Jak usprawnić pracę przy pomocy pakietu office?

Praca biurowa to dla jednych zajęcie pełne wyzwań, a dla drugich kompletna nuda. Fakt, aby pracować na dłużej w biurze trzeba posiadać odpowiednie kompetencje. Wulkan energii, który wytwarza wokół siebie chaos długo w takim miejscu raczej nie wytrzyma.

zdjęcie - (the_title())


Jak usprawnić pracę przy pomocy pakietu office?

Praca biurowa to dla jednych zajęcie pełne wyzwań, a dla drugich kompletna nuda. Fakt, aby pracować na dłużej w biurze trzeba posiadać odpowiednie kompetencje.

Wulkan energii, który wytwarza wokół siebie chaos długo w takim miejscu raczej nie wytrzyma. Sukces w pracy biurowej przynosi spokój i opanowanie, a poza tym doskonała znajomość programów biurowych, dzięki którym można znacznie usprawnić pracę.

Jak zwiększyć efektywność pracy za pomocą pakietu biurowego?

W wielu firmach używa się profesjonalnych narzędzi biurowych. Dostępne pakiety są wszechstronne. Jednym z najbardziej popularnych jest wciąż Microsoft Office, jednak już po piętach depczą mu chociażby darmowy Open Office czy pakiet firmowy od Google. Każda propozycja ma swoje zalety i wady.

Jednak starając się o pracę, należy zapoznać się z możliwościami tych programów. Niemal wszędzie jest obecnie wymagana przynajmniej podstawowa znajomość edytora tekstu czy też arkusza kalkulacyjnego. Używanie tych programów pozwala na szybszą realizację powierzonych zadań, przez co praca staje się jeszcze bardziej efektywna.

Szkolenie MS Word

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że w edytorze tekstu nie ma nic skomplikowanego, po co więc szkolić się z tego tematu. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Owszem, to nie sztuka napisać w Wordzie kilka linijek tekstu - z tym bez problemu powinien sobie poradzić nawet pierwszoklasista.

Sztuką jest natomiast obrobić fragment tekstu pod kątem jego struktury. Z tym już nie każdy sobie poradzi. Dobrym pomysłem na poszerzenie umiejętności z zakresu obsługi pakietów biurowych będzie specjalistyczne szkolenie zawierające część zarówno teoretyczną jak i praktyczną.

Kilkanaście godzin szkolenia powinno wystarczyć do tego, by poznać najważniejsze funkcje programów biurowych. Warto szkolić się nie tylko z Worda, równie potrzebny jest Excel. Excel w HR to narzędzie wykorzystywane na co dzień. Bez niego praca byłaby o wiele bardziej skomplikowana, a Excel pozwala dzięki stosowaniu formuł na szybkie obliczenia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.