Teoria motywacji Herzberga

Teoria motywacji (dwuczynnikowa teoria motywacji) została stworzona przez amerykańskiego psychologa Fredericka Irvinga Herzberga.

zdjęcie - (the_title())

  Teoria motywacji (dwuczynnikowa teoria motywacji) została stworzona przez amerykańskiego psychologa Fredericka Irvinga Herzberga. Herzberg na podstawie badań opracował teorię mówiącą, że zadowolenie z pracy zależy od dwóch rodzajów czynników: czynniki motywujące (satysfakcja) i czynniki higieny (niezadowolenie).

  Czynniki higieny to czynniki, które są niezbędne do istnienia motywacji w miejscu pracy, nie prowadzą one jednak do pozytywnej satysfakcji w perspektywie długoterminowej. Jeśli czynniki te są nieobecne w miejscu pracy, to prowadzą do niezadowolenia pracowników.  Czynniki higieny obejmują wynagrodzenie, politykę firmy, świadczenia dodatkowe, fizyczne warunki pracy, bezpieczeństwo i relacje interpersonalne w pracy.

  Czynniki motywujące, inaczej czynniki zadowolenia - jak sama nazwa wskazuje - dają satysfakcję i motywują pracowników do lepszej wydajności. Do czynników motywujących należą: bycie docenionym, możliwości rozwoju i awansu, odpowiedzialność, odczuwanie sensu pracy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Agile coach to osoba, która ma doświadczenie we wdrażaniu zwinnych projektów i może dzielić się tym doświadczeniem z innymi zespołami projektowymi.
  Sprint review (przegląd sprintu) to spotkanie odbywające się pod koniec każdego sprintu i mające na celu – jak sama nazwa wskazuje – przegląd działań zrealizowanych podczas sprintu.
  Daily Scrum (codzienny scrum) to 15-minutowe spotkanie zespołu scrumowego w celu zsynchronizowania działań i stworzenia planu na następne 24 godziny Sprintu. Daily Scrum odbywa się każdego dnia Sprintu.
  Sprint Backlog to zestaw elementów Backlogu Produktu (rejestru zadań), które zespół Scrum powinien wykonać podczas danego sprintu.
  Sprint to określenie krótkiego cyklu, w którym zespół scrumowy pracuje nad ukończeniem określonej ilości pracy tak, by była gotowa do przeglądu.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.