W jakich branżach przyda się znajomość Excela?

Dla dużej części osób pracujących w biurze, zajmujących się tworzeniem zestawień wszelakich naturalnym, pierwszym wyborem do korzystania jest arkusz kalkulacyjny, np. MS Excel dostępny w pakiecie Office. Bardzo często jednak firmy korzystają z dedykowanych konkretnym branżom, np. księgowości programom dostarczanym przez firmy zewnętrzne. W związku z tym, pracownicy takich działów zazwyczaj, nawet jeśli kilka/kilkanaście lat wcześniej w środowisku Excela czuli się bardzo dobrze, aktualnie niekoniecznie potrafią sobie zorganizować w nim pracy. 


  Dla dużej części osób pracujących w biurze, zajmujących się tworzeniem zestawień wszelakich naturalnym, pierwszym wyborem do korzystania jest arkusz kalkulacyjny, np. MS Excel dostępny w pakiecie Office. Bardzo często jednak firmy korzystają z dedykowanych konkretnym branżom, np. księgowości programom dostarczanym przez firmy zewnętrzne.

  W związku z tym, pracownicy takich działów zazwyczaj, nawet jeśli kilka/kilkanaście lat wcześniej w środowisku Excela czuli się bardzo dobrze, aktualnie niekoniecznie potrafią sobie zorganizować w nim pracy.

  Sprawy nie ułatwia także fakt, że obecny wygląd i struktura tego arkusza kalkulacyjnego uległa znacznym zmianom, w stosunku do, jak nazywają niektórzy, ostatniej przyjaznej wersji z 2007 roku.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Excel to doskonałe narzędzie biurowe, księgowe, statystyczne – trzeba tylko znać te funkcje. Uczymy praktycznego stosowania arkusza kalkulacyjnego. Zapraszamy EXCEL DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  A tu nagle okazuje się, że szef wyznaczył taką osobę do np. spisu z natury, w dodatku ponieważ dostęp do danych mają mieć też inne osoby, które nie korzystają z programów księgowych, dane mają zostać wpisane i zliczone właśnie w Excelu.

  W takim przypadku warto, by osoba z ramienia księgowości wybrała się na odpowiednie warsztaty, np. Excel dla księgowych. Szkolenie takie pozwoli nie tylko odświeżyć znajomość programu, dodatkowo nauczy korzystać z przydatnych formuł.

  Jeżeli po spisie okaże się, że należy przygotować odpowiednie raporty, czy zestawienia lub wykresy warto, by w programie takiego kursu znalazło się też tworzenie i korzystanie z tabel przestawnych (nieodzownych przy analizie dużej ilości danych), czy tworzenia zaawansowanych wykresów. Być może w ten sposób uda się odczarować mit „złego Excela” i przekonać do częstszej z nim pracy.

  Jeżeli dodatkowo księgowy pozna także sposób na tworzenie makr, może się okazać, że program księgowy wcale nie jest potrzebny, w związku z czym, zwłaszcza w małych firmach możliwe jest osiągnięcie oszczędności – nie będzie konieczne opłacanie licencji oprogramowania księgowego, a jedynie jednorazowy zakup licencji na MS Office.

  Co prawda udział w szkoleniu zazwyczaj jest odpłatny, jednak w dłuższej perspektywie ta inwestycja się zwróci.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.