Kiedy warto zamawiać inteligentny team building?

Kanon team-buildingu to quady, zjazdy liniowe na tzw. „tyrolce” oraz paintball. Każda z aktywności generuje dużo emocji, adrenaliny, ale realizuje celów rozwojowych – takich jak podniesienie kompetencji czy zmiany postawy pracowników.

20 grudnia 2018
zdjęcie - Kiedy warto zamawiać inteligentny team building?

Kiedy warto zamawiać inteligentny team-building?

Kanon integracji to quady, zjazdy liniowe na tzw. „tyrolce” oraz paintball. Każda z aktywności generuje dużo emocji, adrenaliny, ale realizuje celów rozwojowych – takich jak podniesienie kompetencji czy zmiany postawy pracowników.

HR manager’owie nauczyli się rozgraniczać spotkania integracyjne i szkolenia kompetencyjne. Szkolenia maja służyć rozwojowi, a teambuilding zabawie.

Dziś kiedy w firmach coraz silniej reprezentowane jest pokolenie Y – również na stanowiskach kierowniczych przez spotkaniami pracowniczymi stawiane są szersze wymagania.

Poza zabawą mają służyć rozwojowi (badania wskazują, że dla Ygreków rozwój jest jedną z głównych wartości).

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

W odpowiedzi na to oczekiwanie pojawiły się projekty w formacie smart-fun – czyli inteligentny teambuilding.

Projekty w tym duchu bazują na cyklu uczenia się dorosłych – cyklu Kolba. Uczestnicy biorą udział w zaprojektowanych doświadczeniu (budowanie konstrukcji, aktywności Virtual Reality, operowanie kamerami, aparatami cyfrowymi itp.) , następnie trener łączy przeżycia osób biorących udział w aktywności z koncepcjami zarządzania, przywództwa, sprzedaży.

W kolejnym kroku proponuje narzędzia zwiększające efektywność w obszarach kompetencyjnych, których dotyczyło wydarzenie.

W ten sposób stworzony inteligentny projekt jest działaniem na pograniczu tradycyjnego szkolenia i integracji.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Handlowcy twierdzą codziennie, że są bardzo zajęci. Piszą wiele ofert, umawiają telefonicznie spotkania, jeżdżą do niezliczonej liczby klientów, a od tygodni wyniki sprzedażowe są niewystarczające.

Agile Project Management – AgilePM  to międzynarodowy standard i obecnie najpopularniejsza metod zarządzania, oparta o zwinne podejście do kierowania projektami. AgilePM szczególnie dobre zastosowanie znajduje w obszarach, gdzie budżet i zakres projektu mogą się znacznie zmieniać w czasie jego realizacji.

Przedstawiciele handlowi spędzają godziny na spotkaniach z zaprzyjaźnionymi, stałymi Klientami nie generując w ten sposób odpowiednich wyników sprzedażowych i nie poświęcając wystarczającej ilości czasu Klientom mniej lubianym.

Dzisiejsi specjaliści mają więcej możliwości wyboru miejsca zamieszkania i pracy, jednakże mogą być przywiązani do swojej obecnej lokalizacji, a przecież nie wszystkie osoby, których potrzebuje firma, mieszkają w tej samej okolicy.

Teoria motywacji herzberga, nazywana rownież dwuczynnikową teorią Herzberga, jest jedną z klasycznych teorii motywacji, opierającą się na podziale czynników motywujących na dwie grupy: czynniki higieny i czynniki motywujące.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.