Jak sprawić, aby w pełni zaangażować pracowników w team building?

Gamma w tym roku będzie obchodzić 10 lecie. Mamy za sobą dużo spotkań integracyjnych.  Spotkanie, podczas którego będziemy świętować naszą rocznicę ma być wyjątkowe. W związku z tym zdecydowaliśmy się przeprowadzić sesję Open Space Technology, której celem było wypracowanie możliwie idealnej formy integracyjnej właśnie dla nas, właśnie na tę okazję.

Bądź częścią opowieści…
Gry integracyjne - Team building realizowany na kanwie gier scenariuszowych daje ogrom możliwości. Zabawy integracyjne pozwalają wcielić się uczestnikom w załogę łodzi podwodnej, członków ekipy...
Budujemy zaangażowanie, współpracę i silne emocje!
Gry terenowe - team building w tych projektach jest naturalny – wynika z charakteru zadania. Uczestnicy współpracując i korzystając ze swoich talentów i zasobów potrafią zbudować konstrukcje lotne...

Jak sprawić, aby w pełni zaangażować pracowników w teambuilding ?

Gamma w tym roku będzie obchodzić 10 lecie. Mamy za sobą dużo spotkań integracyjnych Spotkanie, podczas którego będziemy świętować naszą rocznicę ma być wyjątkowe. W związku z tym zdecydowaliśmy się przeprowadzić sesję Open Space Technology, której celem było wypracowanie możliwie idealnej formy integracyjnej właśnie dla nas, właśnie na tę okazję.

W ramach sesji OST stworzyliśmy kilka kół dyskusyjnych, w ramach których omawialiśmy wiele kwestii związanych z planowanym teambuildingiem. Jedną z nich była odpowiedź na pytanie jak w pełni zaangażować pracowników w projekt integracyjny. Punktem wyjścia było porównanie dziesięciolecia Gammy do przyjęcia urodzinowego. Kiedy jesteśmy zaproszeni na urodziny to „dajemy coś od siebie”.

W drodze dyskusji ustaliliśmy, że nie chcemy scenariusza, w którym pracownicy po prostu zostaną zaproszeni na imprezę eventową – że zostaną potraktowani jak klienci wewnętrzni. Chcieliśmy, aby Gammowicze czuli się jednoczenie gospodarzami imprezy jak również gośćmi, którzy przyjdą z prezentami świadczącymi o zaangażowaniu w firmę. Wypracowane rozwiązania mocno przeorganizowały nasz sposób myślenia o imprezie pracowniczej Gammy.

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:Przeprowadzony warsztat stał się dla Gammy Discover punktem wyjścia do analizy procesów wewnątrzorganizacyjnych odbywających się podczas planowania, organizowania i komunikowania pracownikom zbliżającego się teambuildingu.

Częstym zjawiskiem w wielu organizacjach jest roszczeniowe, klienckie podejście do spotkań integracyjnych: „Ciekawe co nam w tym roku przygotują?”, „Czym nas zaskoczą?” . Takie zdefiniowanie roli pracowników – właśnie w roli klienta nie sprzyja budowaniu więzi z organizacją, zaangażowania i osobistego podejścia do eventów firmowych. Przecież team buildingi są organizowane nie tylko po to, żeby było miło, ale właśnie po to, aby pracownicy czuli się częścią większej całości – zespołu czy też całej firmy.

W rozmowach z naszymi klientami zwracamy uwagę na to zagadnienie. Wskazujemy jak ważne jest, aby pracownicy byli zaangażowani na wcześniejszych etapach spotkania integracyjnego. Przestrzeń teambuildingowa rozciąga się poza samo spotkanie integracyjne i oddziałuje na pracowników znacznie wcześniej. To trochę jak ze świętami Bożego Narodzenia – samo przygotowanie do świąt jest równie przyjemne jak późniejsza celebracja.

Jeżeli więc planowane jest  spotkanie integracyjne w stylu Gwiezdnych Wojen to uczestnicy mogą otrzymać wcześniej zadania osnute w świecie Star Wars, jeśli przewidziany jest edutainment na współodpowiedzianości to uczestnicy mogą dostać zadania, które staną się pierwszym impulsem do zmiany postawy (np. stwórz trzy osobowy zespół i przygotuj 15 sekundową reklamę współodpowiedzialność – najlepsze filmy zostaną wykorzystane w projektach inteligentnego teambuildingu).

Nasze doświadczenia w Gammie Discover wskazują, że uczestnicy spotkania integracyjnego zaangażowani w proces „przedintegracyjny” dają z siebie więcej i pełniej korzystają z eventu firmowego.

Szkolenie z „twistem” integracyjnym. Rozwija i napędza do współpracy!
Zdarza się, że na gry szkolniowe stawiane są dwa cele – ten rozwojowy oraz ten związany z motywacją, odbiorem wydarzenia jako nagrody. Szkolenia integracyjne z „twistem” integracyjnym odróżniają...

Uwalniamy dobre emocje – od środka na zewnątrz

Szkolenia outdoor - uwalniamy dobre emocje od środka na zewnątrz. Poznaj nasze szkolenia outdoor - na słońce i na deszcz!
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
INTEGRACJA/EDUTAINMENT
INTEGRACJA/EDUTAINMENT
INTEGRACJA/EDUTAINMENT

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje, Stanowiska pracy
Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów
Artykuły, Artykuły cd.
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Nowością na rynku imprez firmowych w ostatnich latach jest spore zróżnicowanie oferty skierowanej w jednym czasie do grup zróżnicowanych jeśli chodzi o płeć.
Dziś wszystko się ranguje, umieszcza w rankingach, przyznaje punkty i gwiazdki.  Klienci – również ci b2b szukają rozwiązań na skróty – jasnych rekomendacji. Codziennie każdy z nas podejmuje od kilkunastu do kilkudziesięciu decyzji zakupowych. Trudno stać się ekspertem od wszystkiego. Każdy temat składa się z wielu niuansów, zawiłości oraz odcieni – tak jest zarówno wtedy kiedy kupujemy pieczywo w sklepie, telewizor jak również team building.
Nic tak nie buduje poczucia jedności i współpracy jak grupowe dyscypliny sportowe. Mają wszystko czego wymaga dobra aktywność team buildingowa - uczą współpracy, wymagają polegania na sobie i uczą zaufania, należy budować strategię aby wygrać, dać z siebie wszystko, znać możliwości koleżanek i kolegów.
Jeśli chcesz wygrywać w branży team buildingowej musisz być hipsterem ;) . Tak w Gammie Discover żartujemy sobie z całkiem poważnego trendu jakim jest zagospodarowywanie wszystkich możliwych zjawisk społecznych, konsumpcyjnych do projektów team buildingowych.
Wiele firm zastanawia się, w jaki sposób stworzyć skuteczne, sprawnie pracujące zespoły. Nie jest to proste - należy odpowiednio dobrać ludzi, nauczyć ich współdziałania w dążeniu do celu, a przede wszystkim - wybrać odpowiedniego lidera, którzy będzie w stanie kierować pracą, wyznaczać cele i rozdzielać zadania.
Obecny artykuł
Jak sprawić, aby w pełni zaangażować pracowników w team building?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
FBLn
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
 ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.