Podatki stanowią jeden z ważniejszych aspektów życia finansowego na świecie. Ich funkcje oraz zadania jakie spełniają są istotne dla prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa.
Aktualnie możemy wyróżnić kilka rodzajów podatków, do których należą m. in. podatki dochodowe, które płaci się od uzyskiwanego dochodu tj. PIT i CIT; wszelakiego rodzaju obowiązkowe składki ubezpieczeniowe, chroniące nas w przypadku pojawienia się uszczerbku na zdrowiu, lub utrat życia. Podatki które są naliczane w stosunku do posiadanej własności tj. podatek rolny, leśny (czyli podatki od nieruchomości), jak i podatki od spadku i darowizn.
Do tego należy także doliczyć wszelakiego rodzaju podatki związane z towarami u usługami. Tutaj można zaliczyć popularny podatek od wartości dodanej czyli VAT, ale także akcyzy i cła jakie nakładane są na towary przeważone spoza granic kraju. Chcąc bliżej poznać znaczenie, jak i możliwości podatków warto udać się na rożnego rodzaju szkolenia z tej tematyki.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
SZKOLENIA KOMPUTEROWE
Excel to znakomite narzędzie – oszczędza czas, dostarcza potrzebne informacje, jest wygodne w stosowaniu – jeśli posiada się odpowiednie umiejętności obsługi programu. Zestaw naszych szkoleń z tego obszaru pozwoli posiąść te umiejętności. Zapraszamy na Szkolenia SZKOLENIA KOMPUTEROWE!
Inne tematy, interesujące dla tej grupy docelowej to:
W pierwszej jednak kolejności musimy się zastanowić, który aspekt podatków interesuje nas najbardziej, gdyż są one tak obszerną tematyką, że bardzo trudno jest nauczyć się o nich wszystkiego.
Wspomniane kursy trwają od kilku do kilkunastu dni i w zależności od tematyki będą miały formę mniej lub bardziej praktycznego przygotowania do pracy z podatkami. Nie trudno więc dostrzec jak dużą zaletą jest znajomość tej wiedzy zarówno dla pracowników, jak i pracodawców.
Ponadto należy zwrócić uwagę na fakt, że niektóre szkolenia są dostępne także w formie elektronicznej, dzięki czemu nie trzeba się udawać na żadne spotkania. Wracając do samych podatków są one określane przez prawo podatkowe, które to stanowi zbiór zasad dotyczących powstawania, ustalania oraz wygasania podatków. Wspomniane prawo w Polsce tworzą trzy główne dokumenty.
Mowa tutaj o Konstytucji RP z 1997 roku, Ordynacji podatkowej z 2017 roku, która to normuje wszelakiego rodzaju zagadnienia polityczne, a także z ustaw dotyczących prawa podatkowego.