Microsoft Office Excel w logistyce

Logistycy w swojej pracy bardzo często do pracy wykorzystują arkusz kalkulacyjny. Nawet jednak bardzo dobry analityk danych logistycznych nawet jeśli bardzo się stara nie jest w stanie nie przeoczyć pewnych mniejszych lub większych błędów.

19 listopada 2018
zdjęcie - Microsoft Office Excel w logistyce

 

Microsoft Office Excel w logistyce


Logistycy w swojej pracy bardzo często do pracy wykorzystują arkusz kalkulacyjny. Nawet jednak bardzo dobry analityk danych logistycznych nawet jeśli bardzo się stara nie jest w stanie nie przeoczyć pewnych mniejszych lub większych błędów.

Zdarza się to każdemu, bowiem nie myli się tylko ten, co nic nie robi. W logistyce funkcjonują trzy najważniejsze zagadnienia z zakresu pozyskiwania i przygotowywania danych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Łańcuch dostaw budowanie, zarządzanie, pomiar - praktyka firm polskich i zagranicznych. Zapraszamy na praktyczne szkolenie ŁAŃCUCH DOSTAW

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Są to:

 • Format importowanego pliku - systemy najczęściej spotykane w działach logistycznych takie jak ERP czy WMS posiadają swoje własne systemy raportowania.

  Niestety zdarza się tak, że im bardziej raport jest skomplikowany, tym mniejsza jest jego czytelność. Dlatego do wykonywania tych skomplikowanych, aby nie było problemów z ich odczytywaniem wykorzystuje się niezawodny arkusz kalkulacyjny Excela.

  Bardzo przydatne okazują się między innymi tabele przestawne, których nie można tworzyć w innych systemach logistycznych a te tworzone w Excelu są jasne, zrozumiałe i przejrzyste.

  Aby móc pracować w arkuszu z danymi pochodzącymi z innego sytemu w pierwszej kolejności należy dowiedzieć się do jakich formatów plików jest możliwe wykonanie eksportu danych. W większości przypadków są to formaty XLS lub XLSX, jednak są pewne wyjątki dlatego warto się wcześniej co do tego upewnić;

 • Wiele zmiennych w danych logistycznych - każdy szanujący się logistyk pamięta, że eksportowane dane z różnych systemów mogą mieć nie tylko różne formaty czy układy, ale również mogą w nich być zawarte nieco inne dane pomocnicze dla wybranej grupy pracowników czy administratora systemu.

  Dlatego najlepiej by było, aby pracownik tworzący dany raport miał na wyłączność dostęp do pewnych istotnych dla jego sporządzenia danych. Niestety bywa czasem inaczej, jeśli zbyt duża grupa ma do nich dostęp odpowiednie sformatowanie może być trochę skomplikowane do prawidłowego wykonania;

 • Kłopotliwy układ danych z systemu ERP - bardzo często zdarza się, że dane eksportowane do Excela z tego właśnie systemu posiadają pewne niedociągnięcia wymagające szczegółowej analizy i niezbędnych do dalszej poprawnej pracy poprawek.

  Bardzo często poprawki te wymagają między innymi usunięcia zbędnych komórek, kolumn czy poprawienia danych na liczby. Pomagać w tym może również odpowiednie filtrowanie danych, jednak tu należy uważać czy dany filtr objął je wszystkie.
Szkolenia Eksperckie. Nasi trenerzy to czołowi eksperci w swoich dziedzinach. Z zakresu szkoleń prawnych i IT proponujemy m.in. Oferujemy również szkolenia eksperckie z zakresu: energetyka, IT, hr, kadry, płace i inne.

Szukasz branżowych i eksperckich materiałów?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Nowelizacja przepisów dotyczących ustawy o gospodarce nieruchomościami doprecyzowała niektóre regulacje, w szczególności te dotyczące pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz zarządzania nimi.

9 lutego 2019 r. w krajach Unii Europejskiej zaczną obowiązywać przepisy dotyczące serializacji leków czyli zabezpieczeń na opakowaniach produktów leczniczych. Mają one ograniczyć wprowadzanie do legalnego obrotu sfałszowanych leków. W tym artykule przedstawimy unijne regulacje w walce z fałszywymi lekami oraz wyjaśnimy, jakie leki podlegają serializacji produktów leczniczych.

Głównym celem uchwalonej w 2015 roku specustawy przesyłowej było przyspieszenie procesu budowy sieci przesyłowych o strategicznym znaczeniu. Obowiązujące wówczas regulacje dotyczące ustanowienia służebności przesyłu wymagały zmian tak, aby zagwarantować sprawną realizację kluczowych inwestycji z punktu widzenia rozwoju sieci energetycznych.

Po zawirowaniach związanych z Otwartymi Funduszami Emerytalnymi czas na kolejny system dodatkowego oszczędzania z myślą o emeryturze. Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) mają zapewnić Polakom wyższe świadczenia w przyszłości i jednocześnie nie stanowić zbyt dużego obciążenia finansowego w trakcie aktywności zawodowej. W tym artykule opiszemy czym są pracownicze plany kapitałowe oraz jak będzie wyglądał harmonogram PPK.

4 października br. Sejm przyjął projekt ustawy o produktach kosmetycznych. Nowe przepisy mają za zadanie zwiększenie nadzoru nad działalnością producentów i sprzedawców produktów kosmetycznych. Określają m.in. organy administracji publicznej odpowiedzialne za sprawowanie kontroli nad działalnością tej branży oraz wysokość kar za nieprzestrzeganie nowych regulacji.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.