Jak powinno przebiegać zawieranie umów i kontraktów?

Nie da się ukryć, że większość z nas chociaż raz w życiu miała styczność z zawarciem jakiejś umowy. Najpopularniejszą i najczęstszą formą umowy jest rzecz jasna umowa kupna – sprzedaży.

zdjęcie - (the_title())


Jak powinno przebiegać zawieranie umów i kontraktów?

Nie da się ukryć, że większość z nas chociaż raz w życiu miała styczność z zawarciem jakiejś umowy. Najpopularniejszą i najczęstszą formą umowy jest rzecz jasna umowa kupna - sprzedaży.

Umowa kupna - sprzedaży może zostać zawarta nawet w sposób dorozumiany, chociaż najlepiej rzecz jasna zawrzeć byłoby ją na piśmie, zwłaszcza jeżeli sprzedajemy lub kupujemy przedmiot drogocenny. Nie da się ukryć, że warto byłoby dla własnego bezpieczeństwa wiedzieć czym charakteryzują się poszczególne umowy i w jaki sposób powinno się je zawierać zgodnie z prawem.

W Polsce kwestie związane z zawieraniem umów oraz szeroko pojętych kontraktów reguluje Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 roku - Kodeks cywilny. Zgodnie z prawem cywilnym poprzez umowę albo kontrakt należy rozumieć porozumienie dwóch albo też więcej stron, które w jakiś sposób kształtuje ich prawa oraz obowiązki. W umowie kupna -sprzedaży jedna strona zobowiązana jest wydać sprzedawany przedmiot, podczas gdy druga z osób ma obowiązek zapłacić za ów przedmiot.

Nie da się ukryć, że do zawarcia umowy konieczne jest złożenie zgodnych oświadczeń woli. Oświadczenia woli mogą zostać wyrażone słownie. Nie musimy również niczego mówić. Taka sytuacja może mieć miejsce, gdy pójdziemy do sklepu i podamy ekspedientce pieniądze za butelkę wody. Wówczas zawieramy umowę w sposób dorozumiany.

W przypadku sprzedaży lub kupna nieruchomości konieczne będzie już jednak spisanie umowy przed notariuszem. Umowa kupna -sprzedaży nieruchomości musi mieć bowiem formę aktu notarialnego pod rygorem nieważności. Rygor nieważności oznacza, że w przypadku zawarcia umowy kupna- sprzedaży nieruchomości w inny niż wyżej wspomniany już sposób nie będzie ona prawnie wiążąca.

Dobrze byłoby gdyby wszystkie osoby zainteresowane zawieraniem jakichkolwiek umów posiadali odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Dobrze byłoby więc brać udział w szkoleniach takich jak: kpa szkolenie czy szkolenia kontrakty handlowe. Doświadczony i wykwalifikowany szkoleniowiec z całą pewnością będzie wiedział w jaki sposób należy poprowadzić szkolenie, aby było skuteczne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.