Szkolenie ceny transferowe 2016

Ceny znajdują się wszędzie i wiążą się zarówno z towarami, jak i z usługami. Obecny świat krąży wokół pieniądza, zaś wyznacznikiem jego wartości są ceny danych produktów. W ten oto sposób można bez problemów wyznaczyć sobie zakres jaki one obejmują.

zdjęcie - Szkolenie ceny transferowe 2016
 
Ceny znajdują się wszędzie i wiążą się zarówno z towarami, jak i z usługami. Obecny świat krąży wokół pieniądza, zaś wyznacznikiem jego wartości są ceny danych produktów. W ten oto sposób można bez problemów wyznaczyć sobie zakres jaki one obejmują.

Idąc tym tropem natrafiamy na pewne rozróżnienie cen i na zagadnienie jakim są ceny transferowe. To pojęcie jest ściśle związane z samymi podatkami, jednakże dotychczas nie zostało zdefiniowane w żaden sposób w prawie podatkowym. Przytaczając więc popularną definicję, za ceny transferowe uważamy cenę nakładaną przez przedsiębiorstwo na rożnego rodzaju dobra, bądź usługi dla podmiotu powiązanego.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

NOWE REGULACJE W OBSZARZE CEN TRANSFEROWYCH

Zapraszamy na szkolenie, które przygotuje do wskazania obszarów ryzyk w jednostkach w zakresie transakcji powiązanych i przygotuje do sporządzenia dokumentacji za rok bieżący i lata ubiegłe REGULACJE W OBSZARZE CEN TRANSFEROWYCH

Uczestników tego szkolenia interesuje również:


Chcąc się więc dokładniej wgłębić w znacznie tego pojęcia w pierwszej kolejności, należy wyjaśnić znaczenie podmiotu powiązanego.
 
Najprościej ująć to słowami, że podmioty powiązane to takie pomiędzy którymi występują odpowiednie powiązania. Zaś za powiązania uważamy sytuację, w której np. jednostka bez osobowości prawnej bierze udział w sposób bezpośredni lub pośredni w zarządzaniu przedsiębiorstwem, lub w jego kontroli.

Oczywiście występują różnego rodzaju powiązania, dlatego też możemy wyróżnić m. in. powiązania kapitałowe, które należą do powiązań bezpośrednich. Jest to sytuacja gdy dany podmiot posiada nie mniej niż 5% udział w kapitale danego przedsiębiorstwa.
 
Oczywiście istnieje także pośredni odpowiednik tego powiązania, tj. gdy podmiot posiada udział u innego podmiotu, zaś ten drugi również posiada udziały w kapitale innego podmiotu. Oprócz tego mamy do czynienia także z powiązaniami osobowymi, tj. typem gdy mamy powiązania dokładniej rzecz ujmując funkcyjne lub też rodzinne.

Z czego funkcyjne jak sama nazwa wskazuje związane są z pełnieniem określonej funkcji przez dany podmiot w innym przedsiębiorstwie. Zaś w przypadku powiązań rodzinnych dochodzi aspekt koligacji rodzinnych i spokrewnienia między danymi osobami.

Oprócz tego oczywiście występują powiązania majątkowe, ( związane z własnymi posiadanymi finansami) oraz powiązania wynikające ze stosunku pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.