Ustawa o odpadach – jakie nakłada na nas obowiązki?

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…

7 kwietnia 2020
zdjęcie - Ustawa o odpadach – jakie nakłada na nas obowiązki?

Ustawa o odpadach - jakie nakłada na nas obowiązki?

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej...

Ustawa o odpadach - najważniejsze informacje

Przede wszystkim, obecnie konieczne jest segregowanie śmieci przez w zasadzie każdy podmiot gospodarczy - także przez osoby fizyczne. Co więcej, przedsiębiorstwa generujące jakiekolwiek odpady muszą zarejestrować się w BDO, czyli w bazie danych o odpadkach i elektronicznie zdawać raport o swoich odpadach.

Warto podkreślić, że do końca czerwca tego roku będzie można ewidencję odpadów prowadzić jeszcze równolegle w formie elektronicznej oraz papierkowej, jednak do końca lipca wszystko ma już być wprowadzone w elektroniczną ewidencję. Oczywiście, w różny sposób można delikatnie to ominąć, na przykład poprzez zatrudnienie firmy zewnętrznej, która zajmie się wszystkim, co jest związane z odpadami.

Gospodarka odpadami szkolenia - ważne inwestycje

Warto podkreślić, że naprawdę opłaca się zainwestować w szkolenia z gospodarki odpadami. Dzisiaj bowiem jest to szczególnie istotna kwestia, a łatwo jest przeoczyć jakieś ważne przepisy i nie dopełnić swoich obowiązków.

Pozostałe szkolenia, w które warto zainwestować

Przede wszystkim, znajdą się tutaj szkolenia prawo wodne. Takie prawo wodne szkolenie dotyczy szczególnie firm, które wykorzystują wody w przemyśle, odprowadzają znaczne ilości ścieków, czy też związane są dość w szerokim pojęciu z rekreacją wodną czy turystyką wodną. Prawo to w zasadzie bowiem dotyczy wszystkiego, co tylko związane jest z wodą.

Warto jeszcze podkreślić, że bardzo istotne jest także ogólne szkolenie z ochrony środowiska dla firm. Takie ochrona środowiska szkolenie Warszawa pomoże każdej firmie określić nie tylko, co jest wymagane prawnie, lecz także, co jest znacząco wskazane, aby firma zbudowała swoją pozycję na rynku jako ta, która naprawdę dba o środowisko.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.