Bezpłatny Webinar

Pokoleniowa instrukcja obsługi

Czyli jak skutecznie zarządzać i komunikować się cross-generacyjnie

12 czerwca 2024 r. o godz. 11:00

Zarejestruj się!

Pokoleniowa instrukcja obsługi

Polskie społeczeństwo, podobnie jak społeczności większości Unii Europejskiej, to starzejąca się grupa demograficzna. „Bomba demograficzna„, przed którą ostrzegano pracodawców na początku XXI wieku, obecnie jest już rzeczywistością wielu krajów.

Dzieje się tak m.in. w Polsce, gdzie w ciągu ostatnich sześciu dekad średni wiek mieszkańca wzrósł z 29 lat do niemal 42, co oznacza, że średnio jako społeczeństwo „postarzeliśmy się” o 13 lat. Ta zmiana nie jest jednak wyraźnie widoczna w strategiach zarządczych, motywacyjnych, informacyjnych i rekrutacyjnych firm działających na terenie Polski. Tymczasem kulturowe różnice międzypokoleniowe wciąż rosną.

Co jest Najważniejsze?

Radzenie sobie z pewnymi nawykami kulturowymi, technikami negocjacyjnymi i komunikacyjnymi, relacjami władzy, zarządzaniem i stresem jest uzależnione od pokolenia, do którego należą pracownicy i menedżerowie.

W takich warunkach drobne, do tej pory niezauważalne różnice mogą stać się przyczynkiem do fantastycznej współpracy i obsługi klienta równie dobrze, jak przyczynić się do niepowodzeń komunikacyjnych, które zniweczą zainwestowaną w komunikację i pracę energię.

Poruszymy tematy takie jak:

  • Budowanie świadomości międzypokoleniowej: Skupimy się na budowaniu świadomości międzypokoleniowej, bez której trudno o zrozumienie głębszych różnic wynikających z odmiennego kontekstu kulturowo-ekonomiczno-społecznego poszczególnych pokoleń.
  • Wsparcie efektywnej komunikacji międzypokoleniowej: Opowiemy w jaki sposób wspierać mechanizmy przekształcające zespoły w sprawnie działające organizmy dzięki efektywnej komunikacji międzypokoleniowej.
  • Narzędzia i metody zarządcze dla managerów: Przedstawimy narzędzia i metody zarządcze dla menedżerów, oferując im wstęp do procesu rozwoju międzypokoleniowych kompetencji managerskich.

Korzyści dla uczestników:

  • Świadome zarządzanie komunikacją: Świadome zarządzanie komunikacją i współpraca utrzymuje firmy, uczelnie, ośrodki badawcze czy urzędy na ścieżce nieustającego rozwoju i podnoszenia jakości usług oraz współpracy.
  • Unikanie homogeniczności: Poprawna komunikacja międzypokoleniowa oddala ryzyko wypchnięcia w strefę statecznej homogeniczności, która choć pozornie prostsza, jest zdecydowanie mniej efektywną, twórczą i dochodową polityką komunikacyjną i zarządczą.
  • Rozwój kompetencji managerskich: Uczestnicy zyskają wiedzę i narzędzia niezbędne do rozwoju międzypokoleniowych kompetencji managerskich, co pozwoli im lepiej zarządzać różnorodnymi zespołami.
  • Lepsza współpraca i obsługa klienta: Dzięki zrozumieniu i efektywnej komunikacji międzypokoleniowej zespoły będą mogły lepiej współpracować i obsługiwać klientów, co przekłada się na wyższe wyniki i satysfakcję z pracy.

Druga części webinaru będzie poświęcona pytaniom i odpowiedziom.

Prowadząca:

Webinar poprowadzi – Doktor Nauk Społecznych, Wykładowczyni, trenerka biznesu z zakresu zarządzania zespołami w środowisku zróżnicowanym kulturowo i pokoleniowo oraz trenerka dla organizacji pozarządowych z zakresu komunikacji międzykulturowej, procesów adaptacyjnych, radzenia sobie z szokiem kulturowym i zarządzania zespołami międzykulturowymi. Autorka wielu publikacji popularyzujących naukę (m.in. w formie filmów) oraz wydawnictw naukowych.

Prelegentka na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych, aktywnie uczestniczy w wymianie doświadczeń w międzynarodowych teamach badawczo-wdrożeniowych, m.in. w MNE-6 (Multinational Experiment no. 6).

Webinar odbędzie się w terminie:

  • 12 czerwca 2024 o godz. 11:00 + sesja Q&A

Aby zgłosić chęć udziału w wydarzeniu proszę wypełnić poniższy formularz.

Uwaga!

  • Prosimy o używanie przeglądarki Chrome bądź Microsoft Edge – one najlepiej współpracują z platformą Clickmeeting, na której odbędzie się wydarzenie.
  • W formularzu zgłoszenia prosimy o podawanie wyłącznie adresów firmowych.

Zapraszamy do udziału!

Zapraszamy do dołączenia do naszej społeczności! Poprzez wyrażenie zgody marketingowej, nie tylko otrzymasz dostęp do najnowszych informacji, ale również nie ominą Cię żadne nowości.

Bądź na bieżąco z naszymi webinarami, raportami, promocjami, warsztatami oraz wieloma innymi realizowanymi przez nas wydarzeniami. Nie przegap okazji na rozwój i inspirację! Dołącz już dziś!

kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.