Szkolenie ceny transferowe 2016

Ceny znajdują się wszędzie i wiążą się zarówno z towarami, jak i z usługami. Obecny świat krąży wokół pieniądza, zaś wyznacznikiem jego wartości są ceny danych produktów. W ten oto sposób można bez problemów wyznaczyć sobie zakres jaki one obejmują.

   
  Ceny znajdują się wszędzie i wiążą się zarówno z towarami, jak i z usługami. Obecny świat krąży wokół pieniądza, zaś wyznacznikiem jego wartości są ceny danych produktów. W ten oto sposób można bez problemów wyznaczyć sobie zakres jaki one obejmują.

  Idąc tym tropem natrafiamy na pewne rozróżnienie cen i na zagadnienie jakim są ceny transferowe. To pojęcie jest ściśle związane z samymi podatkami, jednakże dotychczas nie zostało zdefiniowane w żaden sposób w prawie podatkowym. Przytaczając więc popularną definicję, za ceny transferowe uważamy cenę nakładaną przez przedsiębiorstwo na rożnego rodzaju dobra, bądź usługi dla podmiotu powiązanego.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  NOWE REGULACJE W OBSZARZE CEN TRANSFEROWYCH

  Zapraszamy na szkolenie, które przygotuje do wskazania obszarów ryzyk w jednostkach w zakresie transakcji powiązanych i przygotuje do sporządzenia dokumentacji za rok bieżący i lata ubiegłe REGULACJE W OBSZARZE CEN TRANSFEROWYCH

  Uczestników tego szkolenia interesuje również:


  Chcąc się więc dokładniej wgłębić w znacznie tego pojęcia w pierwszej kolejności, należy wyjaśnić znaczenie podmiotu powiązanego.
   
  Najprościej ująć to słowami, że podmioty powiązane to takie pomiędzy którymi występują odpowiednie powiązania. Zaś za powiązania uważamy sytuację, w której np. jednostka bez osobowości prawnej bierze udział w sposób bezpośredni lub pośredni w zarządzaniu przedsiębiorstwem, lub w jego kontroli.

  Oczywiście występują różnego rodzaju powiązania, dlatego też możemy wyróżnić m. in. powiązania kapitałowe, które należą do powiązań bezpośrednich. Jest to sytuacja gdy dany podmiot posiada nie mniej niż 5% udział w kapitale danego przedsiębiorstwa.
   
  Oczywiście istnieje także pośredni odpowiednik tego powiązania, tj. gdy podmiot posiada udział u innego podmiotu, zaś ten drugi również posiada udziały w kapitale innego podmiotu. Oprócz tego mamy do czynienia także z powiązaniami osobowymi, tj. typem gdy mamy powiązania dokładniej rzecz ujmując funkcyjne lub też rodzinne.

  Z czego funkcyjne jak sama nazwa wskazuje związane są z pełnieniem określonej funkcji przez dany podmiot w innym przedsiębiorstwie. Zaś w przypadku powiązań rodzinnych dochodzi aspekt koligacji rodzinnych i spokrewnienia między danymi osobami.

  Oprócz tego oczywiście występują powiązania majątkowe, ( związane z własnymi posiadanymi finansami) oraz powiązania wynikające ze stosunku pracy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.