Jak motywować zespół?

Kiedy pracownik będzie pracował szczególnie efektywnie i wydajnie oraz sprawnie? Odpowiedź jest prosta – wtedy, kiedy będzie zmotywowany. W jaki sposób możemy zmotywować pracownika czy zespół? Cóż od odpowiedzi na to pytanie zależeć może praktycznie sukces całej firmy…

zdjęcie - Jak motywować zespół?

 

Kiedy pracownik będzie pracował szczególnie efektywnie i wydajnie oraz sprawnie? Odpowiedź jest prosta - wtedy, kiedy będzie zmotywowany. W jaki sposób możemy zmotywować pracownika czy zespół? Cóż od odpowiedzi na to pytanie zależeć może praktycznie sukces całej firmy...

Motywacja - ogólne informacje

Przede wszystkim należy odpowiedzieć na pytanie, co generalnie motywuje pracowników? Otóż są różne sposoby motywacji. Pierwszy z nich opiera się na wizji kary - pracownik chcąc uniknąć kary w postaci zwolnienia, zabrania dodatków, przywilejów itd. będzie pracować na pewno staranniej. Drugi pomysł polega raczej na pokazaniu pracownikom, co mogą zyskać na efektywniejszej pracy, czyli na zaoferowaniu im nagród w postaci lepszego stanowiska, wyższej pensji, imprezy itd. Warto jeszcze dodać, że część pracowników jest świetnie zmotywowana, ponieważ czuje się lojalna wobec pracodawcy. W który z powyższych sposobów warto inwestować?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak rozpoznawać potrzeby pracowników i skutecznie ich motywować? Zapraszamy HR i liderów na szkolenia HR. Zobacz też: szkolenie zarządzanie ludźmi, szkolenia managerskie.Otóż w zasadzie we wszystkie, jednak w różnych proporcjach. Dawniej uznawało się bowiem, że wizja kary jest najskuteczniejsza. Jednak tak do końca nie jest. . Z drugiej zaś strony świadomość nagród rozleniwia... Trzeba zatem umiejętnie wszystko połączyć. Warto tu wspomnieć krótko o pracy w dolinie krzemowej. Tam pracownicy na miejscu mają wszystko - siłownie, żłobki, stołówki. Ponadto posiadają wysokie pensje oraz wiele przywilejów. Jednocześnie jednak wszyscy są świadomi ulotności swojej pracy - muszą dobrze pracować, ponieważ na ich miejsce znajdzie się kilkadziesiąt innych chętnych z równie wysokimi kwalifikacjami.

Jak motywować zespół - szkolenia

Jak zatem widać, istnieje bardzo wiele przeróżnych sposobów motywacji, zaś odpowiedź na to, który wybrać wcale nie jest taka prosta. Warto zatem iść na jedno z wielu różnych szkoleń z zakresu właśnie motywacji zespołu. Tam specjaliści nauczą nas, na co warto zwracać uwagę, jak rozpoznawać, którego pracownika co najlepiej zmotywuje. Takie szkolenie szybko zaowocować może lepszą pracą w zespole, a przecież właśnie o to nam chodzi!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.