Wyjazd szkoleniowo - integracyjny jako trend, który warto naśladować

Spoglądając kilkadziesiąt lat wstecz, do czasów minionej epoki, zanim nastał w naszym kraju wolny rynek, można dostrzec, że praktycznie nikt nie przejmował się atmosferą panującą w pracy. Praca to był obowiązek, który trzeba było spełnić i już.

10 czerwca 2019
zdjęcie - Wyjazd szkoleniowo - integracyjny jako trend, który warto naśladować


Wyjazd szkoleniowo - integracyjny jako trend, który warto naśladować

Spoglądając kilkadziesiąt lat wstecz, do czasów minionej epoki, zanim nastał w naszym kraju wolny rynek, można dostrzec, że praktycznie nikt nie przejmował się atmosferą panującą w pracy. Praca to był obowiązek, który trzeba było spełnić i już. Pracodawca zawsze miał rację, a nawet jak jej nie miał, to pracownik nie miał prawda nic na ten temat szepnąć. Przez ostatnie lata sytuacja ta bardzo się zmieniła. Przełożeni zaczęli dostrzegać jak ważną kwestią jest team building i jakie korzyści można dzięki niemu osiągnąć.

Dlaczego warto zorganizować szkolenia integracyjne?

Wyjazdy integracyjne dla firm, niezależnie od ich wielkości, to coraz bardziej popularny tren na terenie całego kraju. Takie wyjazdy startowały kilkanaście lat temu całkiem nieśmiało. Początkowo miały charakter czysto towarzyski i nie ma co ukrywać, kończyły się przy suto zastawionym stole z jeszcze większą ilością alkoholu. W dzisiejszych czasach szkolenia integracyjne to zupełnie inna para kaloszy. Chodzi o to, aby pracownicy w luźnej atmosferze nabyli nowych umiejętności, które przydadzą im się w codziennej pracy, a przy tym żeby zespół się ze sobą zintegrował. Dzięki temu można będzie osiągnąć większą wydajność, znacznie poprawi się atmosfera pracy i zmniejszy się liczba sytuacji konfliktowych. Ciekawym pomysłem na wyjazd integracyjny mogą być gry szkoleniowe.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem.
Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!Jak zorganizować imprezę integracyjną?

Można próbować zorganizować taki wyjazd na własną rękę, jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wymaga to wiele wysiłku i zaangażowania. O wiele lepiej będzie skorzystać z doświadczenia profesjonalnych firm przy organizacji wyjazdu szkoleniowego. Rozbudowana oferta szkoleń połączonych z integracją umożliwi wybór najbardziej optymalnej opcji. Impreza integracyjna może trwać jeden dzień lub nieco dłużej, wszystko zależy od dostępnego budżetu oraz indywidualnych możliwości uczestników. Warto dobrze przemyśleć program imprezy, głównie to, na jakie obszary szkoleniowe postawić. Świetnie przy grach szkoleniowych sprawdzi się budowanie umiejętności miękkich, jak chociażby rozwiązywanie sytuacji konfliktowych.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Widoczny od kilku lat trend dotyczący formy prowadzenia szkoleń wskazuje na coraz powszechniejsze stosowanie elementów gier, rywalizacji (grywalizacji), nowoczesnych technologii. Jest to spowodowane zderzeniem oferty rynkowej z oczekiwaniami współczesnych pracowników, których coraz bardziej liczną grupę stanowią przedstawiciele tzw. Generacji Z, czy też Millenialsów  korzystających od zawsze z mediów elektronicznych, portali społecznościowych, czy różnorakich form współczesnej technologii komunikacyjnej.

Jeżeli sprzedawca chce klienta przekonać do zakupu oferowanego produktu (po tym jak sam się przekonał, że odpowiada to potrzebie klienta), to przekonanie powinno z niego emanować. Nie może uwidaczniać nawet cienia obawy, że klient mimo poznania wszystkich rzeczowych argumentów i wypróbowania produktu jednak nie kupi. Jego spokojna pewność powinna odzwierciedlać się w postawie, głosie i całym sposobie bycia.
Mówca tak powinien skonstruować przemówienie, by wyczerpać temat, ale nie wyczerpać słuchaczy

Okno Johari to psychologiczne narzędzie, które pozwala poznać siebie i swoje relacje z otoczeniem. Wyznacza ono cztery obszary, które obrazują poziom samoświadomości jednostki i jej relacje z innymi ludźmi. Okno Johari stosuje się do wzmacniania komunikacji w pracy, budowania zespołów i rozwoju osobistego.

teoria typów osobowości C. G. W swojej pionierskiej pracy „Typy psychologiczne” dr Carl Gustav Jung proponuje model, zgodnie z którym ludzie posiadają odmienne preferencje, przez co postrzegają te same sytuacje z różnych perspektyw. Założenie takiej odmienności perspektyw, nastawień, jest wysoce trafne z punktu widzenia zrozumienia organizacji, kultury oraz potrzeb w zakresie motywacji i przywództwa. Zrozumienie różnic indywidualnych jest fundamentalne dla usprawnienia komunikacji, współpracy oraz budowania efektywnych zespołów.Junga
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.