Płatnik szkolenie

Rozwój technologiczny dosięgnął każdy zakres naszego życia. Dlatego też powstał program Płatnik, to program komputerowy dostępny pod systemy MS Windows, pozwalający na elektroniczne wypełnianie dokumentów dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Został on wydany przez firmę Asseco Poland SA, a jego dostęp jest w pełni darmowy. Zapewnia on szereg ułatwień pozwalających na lepsze, szybsze i bardzie poprawne wypełnianie dokumentów związanych z ubezpieczeniami społecznymi. 

22 lipca 2018
zdjęcie - Płatnik szkolenie

 

Rozwój technologiczny dosięgnął każdy zakres naszego życia. Dlatego też powstał program Płatnik, to program komputerowy dostępny pod systemy MS Windows, pozwalający na elektroniczne wypełnianie dokumentów dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Został on wydany przez firmę Asseco Poland SA, a jego dostęp jest w pełni darmowy.

Zapewnia on szereg ułatwień pozwalających na lepsze, szybsze i bardzie poprawne wypełnianie dokumentów związanych z ubezpieczeniami społecznymi. Można w nim wyróżnić takie funkcje jak np. przygotowanie dokumentów ubezpieczeniowych, a także proces weryfikacji ich poprawności, bez potrzeby ich ponownego przesyłania do urzędu.

Z zakresu ułatwień wypełniania dokumentów pozwala on na importowanie danych z systemu kadrowo-płacowego, pozwala na archiwizację danych oraz ich przechowywanie na dysku, w celu późniejszego wykorzystania, a także umożliwia przygotowanie przelewów bankowych w formie pliku tekstowego. Jak wcześniej wspomniano pozwala on także na elektroniczną wysyłkę dokumentów do urzędu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nie jest to jednak tak proste jak mogłoby się wydawać.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

SZKOLENIA KOMPUTEROWE

Excel to znakomite narzędzie – oszczędza czas,  dostarcza potrzebne informacje, jest wygodne w stosowaniu – jeśli posiada się odpowiednie umiejętności obsługi programu. Zestaw naszych szkoleń z tego obszaru pozwoli posiąść te umiejętności. Zapraszamy na Szkolenia SZKOLENIA KOMPUTEROWE!

Inne tematy, interesujące dla tej grupy docelowej to:

Wymagane do tego celu jest uzyskanie specjalnego certyfikatu klucza publicznego. Jest to swego rodzaju klucz kryptograficzny, którego zadaniem jest potwierdzenie naszej tożsamości, bez ryzyka wycieku danych do publicznej informacji. Program płatnik to znakomite posunięcie ZUS w stosunku do swoich klientów, tym bardziej, że w Polsce istnieje obowiązek płacenia takich zobowiązań.

Co ciekawe nie konieczne jest pobieranie i nauka obsługi programu Płatnik, gdyż można skorzystać z jego elektronicznego odpowiednika, czyli tzw. ePłatnik. Pozwala to na szybszą możliwość wypełniania dokumentów, dzięki czemu możemy je wysłać nawet w ostatnim momencie. Ważne jest jednak to, że wpierw trzeba się nauczyć obsługi tych programów.

Zajrzyj do strefy wiedzy po więcej artykułów z tematów:

Na szczęście w internecie dostępnych jest szereg szkoleń online dokładnie tłumaczących podstawy tego programu. Jest to bardzo wygodne w szczególności dla osób, które pragną skorzystać z jego możliwości po raz pierwszy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.