Szkolenia dla firm z branży farmaceutycznej i kosmetycznej, aptek i hurtowni farmaceutycznych
Szkolenia farmacja traktuje bardzo poważnie. Dlatego przygotowując szkolenia dla farmacji dużą wagę przywiązujemy do doboru ekspertów, łączących doświadczenie zawodowe ze sprawnością w posługiwaniu się przepisami prawnymi i normami. Uczestnicy otrzymają rozwiązania sprawdzone i przyjazne w stosowaniu.
Nasze szkolenia dla firm farmaceutycznych charakteryzują się doborem zróżnicowanych metod dydaktycznych w celu jak najlepszego przyswojenia wiedzy przez uczestników. Treści merytoryczne jak i metodyka szkoleń są każdorazowo dostosowywane do omawianych zagadnień i problemów, takich jak np. ocena bezpieczeństwa kosmetyków. Dla branży farmaceutycznej stworzyliśmy ofertę nowoczesnych specjalistycznych szkoleń, opartych na aktualnych wymaganiach Prawa Farmaceutycznego oraz wymaganiach dobrych praktyk GxP (omawiana jest m.in. ocena bezpieczeństwa kosmetyków). Oferujemy wysoki standard prowadzonych zajęć oraz wysoki poziom merytoryczny, nasi eksperci są praktykami z wieloletnim doświadczeniem w branży farmaceutycznej, opartym na bogatym przygotowaniu merytorycznym. Dotychczas zaufało nam już kilkadziesiąt firm z branży farmaceutycznej zgłaszając się na szkolenia kosmetyczne.
Gamma jest firmą szkoleniowo-doradczą, która oferuje szkolenia dla Właścicieli i Pracowników Aptek, Sieci Aptecznych oraz Hurtowni Farmaceutycznych we wszystkich obszarach działalności. Dla Naszych obecnych jak i Nowych Klientów, stworzyliśmy ofertę nowoczesnych specjalistycznych szkoleń, zbudowanych na metodach i technikach doskonalenia zawodowego, nieustannie poszerzanego o wiedzę, potrzeby i doświadczenie, rosnącego grona zadowolonych uczestników.
Nasi eksperci są praktykami z wieloletnim doświadczeniem, opartym na bogatym przygotowaniu merytorycznym – by w pełni wspierać rozwój Pracowników Aptek, co przekłada się na możliwy do zmierzenia zwrot z inwestycji szkoleniowej.
Szkolenie ma na celu udoskonalić pracę auditorów wewnętrznych w zakresie przeprowadzenia auditu (obszary do auditowania, poszukiwanie dowodów auditowych i ich dokumentowanie), zaplanowania auditu, przygotowania raportu z auditu, zaplanowania działań po auditowych.
TERMIN GWARANTOWANY
Celem warsztatów jest zdobycie umiejętności w zakresie opracowywania dokumentacji do badań i treści etykiety kosmetyków. Zapoznanie z obowiązującymi przepisami prawnymi dotyczącymi oznakowania produktów kosmetycznych.
Ideą szkolenia jest przygotowanie uczestników wspierających procesy farmaceutyczne od strony IT i technologii do walidacji systemów skomputeryzowanych i systemów automatyki oraz przygotowanie do inspekcji pod kątem audytów systemów komputerowych.
Celem szkolenia jest usystematyzowanie i utrwalenie wiadomości oraz praktyczne przygotowanie pracowników do przeprowadzenia audytów wewnętrznych GMP.
Zasady funkcjonowania działu kontroli jakości w firmie kosmetycznej. Mikrobiologiczny monitoring higieny wytwarzania kosmetyków Pobieranie prób do badań; plany próbkowania. Wyniki poza specyfikacją (OOS).
Zezwolenie na wytwarzanie w zakresie importu. Proces certyfikacji w imporcie (Aneks 16). Certyfikat EU GMP dla wytwórcy w kraju trzecim. Farmaceutyczny System Jakości (QMS) importera.
Celem szkolenia jest praktyczne przedstawienie zasad przygotowywania i przeprowadzania audytu laboratorium mikrobiologicznego.
W trakcie szkolenia zostaną omówione m.in.: produkcja wyrobów kosmetycznych, analiza zagrożeń i działania z niej wynikające, metody monitorowania warunków wytwarzania, higiena procesu wytwarzania kosmetyków, zasady wyznaczania punktów kontrolnych oraz ich nadzór, zasady nadzoru zewnętrznego i wewnętrznego nad produkcją kosmetyków.
Obowiązujące wymagania, nowe podejście według Aneksu 15 GMP. Organizacja prac walidacyjnych i współpraca z Wydziałem Produkcji oraz z Zapewnieniem Jakości. Podejście Analizy Ryzyka do prac walidacyjnych. Zarządzanie i utrzymanie statusu kwalifikacji i walidacji.
Zapoznanie z wymaganiami standardu IFS HPC oraz ich interpretacją.
Gospodarka o obiegu zamkniętym. Deklaracje środowiskowe (Green Claims). Zerowy poziom zanieczyszczeń na rzecz nietoksycznego środowiska. Strategia plastikowa. Gospodarka odpadami, opakowaniami i odpadami opakowaniowymi.
Wymagania prawne dotyczące opakowań produktów leczniczych. Walidacja procesu pakowania. Rodzaje opakowań bezpośrednich. Znakowanie produktów leczniczych (serializacja, tamper evident).
Źródła zanieczyszczeń w przemyśle farmaceutycznym. Różnice między czyszczeniem i dezynfekcją. Program Higieny w Wytwórni. Trudne powierzchnie w przestrzeniach GMP z punktu widzenia dezynfekcji.
Wytyczne prawne – nowy Aneks 1 EU GMP. Klasyfikacja pomieszczeń czystych. Woda i para czysta – jakość wody PW i WFI. Produkcja sterylna – rodzaje produkcji sterylnej.
Czym różnią się badania kliniczne od badań dermatologicznych?. Obszar Regulatory i Safety w odniesieniu do badań klinicznych produktów kosmetycznych (jakie aspekty mają sens / zastosowanie). Good Clinical Practice w odniesieniu do produktów kosmetycznych. Odniesienia normy ISO 14155 do badań klinicznych produktów kosmetycznych.
Zdobycie wiedzy jak wprowadzić markę własną kosmetyków. Ważne aspekty przy zleceniu produkcji zarówno dla osób, które planują zlecenie produkcji swojej marki własnej firmie zewnętrznej, ale także dla firm prowadzących lub planujących rozpoczęcie produkcji kosmetyków pod markami własnymi klientów.
Szkolenie ma na celu przedstawienie wymagań bezpieczeństwa produktów spożywczych, w szczególności w zakładach produkujących suplementy diety zgodnie wymogami przepisów prawa.
Celem szkolenia jest omówienie podstawowych zasad dotyczących przyjmowania i rozpatrywania reklamacji produktu leczniczego, sposobu postępowania ze stwierdzania wady jakościowej oraz w przypadku wycofania produktu z obrotu. Zapraszamy na szkolenie reklamacja leków!
Wymagania prawa kosmetycznego UE w zakresie badań stabilności produktów kosmetycznych. Warunki i sposób przechowywania próbek do badań stabilności. Parametry stabilnościowe produktów kosmetycznych oraz metody badań stabilności. Postępowanie z wynikami OOS i OOT uzyskanymi w badaniach stabilności produktów kosmetycznych.
Celem warsztatów jest poszerzenie wiedzy z zakresu walidacji procesu pakowania produktów leczniczych, a także przedstawienie aktualnych wymagań Dobrej Praktyki Wytwarzania dotyczących podejścia do walidacji zgodnie z Aneksem 15.
Wymagania prawne dotyczące zasad transportu produktów leczniczych w oparciu o znowelizowaną Ustawę Prawo Farmaceutyczne, z uwzględnieniem spełnienia wymagań Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (DPD). Zapraszamy na szkolenie magazynowanie leków!
Badanie czystości produktów niejałowych. Przydatność metod farmakopealnych. Badanie produktów leczniczych zawierających żywe drobnoustroje. Skuteczność ochrony przeciwdrobnoustrojowej.
Na szkoleniu zostanie omówiony Aneks 15 GMP – zmiany w podejściu do walidacji z naciskiem na zarządzanie ryzykiem jakości w cyklu leczniczym. Zapraszamy na szkolenie zarządzanie walidacją w firmie farmaceutycznej.
Celem warsztatów jest praktyczne przedstawienie zasad Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) dla producentów wyrobów kosmetycznych zgodnie z wytycznymi Normy PN EN ISO 22716:2009. Zapraszamy na szkolenie dobra praktyka wytwarzania!
Celem szkolenia jest omówienie najważniejszych wytycznych prawnych i zasad obowiązujących wytwórców produktów leczniczych w zakresie nadzoru nad łańcuchem dostaw substancji czynnych (API) oraz zasad i zakresu prowadzenia audytów dostawców API.
Różnice w definicji „produktu kosmetycznego” w wybranych krajach poza UE. Ćwiczenia z opracowania etykiety produktu na wybrane kraje oraz z przygotowania certyfikatu zgodności na wybrany kraj poza UE. Wymagania prawne wybranych krajów pozaeuropejskich w zakresie wprowadzania produktów kosmetycznych do obrotu na dany rynek.
Opracowanie Głównego Planu Walidacji. Organizacja prac walidacyjnych i współpraca z Wydziałem Produkcji oraz z Zapewnieniem Jakości. Analiza ryzyka. Bracketing – rozsądne podejście do procesu walidacji.
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z wymaganiami prawnymi w zakresie pobierania prób surowców, materiałów opakowaniowych i gotowych produktów leczniczych. Zapraszamy na dokumentowanie próbek szkolenie.
Cel szkolenia: Zdobycie umiejętności stworzenia receptur w białej kosmetyce, produktach myjących, produktach do włosów i w kosmetykach profesjonalnych a także zdobycie umiejętności opracowania etykiety i przygotowania dokumentacji do badań.
Analiza ryzyka – zakres zastosowania w obszarze farmaceutycznym. Analiza ryzyka w świetle wymagań prawnych – Prawo Farmaceutyczne, wymagania GMP, Aneks 20, wymagania ICH Q9. Metody analizy ryzyka – do czego wykorzystać. Praktyczne warsztaty - zastosowanie metod, przykłady wykorzystania.
Celem szkolenia jest omówienie zasad prawidłowego przygotowania i nadzorowania dokumentacji zgodnie z Dobrą Praktyką Dokumentowania oraz w zgodzie z dokumentacją złożoną przy ubieganiu się o pozwolenie na dopuszczenie do obrotu i zezwoleniem na wytwarzanie.
Przegląd Jakości Produktu to regularne, okresowe lub stałe, przeglądy jakościowe wszystkich produktów leczniczych objętych zezwoleniem na wytwarzanie (w tym importowanych produktów leczniczych), łącznie z produktami przeznaczonymi wyłącznie na eksport (każdy kierunek eksportu). Zapraszamy na szkolenie przegląd jakości produktu!
Praktyczne omówienie Aneksu 15 GMP – zmiany w podejściu do walidacji z naciskiem dotyczącym m.in. wyznaczania limitów pozostałości w oparciu o ocenę toksykologiczną. Zapraszamy na szkolenie Walidacja czyszczenia - Najlepsze praktyki, aktualne wymagania.
Kontrola zmian to formalny system, w ramach którego wykwalifikowani przedstawiciele przeglądają proponowane lub faktyczne zmiany, które mogą wpłynąć na status zwalidowanych systemów, urządzeń lub procesów. Zapraszamy na szkolenie kontrola zmian - podejście praktyczne!
Aktualne wymagania GMP – wpływ na system jakości wytwórcy. 10 zasad GMP. Co to jest GMP i jego zadania/wymagania. Zarządzanie jakością, jak wytwórca zapewni jakość produktu.
Woda jest kluczowym medium w przemyśle farmaceutycznym. Jest używana do mycia i czyszczenia, jest surowcem do wyrobu wielu produktów gotowych, wykorzystywana jest do przygotowywania pożywek w laboratorium mikrobiologicznym, do rozcieńczania koncentratów środków dezynfekujących czy jako płyn chłodzący w autoklawach. Jest ona niestety również potencjalnym źródłem zanieczyszczenia mikrobiologicznego, zwłaszcza gdy nie jest odpowiednio kontrolowana. Kontrola polega nie tylko na wyznaczeniu liczby mikroorganizmów obecnych w 1 ml wody, ale również na identyfikacji obecnych w niej drobnoustrojów. Systemy wodne są też niestety często miejscem występowania biofilmów.
Audit jakości w zakładzie produkującym kosmetyki. Szkolenie audytor wewnętrzny zapozna nas z zasadami auditu pomieszczeń, infrastruktury, dokumentacji i całego procesu produkcji.
Audit jakości w zakładzie produkującym kosmetyki. Szkolenie audytor wewnętrzny zapozna nas z zasadami auditu pomieszczeń, infrastruktury, dokumentacji i całego procesu produkcji.
Analiza ryzyka w hurtowni farmaceutycznej. W programie: Wytyczne dotyczące procesu zarządzania ryzykiem jakości - ICH Q8, Q9, Q10, Analiza Przyczyn i Skutków Wad (FMEA), główne założenia Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej. Zapraszamy na szkolenie zarządzanie ryzykiem!
Rodzaje metod poboru próbek. Pożywki i warunki inkubacji. Wybór miejsc do próbkowania i mapy lokalizacyjne. Kryteria akceptacji – poziomy alertu i działania, analiza danyc.
Konserwowanie produktów kosmetycznych. Testy konserwacji produktów kosmetycznych. Zakres niezbędnych badań mikrobiologicznych dla poszczególnych kategorii produktów kosmetycznych. Mikrobiologiczna kontrola jakości surowców kosmetycznych, materiałów opakowaniowych, mas kosmetycznych i wyrobów gotowych.
Szkolenie ma na celu omówienie podstawowych wytycznymi Clinical Trial Regulation – Rozporządzenia UE nr 536/2014 oraz Aneksu 13 do wymagań Dobrej Praktyki Wytwarzania dotyczących zasad wytwarzania, transportu i dystrybucji produktów do badań klinicznych.
Od roku 2010 była prowadzona rewizja kluczowej normy dla branży wyrobów medycznych ISO 13485 „Wyroby medyczne – Systemy zarządzania jakością – Wymagania do celów przepisów prawnych”. Zaprazsamy na szkolenie system zarządzania jakością!
Szkolenie umowy jakościowe zapozna Państwa z wymaganiami Prawa Farmaceutycznego i wytycznych GMP dotyczące Umów jakościowych w firmie farmaceutycznej oraz z obowiązkami Zleceniobiorcy i Zleceniodawcy.
W trakcie szkolenia zostaną przedstawione zasady w zakresie funkcjonowania laboratorium mikrobiologicznego, pobierania i przygotowania próbek do badań mikrobiologicznych oraz zakresu szkoleń dla personelu laboratorium i personelu kluczowego w wytwórni.
Reklama produktów leczniczych – jak prowadzić aktywności marketingowe w zgodzie z aktualnymi przepisami prawa? Przykłady praktyczne prowadzenia reklam leków Rx oraz leków OTC, w różnych kanałach komunikacji (case studies). Reklama wyrobów medycznych zgodna z wymogami prawnymi – blisko rok od wejścia w życie nowych zasad prowadzenia reklamy wyrobów medycznych w Polsce. Przykłady praktyczne prowadzenia reklam wyrobów medycznych, w różnych kanałach komunikacji (case studies).
Zasady Dobrej Praktyki Produkcyjnej w świetle projektu ustawy o produktach kosmetycznych. Zasady rejestracji zakładu w Powiatowej Inspekcji Sanitarnej. Produkcja kosmetyków w świetle nowej ustawy o kosmetykach w praktyce. Wymogi gmp.
Szkolenie wdrożenie procedur dla zmian IA, IAIN, IB, II zgodnie z kalendarzem oraz najczęściej popełniane błędy przy grupowaniu zmian IA, IB, II. Zapraszamy na szkolenie Rola zmian w rejestracji leków oraz w procedurach porejestracyjnych.
Szkolenie ma na celu przedstawienie wymagań bezpieczeństwa produktów spożywczych, w szczególności w zakładach produkujących suplementy diety zgodnie wymogami przepisów prawa.
Odchylenia w procesie wytwarzania – wykorzystanie metod analizy ryzyka. Zdefiniowanie działań korygujących i zapobiegawczych (CAPA). Wyniki OOX – OOS, OOL, OOT – postępowanie z wynikami poza specyfikacją, poza limitem, poza trendem. Przegląd odchyleń w procesie okresowego przeglądu zarządzania.
Nadzór nad wyposażeniem pomiarowym wpływa na mniejsza liczbę reklamacji i wyrobów niezgodnych - wpływa więc na finanse. Zapraszamy na szkolenie Nadzór nad aparaturą i wyposażeniem kontrolno-pomiarowym w laboratorium.
Dobra Praktyka Dystrybucyjna (GDP) w hurtowni farmaceutycznej. W jaki sposób przeprowadzić wdrożenie zaleceń, w jaki przygotować dokumentacji, praktyczne aspekty. Zapraszamy na szkolenie Wdrożenie dobrej praktyki dystrybucyjnej (GDP) w hurtowni farmaceutycznej.
Celem warsztatów jest praktyczne prześledzenie aktualnych zapisów prawnych oraz wymagań dotyczących bezpieczeństwa produktów kosmetycznych.
Na warsztaty zapraszamy kadrę kierowniczą i właścicieli zakładów sektora spożywczego, w tym wytwórców suplementów diety.
W programie: Opracowanie i wdrożenie procedury wycofania wyrobu, Osoby odpowiedzialne za wszczęcie wycofywania wyrobu i za jego wykonanie, System powiadamiania o wyrobach niezgodnych, Postępowanie w wyrobami wycofanymi.
Celem szkolenia jest przekazanie praktycznej wiedzy z gorącego tematu inspekcji, którym jest Integralność Danych. W trakcie szkolenia uczestnicy nie tylko zapoznają się z wytycznymi, ale przede wszystkim dowiedzą się jak w praktyce interpretować i radzić sobie z tą tematyką w rzeczywistych realiach firmy farmaceutycznej.
Wymagane dossier toksykologiczne dla składników kosmetyków. Podejście TTC jako przydatne narzędzie do oceny narażenia na zanieczyszczenia. Wyliczanie marginesu bezpieczeństwa – wytyczne SCCS. Praca z monografią toksykologiczną wybranego surowca - warsztaty.
Oświadczenia o produkcie w myśl rozporządzenia Komisji (UE) nr 655/2013 z dnia 10 lipca 2013 r. Przegląd „produktów z pogranicza”. Problemy klasyfikacji produktów z pogranicza („Borderline Products”). Najczęstsze przyczyny niezgodności w obrębie produktów kosmetycznych.
Szkolenie adresowane jest do wszystkich pracowników laboratorium (Kontroli Jakości, Badawczo–Rozwojowego), którzy przekazują opracowane przez siebie metody jak i pracowników laboratorium przyjmujących metody do rutynowego stosowania.
Szkolenie ma na celu omówienie zasad przeprowadzania inspekcji (kontroli urzędowych) lub audytów
w zakładzie produkującym kosmetyki.
W ramach szkolenia zostaną przedstawione „krok po kroku” jakie zapisy powinny się znajdować w module 3 oraz jak powinna wyglądać dokumentacja rejestracyjna. Szkolenie jest oparte na doświadczeniu prowadzącej w pisaniu i obecnie opiniowaniu dokumentacji.
Dzięki uczestnictwie w szkoleniu poznacie Państwo praktyczne podejście do organizacji i skutecznego przeprowadzenia audytów wytwórców, dystrybutorów i importerów substancji czynnej.
Dowiesz się jak opracować i zwalidować metodę analityczna służącą do oceny czystości ciągu produkcyjnego oraz jak wyznaczyć wydajność próbkowania.
Celem szkolenia jest omówienie wymagań GMP w kontekście wytwarzania substancji pomocniczych (wytyczne krajowe i europejskie).
Szkolenie zostanie przeprowadzone zarówno w formie stacjonarnej jak i w online. Uczestnik ma możliwość wyboru formy szkolenia. Szkolenie stacjonarne odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Golden Floor w Warszawie z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.
Celem szkolenia jest omówienie zasad prawidłowego przygotowania i nadzorowania dokumentacji zgodnie z Dobrą Praktyką Dokumentowania oraz w zgodzie z dokumentacją złożoną przy ubieganiu się o pozwolenie na dopuszczenie do obrotu i zezwoleniem na wytwarzanie.
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestnika z wymaganiami normy ISO 13485:2016 w porównaniu / odniesieniu do ISO 22716:2007 oraz ich praktyczna interpretacja (profil podstawowy).
Celem szkolenia jest Zapoznanie się z podstawowymi zasadami i najczęściej spotykanymi problemami podczas analizy metodą wysokosprawnej chromatografii cieczowej.
Prawo żywnościowe w zakresie przechowywania żywności i tworzenia odpowiednich zapisów. Dobra Praktyka Magazynowa. System HACCP – strażnik jakości żywności. Analiza zagrożeń zasady jej przeprowadzenia i dokumentowania.
Szkolenie ma na celu omówienie zasad przeprowadzania Inspekcji organów kompetentnych (GIF) oraz audytów klientów w Hurtowni Farmaceutycznej (HF).
Audyt zdalny (remote audit). Organizacja Inspekcji GMP / audytu kontrahenta. Obszary wymagające przeglądu pod kątem przygotowania do inspekcji/audytu. Działania poinspekcyjne – harmonogram działań po inspekcji.
Kwalifikacja pomieszczeń – wymagania prawne. Specyfikacja projektowa i funkcjonalna. Kwalifikacja systemów pomocniczych (HVAC, PW, HPW, gazy sprężone). Odchylenia w procesie kwalifikacji
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z zagadnieniami i ogólnymi zasadami dotyczącymi mycia i dezynfekcji w wytwórni farmaceutycznej oraz dobór metod i środków do określonych powierzchni i zanieczyszczeń.
Wymagania prawne. Nadzór organów kompetentnych - GIF. Postępowanie z substancjami kontrolowanymi w wytwarzaniu. Nadzór nad obrotem środkami kontrolowanymi w HF.
Poznanie optymalnego rozwoju nowego produktu realizowanego w Dziale Badań i Rozwoju firmy farmaceutycznej w oparciu o wytyczne ICH.
Koszty wewnętrznego zapewnienia jakości. Mierniki kosztów jakości. Koszty zewnętrznego zapewnienia jakości. Redukowanie kosztów jakości.
Najnowsze wytyczne związane z pandemią COVID-19. Farmaceutyczny System Jakości w Hurtowni – elementy. Zasady realizacji obowiązków Osoby Odpowiedzialnej. Odpowiedzialność przedsiębiorcy i Osoby Odpowiedzialnej w hurtowni farmaceutycznej.
Uregulowania prawne dla surowców kosmetycznych. Charakterystyka surowców kosmetycznych w zależności od ich struktury i działania. Zasady bezpiecznego użycia w produktach kosmetycznych. Surowce kosmetyczne a deklaracje marketingowe produktów kosmetycznych.
Unijne i polskie akty prawne regulujące Cosmetovigilance. Informowanie o ciężkich działaniach niepożądanych produktu kosmetycznego. Kryteria „ciężkości” działań niepożądanych; ocena związku przyczynowego. Działania osoby odpowiedzialnej po zgłoszeniu ciężkich działań niepożądanych produktu kosmetycznego.
Wymagania prawne. Kryteria tworzenia Zabezpieczenia opakowań tzw. „białej listy” i „czarnej listy”. Weryfikacja opakowań w łańcuchu dystrybucji.
Odpowiedzialność za powstanie wyrobu niezgodnego.Nadzór nad niezgodnością zgodnie z wytycznymi Normy PN EN ISO 22716. Wycofanie wyrobu z obrotu handlowego. Symulacja procesu wycofania: kiedy dobrowolna a kiedy obowiązkowa?
Dobra Praktyka Laboratoryjna w aspekcie przydatności i kwalifikacji metod mikrobiologicznych. Przydatność metod farmakopealnych - metody ilościowe i jakościowe. Kwalifikacja metod wykorzystywanych w badaniach czystości mikrobiologicznej przestrzeni pracy. Dokumentacja z przeprowadzonych badań: protokół i raport.
Kwalifikacja urządzeń – wymagania prawne, URS (Specyfikacja wymagań użytkownika), Kwalifikacja urządzeń produkcyjnych, zakres kwalifikacji, Rekwalifikacja urządzeń, Utrzymanie statusu skwalifikowanego.
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z zagadnieniami i ogólnymi zasadami dotyczącymi mycia i dezynfekcji w wytwórni farmaceutycznej oraz dobór metod i środków do określonych powierzchni i zanieczyszczeń.
Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do samodzielnego zaplanowania i przeprowadzenia procesu walidacji zgodnie z wymaganiami prawnymi.
Zarządzanie Jakości Mikrobiologiczną - Rola laboratorium mikrobiologicznego w Wytwórni Farmaceutycznej. Metody mikrobiologiczne. Interpretacja wyników mikrobiologicznych. Ocena ryzyka.
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z wymaganiami prawnymi w zakresie Transferu Technologii oraz podstawowymi zagadnienia związanymi z TT w wytwarzaniu produktów leczniczych.
Zakres zmian w porównaniu do pierwszego wydania GAMP5. Metodologia Agile – rozdział D8. Kwalifikacja infrastruktury IT – rozdział M11. Sztuczna Inteligencja i uczenie maszynowe - rozdział D11.
Wymagania dotyczące stanu infrastruktury (pomieszczenia, urządzenia). Zagrożenia w procesie produkcji, strefy zagrożeń. Środowisko pracy: zapisy i pomiary. Dokumentowanie z zakresu utrzymania czystości w zakładzie.
Receptura produktu. Etykieta, badania, zgłoszenie CPNP i dokumentacja. Opakowanie kosmetyku. Kalkulacja finansowa projektu.
Ocena kliniczna oprogramowania – wymagania ogólne. Wytyczne dla oprogramowania zgodnie z wytycznymi MDCG 2020-1. Ocena kliniczna – szczególne cechy dla oprogramowania, zasadnicze różnice. Wymagania FDA.
Cykl życia arkuszy Excel. Case study – omówienie walidacji na przykładzie. Warsztaty – samodzielna walidacja przykładowego arkusza. Arkusze Excel a kategoria oprogramowania wg GAMP 5.
Unijne i polskie akty prawne regulujące dystrybucję kosmetyków. Zakres odpowiedzialności dystrybutorów kosmetyków za prawidłowe oznakowanie produktów kosmetycznych w łańcuchu dostaw. Obowiązki i zadania dystrybutorów produktów kosmetycznych. Dokumentacja dystrybucyjna produktów kosmetycznych.
Reklama produktów kosmetycznych w przepisach prawa UE. Imitacje produktów kosmetycznych – cechy, właściwości i przykłady produktów. Regulacje w zakresie stosowania wybranych deklaracji marketingowych. Reklama produktów kosmetycznych w kontekście ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym oraz kodeksu etyki reklamy.
Wymagania Standardu Natrue. Zasady NaTrue. Ecocert : jak wygląda proces certyfikacji?. Zmiany w przepisach EcoCert.
Gospodarka o obiegu zamkniętym. Recyklowalność opakowań z tworzyw sztucznych, ograniczenia dla mikroplastików. Deklaracje środowiskowe (Green Claims). Gospodarka odpadami, opakowaniami i odpadami opakowaniowymi.
V-label, Vegan Society. Nordic Swan i EcoLabel. EcoCert. NaTrue.
Procedura dotycząca identyfikacji, klasyfikacja drobnoustrojów. Identyfikacja mikroskopowa – problemy, które mogą nas spotkać z preparatami barwionymi metodą Grama. Identyfikacja makroskopowa – czy może się zmieniać wygląd kolonii i czy próbkowanie z każdego miejsca kolonii jest równocenne. Przeglądanie wyników identyfikacji i ich interpretacja – czy wynik identyfikacji jest zawsze prawidłowy.
Prawa i obowiązki producentów kosmetyków wynikające z obowiązujących przepisów
Uczestnicy biorą udział w szkoleniach ogólnorozwojowych z różnych powodów – często jest to ich własna inicjatywa, czasem przełożonego lub wynik jednej z metod badania luk kompetencyjnych. W związku z tym, cele stawiane przed szkoleniem mogą być różne.
Korzyści z realizacji szkoleń prowadzonych przez firmę Gamma:
Innowacyjne i dopracowane pod względem merytorycznym szkolenia. Branża farmaceutyczna: szkolenia dla hurtowni i aptek oraz firm farmaceutycznych, a także dbanie o wizerunek marki i jakość produktów.
Najwyższej klasy szkolenia dla branży logistyki, transportu i spedycji
Nasze szkolenia z logistyki, szkolenia z transportu i spedycji prowadzą eksperci, którzy łączą doświadczenie zawodowe z umiejętnością przekazywania wiedzy. Ich rekomendacje i narzędzia uwzględniają otoczenie prawne i gospodarcze. Incoterms 2010 / 2020, prawo celne, Konwencja CMR, Przepisy umowy ADR, INTRASTAT, Konosament.
Szkolenia kadry i płace – Specjalistyczne szkolenia dla działów personalnych zawierające gotowe rozwiązania z zakresu zmian w prawie pracy
Przygotowując szkolenia kadrowe i szkolenia płacowe dużą wagę przywiązujemy do doboru ekspertów, łączących doświadczenie zawodowe ze sprawnością w posługiwaniu się przepisami prawnymi. Uczestnicy dostają rozwiązania zgodne z prawem i przyjazne w stosowaniu. Prawo pracy, czas pracy, wynagrodzenia, Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, controlling personalny, mierniki efektywności działu personalnego.
Specjalistyczne szkolenia uwzględniające zmiany w prawie, aktualny postęp prac oraz kierunki zmian
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi szkoleniami prawnymi: Ochrona danych osobowych, Administrator Bezpieczeństwa Informacji, Prawo pracy, Prawo budowlane, Służebność przesyłu, Badanie stanu prawnego nieruchomości, Odpisy z ksiąg wieczystych, Ustawa krajobrazowa.
Szkolenia budownictwo online – zestaw odpowiedzi na nurtujące pytania oraz rozwiązania dla osób działających w branży nieruchomości i budownictwa
Zapraszamy na szkolenie z obszaru nieruchomości i budownictwa: Służebność przesyłu, Wycena nieruchomości, Prawo budowlane, Zaszłości inwestycyjne, Specustawa przesyłowa, Inwestycje sieciowe, Zaszłości inwestycyjne.
Szkolenia z obszaru drogownictwa
Zapraszamy na szkolenie z obszaru drogownictwa: Tymczasowa ogranizacja ruchu, Zmiana organizacji ruchu, Inwestycje w zakresie dróg publicznych, Stała organizacja ruchu, ZRiD i inwestycje w pasie drogi publicznej.
Specjalistyczne szkolenia prowadzone przez ekspertów – sędziów, radców prawnych
Nasze szkolenia dla energetyki, szkolenia dla branży inwestycji bazują na doborze ekspertów, łączących doświadczenie zawodowe ze sprawnością w posługiwaniu się przepisami prawnymi. Uczestnicy dostają rozwiązania zgodne z prawem i przyjazne w stosowaniu. Specustawa przesyłowa, służebność przesyłu, prawo budowlane, zajęcie pasa ruchu.
Specjalistyczne szkolenia uwzględniające zmiany, aktualny postęp prac oraz kierunki zmian
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi szkoleniami z tematu ochrony środowiska: Ochrona środowiska w firmie / instytucji, Gospodarka odpadami 2019 / 2020, E – mobility – nowe obowiązki gmin, podmiotów publicznych i przedsiębiorstw energetycznych w świetle ustawy o elektromobilności, Odnawialne źródła energii, Prawo wodne.
Praktyczne warsztaty usprawniające pracę w programach excel, word, outlook
Profesjonalne szkolenia z obsługi programów komputerowych skierowane dla firm i użytkowników indywidualnych. Poziom szkolenia dopasowujemy do grupy oraz tego w jaki sposób wykorzystują programy w swojej pracy.
Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski
Linia szkoleń eksperckich to szkolenia branżowe dla farmacji, energetyki, logistyki, spedycji, budownictwo, nieruchomości. Realizujemy również szkolenia prawne, szkolenia komputerowe, szkolenia kadrowe i płacowe. Prowadzący to uznani eksperci w swoich dziedzinach dostarczających rekomendacji zgodnych z prawem i przyjaznych w stosowaniu.
Poruszane zagadnienia dotyczą : analizy finansowej firmy, controllingu, budżetowania
Nasze szkolenia finansowe prowadzą eksperci, którzy łączą doświadczenie zawodowe z umiejętnością przekazywania wiedzy. Ich rekomendacje i narzędzia uwzględniają otoczenie prawne i gospodarcze. Controlling finansowy, ceny transferowe, finanse dla niefinansistów.
Szkolenia dla firm z branży farmaceutycznej i kosmetycznej, aptek i hurtowni farmaceutycznych
Szkolenia farmacja traktuje bardzo poważnie. Dlatego przygotowując szkolenia dla farmacji dużą wagę przywiązujemy do doboru ekspertów, łączących doświadczenie zawodowe ze sprawnością w posługiwaniu się przepisami prawnymi i normami. Uczestnicy otrzymają rozwiązania sprawdzone i przyjazne w stosowaniu.
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.