Frajda budowania, wyzwanie współzależności, spektakularny efekt

Miasto Lencioniego

Sesja warsztatowa, prowadzona na dużym poziomie energii, pozwalająca zbudować w uczestnikach otwartość na zmianę. Zadaniem uczestników będzie zbudować miasto. Złożona symulacja pozwala omówić koncepcję dysfunkcji Lencioniego w nawiązaniu doświadczeń „budowniczych”

Uczestnicy podzieleni na 5 Departamentów wezmą  udział w rozbudowanej symulacji, wymagającej wykorzystania odpowiednich narzędzi, zasobów oraz umiejętności związanych z planowaniem i zarządzaniem. Zadaniem zespołu będzie zbudowanie prawdziwego miasta   oraz zdobycie jak największej liczby punktów przyznawanych za prace prowadzone w zgodzie z obowiązującymi zasadami.

I CZĘŚĆ

Uczestnicy otrzymują instrukcję, zasoby oraz czas na zaplanowanie aktywności  oraz ich realizację.

Ich zadaniem jest budowa miasta wg określonych zasad:

  • Efektywność pracy jest mierzona na poziomie zespołu.
  • Uzyskanie najwyższej efektywności wymaga współpracy pomiędzy osobami reprezentującymi dany departament oraz między departamentami.
  • Trener konfrontuje odczucia dotyczące efektywności z efektywnością realną (mierzoną poprzez odpowiedni wzór).

POZIOM GRY SYMULACYJNEJ

  • PODZIAŁ NA ZESPOŁY I WYBÓR LIDERÓW:  wszystkie zespoły będą równoliczne. Liderzy mogą być zarówno losowani jak również wybrani wg określonego klucza (np. na liderów można wybrać tych menedżerów, którzy w większym stopniu realizują cele z perspektywy własnego działu).
  • PLANOWANIE I REALIZACJA ZADAŃ: zadania są przygotowane w taki sposób, żeby była możliwość realizacji bez kooperacji (sposób łatwiejszy, gorzej punktowany) lub we współpracy z pozostałymi zespołami (sposób trudniejszy, lepiej punktowany).
  • ANALIZA PRACY:  będzie dotyczyć zarówno fazy planowania działań jak i samej realizacji – zarówno w sferze relacyjnej jak również efektywnościowej.
    Trener będzie koncentrował się na wyciąganiu wniosków i analogii pomiędzy przebiegiem gry strategicznej i sytuacji firmowych.  Skuteczna analiza pracy będzie wymagała poznania przez trenera przykładowych kazusów firmowych obrazujących trudności w realizacji celów na poziomie całej firmy.
  • WYBÓR NAJLEPSZYCH LIDERÓW:  w wyniku analizy (na podstawie arkusza oceny) zostanie wybrany najbardziej efektywny zespół oraz najbardziej efektywny lider.  W jednym z wariantów w grze najpierw grupa szkoleniowa subiektywnie wybiera najlepszego lidera i zespół, a następnie ten wybór jest konfrontowany z oceną obiektywna (bazującą o arkusz kalkulacyjny).

 

II CZĘŚĆ

Omówienie symulacji. Trener omówi następujące elementy:

  • Pięć obszarów potencjalnych dysfunkcji zespołowych w oparciu o koncept Lencioniego:
  • Relacje pomiędzy liderem zespołu a jego członkami.
  • Role grupowe, które reprezentowali uczestnicy projektu.
  • Mechanizmy i zjawiska psychologiczne, które miały wpływ na efektywność, motywację do działania oraz współpracę.
  • Kontekst projektu – analogie pomiędzy „rolą menadżera” w grze i rzeczywistości firmowej.
  • Realizacja celów poszczególnych jednostek lub/i realizacja celu głównego.

Mieliśmy przyjemność

PRACOWAĆ DLA:

Portfolio naszych realizacji:

Frajda budowania, wyzwanie współzależności, spektakularny efekt

Sesja warsztatowa, prowadzona na dużym poziomie energii, pozwalająca zbudować w uczestnikach otwartość na zmianę. Zadaniem uczestników będzie zbudować miasto. Złożona symulacja pozwala omówić koncepcję dysfunkcji Lencioniego w nawiązaniu doświadczeń „budowniczych”

Świat gier symulacyjnych, rozwijający kompetencje przywódcze i menedżerskie

Poznaj świat gier symulacyjnych stosowanych w team buildingach i warsztatach rozwoju kompetencji menedżerskich! Format edutainmentowy – przez rozrywkę do rozwoju!

Komponowanie jest jak gotowanie. Miesza się różne składniki, aby wyszedł smaczny utwór

Wymyślanie, budowanie, crash-testy – każdy pamięta tą radość z dzieciństwa. Co projektować i czym ? Sky is the limit! – od kloców lego, przez drewno, po specjalne systemy techniczne. Może być to pojazd, może konstrukcja albo urządzenie. Fajnie jest móc wybierać!

Komponowanie jest jak gotowanie. Miesza się różne składniki, aby wyszedł smaczny utwór

Projekt ten zbudowany jest wokół wspólnego dla wszystkich uczestników przedsięwzięcia, jakim jest bezpieczne przetransportowanie „złotego jaja” przez wyznaczoną w terenie trasę, stanowiącą swoisty tor przeszkód.

Lego oznacza „baw się dobrze”. W świecie Lego dobra zabawa skłania do współpracy, innowacji, wymiany doświadczeń, podejmowania prób i zaangażowania. Projekty osadzone w Lego Uniwersum mają ogromy pozytywny ładunek emocjonalny oraz dają przestrzeń do eksperymentowania i zmiany.

Najciekawsze jest to czego nie widać…

„Transfer Ciemnej Materii” jest wielką metaforą zarządzania, komunikacji i współpracy między działowej w organizacjach. Uczestnicy będą mieli za zadanie skonstruować zaawansowane urządzenie półprzewodnikowe, aby dokonać na planecie Wenus transmisji ciemnej materii.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza