Co to jest test Gallupa?

W zarządzaniu kapitałem ludzkim bardzo istotne jest, aby wykorzystywać wszelkie umiejętności, zdolności, możliwości, doświadczenia i cechy każdego pracownika. Każdy pracownik jest zupełnie inną osobą. Posiada inne doświadczenie życiowe, potrafi coś innego i posiada zupełnie inne cechy osobowościowe. Z tego powodu warto dbać wszelkie te aspekty pod uwagę, aby najefektywniej zarządzać pracownikami i osiągać najlepsze sukcesy.

8 lipca 2018
zdjęcie - Co to jest test Gallupa?
 
W zarządzaniu kapitałem ludzkim bardzo istotne jest, aby wykorzystywać wszelkie umiejętności, zdolności, możliwości, doświadczenia i cechy każdego pracownika.

Każdy pracownik jest zupełnie inną osobą. Posiada inne doświadczenie życiowe, potrafi coś innego i posiada zupełnie inne cechy osobowościowe. Z tego powodu warto dbać wszelkie te aspekty pod uwagę, aby najefektywniej zarządzać pracownikami i osiągać najlepsze sukcesy.

W określeniu, jakie dana osoba posiada szczególne talenty, pozytywne cechy osobowościowe i umiejętności, dzięki którym może znacząco przyczynić się do sukcesu całego przedsiębiorstwa często wykorzystuje się różne metody.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz nasze szkolenia.
Jak prawidłowo oceniać pracowników? Czy przywództwa można się nauczyć? Jak zostać charyzmatycznym liderem? Jak budować zaangażowanie w firmie?

Zapraszamy.

Wśród tych bardzo popularnych i chętnie wykorzystywanych narzędzi, które pozwolą na efektywniejsze i bardziej świadome zarządzanie pracownikami, na szczególną uwagę zasługuje test Gallupa. Pomaga on określić, jakie cechy osobowościowe są najmocniejszą stroną danej jednostki. Ale co to jest test Gallupa?
 
Twórca metody talentów Gallupa podczas swoich obserwacji i doświadczeń stwierdził, że każda osoba posiada pewne powtarzające się wzorce zachowania i myślenia, tzw. talenty, które można wykorzystywać w sposób produktywny.

Twórcy tej metody uważają, że każdy z nas posiada aż pięć szczególnych, najsilniejszych talentów, które najmocniej oddziałują na nasze życie, decyzje i zachowania. Aby poznać swoje najbardziej istotne cechy, talenty, należy wykonać test Gallupa, czyli strengthsfinder. Pozwala on na określenie tych najważniejszych cech, które tak często decydują o naszym postępowaniu, reagowaniu na pewne stresujące czy nietypowe sytuacje itd.
 
Obecnie, coraz więcej menedżerów czy liderów grup wykorzystuje m. in strengthsfinder, aby określić najistotniejsze cechy osób w swoim zespole pracowników i świadomie wykorzystywać je wszystkie, aby jeszcze efektywniej zarządzać kapitałem ludzkim w przedsiębiorstwie. Uważa się, że jeśli menedżerowi uda się w pełni wykorzystać wszystkie mocne strony pracowników, przedsiębiorstwo będzie miało ogromne szanse na osiągnięcie sukcesu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.