Imprezy integracyjne - co dają i kto z nich korzysta?

Imprezy integracyjne z każdym rokiem zyskują sobie coraz większa popularność. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, iż dzięki nim można połączyć kilka elementów. Na pewno do najważniejszych należy integracja pracowników, co przyczynia się do znacznie lepszej współpracy w zespołach. W wielu firmach zaś to właśnie dobra współpraca zespołowa jest podstawą sukcesu całego przedsiębiorstwa.

8 lutego 2019
zdjęcie - Imprezy integracyjne - co dają i kto z nich korzysta?


Imprezy integracyjne - co dają i kto z nich korzysta?

Imprezy integrujące pracowników z każdym rokiem zyskują sobie coraz większa popularność. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, iż dzięki nim można połączyć kilka elementów. Na pewno do najważniejszych należy integracja pracowników, co przyczynia się do znacznie lepszej współpracy w zespołach. W wielu firmach zaś to właśnie dobra współpraca zespołowa jest podstawą sukcesu całego przedsiębiorstwa.

Jakie imprezy integrujące są najpopularniejsze?

Obecnie na rynku jest bardzo wiele możliwości, jeśli chodzi o firmowe imprezy i ich organizację. Pierwszym czynnikiem, który ma wpływ na ich wybór jest kwestia tego, kto ma w nich brać udział. Nieco inaczej bowiem organizowane są imprezy wyłącznie dla pracowników, a odmiennie te, w których mogą oni brać udział z całymi rodzinami.

Okazuje się, iż bardzo dobrym rozwiązaniem jest organizacja wyjazdowych imprez ze specjalnie przygotowanym dla pracowników programem atrakcji. Coraz częściej także formą integracji pracowników są także firmowe pikniki, w których mogą oni brać udział z całą rodziną.

Gdzie organizuje się imprezy pracownicze?

Miejsce, w którym organizuje się imprezy pracownicze są często związane z ich charakterem. Takie jak pikniki firmowe i podobne do nich imprezy, w których poza samymi pracownikami uczestniczyć mogą także członkowie ich rodzin często organizuje się w zakładzie pracy. Jeżeli nie jest to możliwe ze względu na przykład na bardzo małą ilość miejsca, wówczas wybiera się lokalizację dość bliską zakładowi, zapewniającą możliwość bezproblemowego dojazdu i w niedużej odległości. To sprawia, że wszyscy bez najmniejszych problemów mogą się na nią dostać.

Jeżeli w imprezie mają brać udział wyłącznie pracownicy, wówczas często najlepszym rozwiązaniem okazuje się kilkudniowy wyjazd. Założeniem takich wyjazdów jest wzmacnianie więzi i współpracy pracowników bardzo często poprzez zabawę. Gry zespołowe, takie jak na przykład paintball są doskonałym treningiem tego, jak sobie zaufać i jak pracować wspólnie.

Jak organizować spotkania integracyjne?

Aby cel spotkań integracyjnych został osiągnięty, dobrze jest ich zaplanowanie i przygotowanie powierzyć odpowiednim specjalistom. Na rynku działa dzisiaj bardzo wiele firm, które zajmują się tym niezwykle profesjonalnie. W zależności od oczekiwań firmy zlecającej ich przygotowanie są w stanie zaplanować spotkania organizacyjne w każdej formie. Przede wszystkim podstawą jest wyszukanie odpowiedniego miejsca, często firmy zgłaszające się ze zleceniem zorganizowania imprez integracyjnych chcą, aby przebiegały w konkretnej lokalizacji, na przykład nad morzem czy w górach.

Organizacja konkretnych gier i zabaw w czasie takiego wyjazdu uzależniona jest często od oczekiwań firmy i tego, co najbardziej chcą osiągnąć. Zazwyczaj przedstawiany jest najpierw projekt, zawierający opis proponowanych atrakcji, dopiero po jego akceptacji przygotowywane są szczegóły.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie.  Super doświadczeniem jest team building online.
Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Co dają imprezy pracownicze?

Udział w imprezach intergujących pracowników jest dla pracowników bardzo korzystny. Oczywiście jednym z aspektów jest możliwość odpoczynku, często w niezwykle ciekawych lokalizacjach. Zazwyczaj bowiem mają oni czas wolny aby móc wypocząć lub organizowane są ciekawe wycieczki krajoznawcze i rozrywki. Jednakże uczestnicząc w przygotowanych dla nich grach czy zabawach przede wszystkim mają możliwość znacznie lepszego poznania współpracowników. Dzięki temu mogą zrozumieć drugą osobę jak również poznać często ich punkt widzenia.

Lepsze poznanie współpracowników owocuje zaś lepszymi wynikami w pracy, gdyż znacznie zacieśnia się współpraca w firmie. Wiele osób podczas takich wyjazdów uzyskuje lepszą motywację do działania czy też zapoznaje się z możliwościami, jakie daje im budowanie lepszej przyszłości firmy. Różne zabawy i gry integracyjne to doskonały sposób na poznanie innych ludzi, ich zachowań jak również ich zdolności. Bardzo często w takich wyjazdach uczestniczą kierownicy, którzy dzięki nim mają możliwość znacznie lepszego poznania swoich zespołów i poszczególnych osób, którymi mają zarządzać.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Perswazja to społeczny wpływ na przekonania, postawy, intencje, motywacje i zachowania. Jest to forma manipulacji oparta na zaangażowaniu, która może zmienić nasze myśli i zachowania. Zasady perswazji posługują się słowami mającymi wpłynąć na innych ludzi i osiągnąć pożądane zmiany.

W ostatnich latach można zaobserwować jak nawet największe międzynarodowe organizacje zmuszane są do wpro­wadzania zmian w coraz krótszym czasie, aby wzmocnić lub wręcz utrzymać swoją pozycję. Menedżerowie odpowiedzialni za wyniki muszą wdrażać nowe projekty wciąż lepiej i skuteczniej przy coraz mniejszych zasobach i w coraz krótszym czasie.

Jeśli pracujesz w jakiejkolwiek organizacji, ważne jest, abyś wiedział, jak radzić sobie ze zmianami w pracy. Czemu? Zmiany w pracy są obecną rutyną, występują stale we wszystkich dzisiejszych miejscach pracy. Niezależnie od tego, co robisz, oraz jak bardzo zaangażowany jesteś w swoją pracę, nie możesz powstrzymać wpływu zmian na ciebie i to, co robisz. Pamiętaj, że masz jednak kontrolę nad zmianami, a jest nią sposób, w jaki reagujesz na nie i w jaki sobie z nimi radzisz.

Model Powszechnego Przywództwa CLIMB zakłada, że każdy pracownik może, a nawet powinien rozwijać umiejętności przywódcze. Wynikają one nie z cech charakteru, ale z określonych zachowań, których można się po prostu nauczyć.

Wielu pracowników, zwłaszcza tych, którzy uczestniczyli w dużej liczbie szkoleń,  nie odnajduje w tradycyjnych szkoleniach potencjału rozwoju. Jednocześnie ich przełożeni i HR widzą potrzebę podniesienia efektywności rynku, dlatego pojawiły się treningi mentalne – pracujące na poziomie przekonań i postaw. Działy personalne i szkoleń coraz śmielej sięgają po to nowe rozwiązanie.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.