Szkolenia z podatków

Podatki stanowią jeden z ważniejszych aspektów życia finansowego na świecie. Ich funkcje oraz zadania jakie spełniają są istotne dla prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Aktualnie możemy wyróżnić kilka rodzajów podatków, do których należą m. in. podatki dochodowe, które płaci się od uzyskiwanego dochodu tj. PIT i CIT; wszelakiego rodzaju obowiązkowe składki ubezpieczeniowe, chroniące nas w przypadku pojawienia się uszczerbku na zdrowiu, lub utrat życia. 

 
Podatki stanowią jeden z ważniejszych aspektów życia finansowego na świecie. Ich funkcje oraz zadania jakie spełniają są istotne dla prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Aktualnie możemy wyróżnić kilka rodzajów podatków, do których należą m. in. podatki dochodowe, które płaci się od uzyskiwanego dochodu tj. PIT i CIT; wszelakiego rodzaju obowiązkowe składki ubezpieczeniowe, chroniące nas w przypadku pojawienia się uszczerbku na zdrowiu, lub utrat życia. Podatki które są naliczane w stosunku do posiadanej własności tj. podatek rolny, leśny (czyli podatki od nieruchomości), jak i podatki od spadku i darowizn.
 
Do tego należy także doliczyć wszelakiego rodzaju podatki związane z towarami u usługami. Tutaj można zaliczyć popularny podatek od wartości dodanej czyli VAT, ale także akcyzy i cła jakie nakładane są na towary przeważone spoza granic kraju. Chcąc bliżej poznać znaczenie, jak i możliwości podatków warto udać się na rożnego rodzaju szkolenia z tej tematyki.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

SZKOLENIA KOMPUTEROWE

Excel to znakomite narzędzie – oszczędza czas,  dostarcza potrzebne informacje, jest wygodne w stosowaniu – jeśli posiada się odpowiednie umiejętności obsługi programu. Zestaw naszych szkoleń z tego obszaru pozwoli posiąść te umiejętności. Zapraszamy na Szkolenia SZKOLENIA KOMPUTEROWE!

Inne tematy, interesujące dla tej grupy docelowej to:

W pierwszej jednak kolejności musimy się zastanowić, który aspekt podatków interesuje nas najbardziej, gdyż są one tak obszerną tematyką, że bardzo trudno jest nauczyć się o nich wszystkiego.

Wspomniane kursy trwają od kilku do kilkunastu dni i w zależności od tematyki będą miały formę mniej lub bardziej praktycznego przygotowania do pracy z podatkami. Nie trudno więc dostrzec jak dużą zaletą jest znajomość tej wiedzy zarówno dla pracowników, jak i pracodawców.
 
Ponadto należy zwrócić uwagę na fakt, że niektóre szkolenia są dostępne także w formie elektronicznej, dzięki czemu nie trzeba się udawać na żadne spotkania. Wracając do samych podatków są one określane przez prawo podatkowe, które to stanowi zbiór zasad dotyczących powstawania, ustalania oraz wygasania podatków. Wspomniane prawo w Polsce tworzą trzy główne dokumenty.

Mowa tutaj o Konstytucji RP z 1997 roku, Ordynacji podatkowej z 2017 roku, która to normuje wszelakiego rodzaju zagadnienia polityczne, a także z ustaw dotyczących prawa podatkowego.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.