Gospodarka odpadami firmy – kto powinien się tym zajmować?

Każda, nawet najmniejsza firma generuje odpady – to rzecz dość oczywista. Pytanie jednak brzmi – kto w zasadzie powinien się nimi zajmować? Kto za nie tak naprawdę odpowiada?

zdjęcie - (the_title())


Gospodarka odpadami firmy - kto powinien się tym zajmować?

Każda, nawet najmniejsza firma generuje odpady - to rzecz dość oczywista. Pytanie jednak brzmi - kto w zasadzie powinien się nimi zajmować? Kto za nie tak naprawdę odpowiada?

Gospodarka odpadami firmy

Otóż zagadnienie to jest dość skomplikowane. Przede wszystkim bowiem trzeba tu podkreślić, że wiele zależy od wielkości firmy i jej charakteru. Oczywistym bowiem jest, że zupełnie inaczej będzie wyglądała gospodarka odpadami w dużym zakładzie produkującym leki, a inaczej malutkiej jednoosobowej firmie, którą prowadzi artysta - plastyk tworzący małe rzeźby.

Zasadniczo jednak warto się orientować, że obecnie zaktualizowano dość znacząco prawo dotyczące gospodarki odpadami. Chodzi bowiem o to, że więcej substancji wpisanych jest jako odpady niebezpieczne, konieczne jest wprowadzenie monitoringu miejsca składowania odpadów, a w ogóle przede wszystkim to takie odpady trzeba po prostu segregować. Kto ma to wszystko robić?

Większa część odpowiedzialności spoczywa jednak na przedsiębiorcy, jako na osobie bezpośrednio odpowiedzialnej za dane odpady. To on musi wprowadzić monitoring, zarejestrować się w BDO itp. Z drugiej jednak strony prawo dopuszcza możliwość zatrudnienia firmy zajmującej się nie tylko wywozem, ale też utylizacją i zabezpieczeniem odpadów. Tutaj już znaczna część odpowiedzialności jest zdjęta z ramion przedsiębiorcy.

Szkolenia z odpadów

Podsumowując, to nie jest wcale takie łatwe zagadnienie, dlatego też naprawę warto zainwestować w odpowiednie szkolenie za zakresu zarządzania odpadami. Przydatne tu będzie gospodarka odpadami szkolenie, a także ochrona środowiska szkolenie oraz prawo wodne szkolenie.

Co nam da to połączenie szkoleń. Otóż razem omówią one wszelkie informacje, których jako przedsiębiorcy potrzebujemy, aby naprawdę dobrze zarządzać odpadami.

Warto jeszcze na koniec dodać, że właściwe zarządzanie odpasami nie tylko jest istotne z punktu widzenia poszczególnych kar finansowych, lecz także budowania wizerunku przedsiębiorstwa, które jest eko lub nie...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.