Małe triki antystresowe

Wiele szkół organizuje szkolenia dla osób, które w codziennej pracy muszą radzić sobie z wyjątkowo stresującymi sytuacjami. Właściwie kto dzisiaj może powiedzieć, że jego praca jest bezstresowa. Takie szkolenie zarządzanie stresem może wnieść na wyższy poziom więc warto z niego skorzystać, ale do rozpoczęcia zajęć dobrze poznać małe triki, które pomogą na zrelaksowanie się bez względu na miejsce, w którym się znajdujemy.

27 listopada 2017
zdjęcie - Małe triki antystresowe

W pierwszej kolejności każdy coach prowadzący szkolenie zarządzanie stresem wśród technik wymieni odpowiednie oddychanie. Liczenie oddechów, powolne wdychanie i wydychanie powietrza pozwala na skupienie się, obniżenie tętna, rozluźnienie. Wystarczy usiąść prosto, ręce wzdłuż ciała.

Powietrze wdychamy nosem zatrzymując je na 2-3 sekundy w płucach i wydychamy ustami. Metoda jest wygodna ponieważ można ją stosować nawet w pracy siedząc przy komputerze. Kilka takich wdechów (najlepiej z zamkniętymi oczami) ukoi skołatane nerwy. Kolejną metodą niezauważalną dla otoczenia jest metoda Jacobsona.

Jest to napinanie poszczególnych partii mięśni - po kolei lewej nogi, lewej ręki, prawej nogi, prawej ręki, brzucha, pleców, szyi i twarzy. Każdy mięsień napinamy przez 2-3 sekundy i rozluźniamy. Metoda pozwala na skupienie się na ciele i wyciszenie emocji. Wiele osób stosuje także odliczanie - podczas oddychania lub napinania mięśni.

Jak zachować life work life balance? Jak nie bać się zmian? Jak opanować paraliżujący stres w życiu prywatnym i zawodowym? Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu? Jak zachować równowagę w emocjach? Zapoznaj się z naszymi szkoleniami interpersonalnymi:szkolenie asertywność, panowanie nad stresem, zarządzanie czasem szkolenie

Odwraca uwagę od stresu, wkłada w daną chwilę pewien porządek. Bardzo skuteczna jest muzykoterapia. W chwili zwiększonego strasu warto posłuchać przez chwilę ulubionej muzyki (piłkarze wchodząc na murawę przed rozpoczęciem meczu mają w uszach słuchawki, odcinają się w ten sposób od otoczenia i na chwilę wyciszają emocje przed oficjalnym rozpoczęciem meczu). Ostatnią ciekawostką jest Superman.

Każdy zna tę postać, ale nie każdy wie, że wcielenie się w Supermana może pomóc w stresującej sytuacji. Należy stanąć w tzw. pozycji Supermana - nogi rozstawione szerzej niż biodra, ręce oparte na biodrach, pierś wypięta, wzrok skierowany w górę. Badania dowodzą, że stanie w tej pozycji przez 30 sekund powoduje tzw. stan superbohatera - tętno jest obniżone, oddech uspokojony, wzrasta pewność siebie i koncentracja. Świetna metoda dla osób wchodzących na ważny egzamin, spotkanie lub rozmowę o pracę.

To takie drobne sztuczki, które można wykorzystać w życiu codziennym i zawodowym, ale metody, które dogłębnie przebadają powstawanie stresu i radzenie sobie z jego rozrastaniem wykładane są podczas szkoleń oferowanych przez szkoły biznesowe.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.