinkowane z koncepcjami i narzędziami komunikacji, współpracy, efektywności osobistej. Proporcje Fun do Smart mogą być dowolnie ustalne.

Podsumowanie

Warto dziś pochylić się bliżej nad tematyką Team Buildingu Online nie tylko w kontekście spotkania świątecznego, ale w ogóle aktywności, które będą zbliżały do siebie pracowników firmy czy członków zespołu.

W organizacjach, w których praca zdalna bądź w trybie hybrydowym będzie się utrzymywała przez dłuższy czas zaangażowanie pracowników oraz więź z firmą może być większym wyzwaniem niż sama produktywność.

Firma szkoleniowa Gamma | Szukasz nowości z obszaru HR, szkoleń czy team building'u?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Większość zarządzających zajmowała się tematem produktywności zespołów w czasie pandemii tymczasem w dłuższej perspektywie czasu obszarem równie istotnym jest zaangażowanie pracowników. Osłabienie zaangażowanie to osłabienie wielu mechanizmów proefektywnościowych w zespole (właścicielskie podejście, inicjatywa, innowacyjność, gotowość do podejmowania wyzwań z poza własnego obszaru). Niższe zaangażowanie sprzyja podniesieniu rotacji w zespole, a więc generuje dodatkowe koszty rekrutacji i wdrażania nowych pracowników.

Co powinien zrobić menadżer, żeby utrzymać odpowiedni poziom zaangażowania swoich podwładnych pracujących zdalnie? Jest kilka rozwiązań.

Lumina Learning jest wiodącym na świecie dostawcą innowacyjnej psychometrii. Od 2009 roku dostarcza najnowocześniejsze narzędzia osobowości, inteligencji emocjonalnej i kompetencji.

Zdalne formaty rozwojowe do tej pory funkcjonowały raczej na obrzeżach polityki rozwojowej organizacji.

Praca zdalna to coraz częściej świadomy wybór pracodawcy, który chce w ten sposób obniżyć koszty powierzchni biurowej czy relokacji pracowników.

Z powodu epidemii koronawirusa wiele firm na całym świecie oddelegowuje swoich pracowników do pracy zdalnej. Jak dobrze zorganizować taką pracę? Jakie są jej wady, a jakie zalety?     

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.