Badanie & rozwój efektywnego środowiska pracy

HPI to przede wszystkim poszukiwanie i wdrażanie optymalnych rozwiązań podnoszących poziom efektywności poszczególnych pracowników, zespołów i całych organizacji. Celem realizacji oferowanej usługi doradczej jest wsparcie firmy w opracowaniu planu działań ukierunkowanych na zwiększenie wydajności pracy. Osiągamy go poprzez ocenę poziomu realizacji kluczowych wskaźników efektywności firmy, zespołów oraz pracowników i określenie kluczowych czynników decydujących o poziomie efektywności osobistej i organizacyjnej.

Kiedy należy wdrożyć:

 • Realizacja celów rozwojowych naszej firmy wymaga podniesienia poziomu efektywności kluczowych grup pracowników
 • Chcemy precyzyjnie wskazać jaki sposób podejmowane w organizacji działania rozwojowe przekładają się  na efektywność pracowników i całego przedsiębiorstwa
 • Zaobserwowaliśmy niepokojące zjawiska typu: obniżenie wydajności, niskie zaangażowanie, pogorszenie jakości etc. a nie ma jasności co do przyczyn
 • Stoimy przed poważnymi wyzwaniami rozwojowymi (fuzja, wejście na nowe rynki, reorganizacja etc.)

Podejmowane działania:

PODEJMOWANE DZIAŁANIAEFEKT
Analiza strategii pod kątem realizowanych i planowanych celów -  spotkania konsultacyjneZestawienie celów i organizacyjnych wskaźników efektywności decydujących o oczekiwaniach względem poziomu efektywności pracowników
Przygotowanie i realizację badania efektywności organizacyjnej HPI Map©Dane na temat czynników decydujących o poziomie efektywności pracowników
Analiza wyników w odniesieniu wskaźników efektywnościRaport z analizą barier efektywności.
Warsztat strategiczny dla kadry zarządzającejOkreślenie kluczowych rekomendacji działań
Przygotowanie i omówienie planu działań rozwojowychPlan działań rozwojowych – Action Plan

Nasze zasoby:

 • Zbiór autorskich narzędzi badawczych: HPI Map©, Ballanced Scorecard oraz KPI Index
 • Schemat analizy źródeł efektywności na bazie modelu Gilberta
 • Materiały wspomagające proces wdrażania rekomendowanych rozwiązań (opis działań, dobre praktyki, praktyczne wskazówki).
 • Materiały informacyjno – edukacyjne na bazie książki G. Filipowicza: „Rozwój organizacji poprzez rozwój efektywności pracowników”

Rezultaty i korzyści:

 • Analiza strategii pod kątem realizowanych i planowanych celów
 • Określenie czynników decydujących o poziomie efektywności dla firmy i kluczowych grup pracowniczych
 • Przygotowanie planu działań rozwojowych: co należy zrobić, kiedy i jak aby zwiększyć efektywność prac na poziomie zespołów i firmy.

Studium przypadku

Firma produkcyjna z branży budowlanej – pomimo modernizacji parku maszynowego - zanotowała niepokojący spadek jakości i efektywności produkcji.  Zarząd firmy był zdeterminowany na odwrócenie tego trendu szczególnie, że zespół handlowy pozyskał wiele długoterminowych zleceń.

Ponieważ nie bardzo można było jednoznacznie zidentyfikować przyczyny takiego stano rzeczy zdecydowano się na program HPI. Zarówno badania FGI jak i kwestionariusz potwierdziły, że główne źródło trudności leży w błędach organizacyjnych utrudniających współpracę zespołów oraz  w braku komunikacji między Zarządem a pracownikami. 

Dość szybko – wspólnie z pracownikami - przygotowano i wdrożono programy zmian w obu zakresach. W efekcie jakość (mierzona ilością braków) poprawiła się niemal o 70% a efektywność o 25%.

Kolejne kroki:

 1. Zadzwoń lub wypełnij formularz.
 2. Skontaktuje się z Tobą BDM odpowiedzialny za pion doradztwa, który rozwinie powyższy temat.
 3. Podczas rozmowy ustalimy datę spotkania online z dyrektorem odpowiedzialnym za doradztwo/rozwój.
 4. Na spotkaniu online dowiesz technicznych szczegółów rozwiązania i sposobów jego wdrożenia. Poznasz podobne, już zrealizowane wdrożenia.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.