Wycinka drzew a ustawa o ochronie środowiska – co warto wiedzieć?

Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?

zdjęcie - (the_title())

Wycinka drzew a ustawa o ochronie środowiska - co warto wiedzieć?

Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas - bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?

Wycinka drzew z prywatnej nieruchomości

Do niedawna jeszcze tam było - że w zasadzie każdy mógł dość dowolnie rozporządzać swoim terenem i wycinać z niego drzewa jeśli tylko nie było to dokonywane w celach komercyjnych. Dzisiaj jednakże wszystko się tutaj pozmieniało.

Niestety bowiem doszło do zbyt licznej wycinki drzew i do zepsucia krajobrazu, a także zmniejszenia powierzchni leśnych. Z tego powodu obecnie trzeba właściwemu urzędnikowi zgłaszać sam zamiar wycięcia drzewa ze swojej posesji. Wówczas urzędnik może nie wyrazić na to zgody.

Trzeba jednak podkreślić, że szereg drzew został wyłączony spod takiego dozoru. Konkretniej zaś chodzi o różnego rodzaju krzaki oraz drzewa, których obwód pnia na wysokości 5 cm nie przekracza 80, 50 albo 65 cm w zależności od gatunku drzewa. Oczywiście, wycinka drzew dla celów komercyjnych wygląda inaczej. Warto także zaznaczyć, że również chcąc wyciąć drzewa na terenie firmy, by np. wybudować drogę, obecnie trzeba uzyskać stosowne pozwolenia.

Szkolenie z ochrony środowiska dla firm - ważna inwestycja

Zasadniczo rzecz ujmując, naprawdę warto zainwestować w odpowiednie ochrona środowiska szkolenie Warszawa dla firm - w końcu dzisiaj wszelkie kwestie związane z ochroną środowiska dynamicznie się zmieniają, a ich przestrzeganie stanowi jeszcze większe wyzwanie i jest bardzo przestrzegane przez różnego rodzaju służby oraz urzędników.

Przy okazji trzeba powiedzieć, ze także bardzo ważną kwestią są szkolenia prawo wodne, gospodarka odpadami szkolenia. Po co firmie takie prawo wodne szkolenie czy kursy związane z gospodarką odpadami? Dlatego, że prawie każdej firmy to dotyczy a ponownie - kary za nieprzestrzeganie różnych przepisów mogą być naprawdę całkiem wysokie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.