Jak sprawić, aby w pełni zaangażować pracowników w team building?

Gamma w tym roku będzie obchodzić 10 lecie. Mamy za sobą dużo spotkań integracyjnych.  Spotkanie, podczas którego będziemy świętować naszą rocznicę ma być wyjątkowe. W związku z tym zdecydowaliśmy się przeprowadzić sesję Open Space Technology, której celem było wypracowanie możliwie idealnej formy integracyjnej właśnie dla nas, właśnie na tę okazję.

2 stycznia 2019
zdjęcie - Jak sprawić, aby w pełni zaangażować pracowników w team building?

Jak sprawić, aby w pełni zaangażować pracowników w teambuilding ?

Gamma w tym roku będzie obchodzić 10 lecie. Mamy za sobą dużo spotkań integracyjnych Spotkanie, podczas którego będziemy świętować naszą rocznicę ma być wyjątkowe. W związku z tym zdecydowaliśmy się przeprowadzić sesję Open Space Technology, której celem było wypracowanie możliwie idealnej formy integracyjnej właśnie dla nas, właśnie na tę okazję.

W ramach sesji OST stworzyliśmy kilka kół dyskusyjnych, w ramach których omawialiśmy wiele kwestii związanych z planowanym teambuildingiem. Jedną z nich była odpowiedź na pytanie jak w pełni zaangażować pracowników w projekt integracyjny. Punktem wyjścia było porównanie dziesięciolecia Gammy do przyjęcia urodzinowego. Kiedy jesteśmy zaproszeni na urodziny to „dajemy coś od siebie”.

W drodze dyskusji ustaliliśmy, że nie chcemy scenariusza, w którym pracownicy po prostu zostaną zaproszeni na imprezę eventową – że zostaną potraktowani jak klienci wewnętrzni. Chcieliśmy, aby Gammowicze czuli się jednoczenie gospodarzami imprezy jak również gośćmi, którzy przyjdą z prezentami świadczącymi o zaangażowaniu w firmę. Wypracowane rozwiązania mocno przeorganizowały nasz sposób myślenia o imprezie pracowniczej Gammy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:Przeprowadzony warsztat stał się dla Gammy Discover punktem wyjścia do analizy procesów wewnątrzorganizacyjnych odbywających się podczas planowania, organizowania i komunikowania pracownikom zbliżającego się teambuildingu.

Częstym zjawiskiem w wielu organizacjach jest roszczeniowe, klienckie podejście do spotkań integracyjnych: „Ciekawe co nam w tym roku przygotują?”, „Czym nas zaskoczą?” . Takie zdefiniowanie roli pracowników – właśnie w roli klienta nie sprzyja budowaniu więzi z organizacją, zaangażowania i osobistego podejścia do eventów firmowych. Przecież team buildingi są organizowane nie tylko po to, żeby było miło, ale właśnie po to, aby pracownicy czuli się częścią większej całości – zespołu czy też całej firmy.

W rozmowach z naszymi klientami zwracamy uwagę na to zagadnienie. Wskazujemy jak ważne jest, aby pracownicy byli zaangażowani na wcześniejszych etapach spotkania integracyjnego. Przestrzeń teambuildingowa rozciąga się poza samo spotkanie integracyjne i oddziałuje na pracowników znacznie wcześniej. To trochę jak ze świętami Bożego Narodzenia – samo przygotowanie do świąt jest równie przyjemne jak późniejsza celebracja.

Jeżeli więc planowane jest  spotkanie integracyjne w stylu Gwiezdnych Wojen to uczestnicy mogą otrzymać wcześniej zadania osnute w świecie Star Wars, jeśli przewidziany jest edutainment na współodpowiedzianości to uczestnicy mogą dostać zadania, które staną się pierwszym impulsem do zmiany postawy (np. stwórz trzy osobowy zespół i przygotuj 15 sekundową reklamę współodpowiedzialność – najlepsze filmy zostaną wykorzystane w projektach inteligentnego teambuildingu).

Nasze doświadczenia w Gammie Discover wskazują, że uczestnicy spotkania integracyjnego zaangażowani w proces „przedintegracyjny” dają z siebie więcej i pełniej korzystają z eventu firmowego.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Współczesny rynek pracy w Polsce i na świecie  charakteryzuje coraz większą częstotliwością migracji pracowników. Zjawisko job hoppingu (częstej zmiany firm) dotyczy głównie najmłodszej generacji, jednakże zauważalny jest silny trend częstszej zmiany pracy wśród pracowników dojrzałych i wysoko wykwalifikowanych. Zwiększające się prawdopodobieństwo odejścia z firmy specjalistów lub menedżerów zobowiązuje wiele organizacji do wprowadzania planów sukcesji dla kluczowych stanowisk.
Najważniejszą funkcją sukcesji jest zapewnienie w firmie płynności i ciągłości działania na wypadek odejścia kluczowego pracownika i zastąpienie go przez odpowiednio przygotowanego i pełnowartościowego dublera.

Krzywa zmiany Adamsa, Hayesa i Hopsona opisuje przez jakie stany emocjonalne przechodzi jednostka ( lub większa zbiorowość), kiedy w jej życiu – prywatnym lub zawodowym – zachodzą głębokie zmiany. Krzywa zmiany zwraca uwagę na złożone problemy psychologiczne i psychospołeczne towarzyszące takim wydarzeniom.

ADKAR  to nazwa metody zarządzania zmianą, która opisuje 5 kroków, które są niezbędne do wprowadzania nowych rozwiązań w organizacji.

Przywództwo to danie ludziom szansy wykonywania tego, czego się od nich wymaga, w najbardziej ludzki i skuteczny sposób.

Usiądźmy wygodnie w fotelu, popatrzmy w niebo za oknem i zobaczmy dział HR za pięć lat. Jakimi metodami będzie pracował, przed jakimi wyzwaniami  stanie, czego organizacja będzie od niego oczekiwać?  Nowe pokolenia niosą ze sobą zmiany. Zapraszamy na intelektualną wyprawę po metody, które pomogą działom HR zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, jakie stawiają przed nami nowe pokolenia  pracowników – pokolenie Y, a w niedługim czasie pokolenie Z.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.