Jak wygląda pełnomocnictwo w postępowaniu administracyjnym?

Nie ulega wątpliwości, że każdy, komu zależy na należytym przestrzeganiu Kodeksu postępowania administracyjnego, powinien znać jego podstawowe przepisy. Warto mieć na uwadze, że postępowanie administracyjne może dotyczyć tak naprawdę każdego z nas.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda pełnomocnictwo w postępowaniu administracyjnym?

Nie ulega wątpliwości, że każdy, komu zależy na należytym przestrzeganiu Kodeksu postępowania administracyjnego, powinien znać jego podstawowe przepisy. Warto mieć na uwadze, że postępowanie administracyjne może dotyczyć tak naprawdę każdego z nas.

Stroną postępowania administracyjnego mogą być bowiem nie tylko osoby prawne oraz jednostki nieposiadające osobowości prawnej, ale także osoby fizyczne. Z całą pewnością na stronach postępowania, jak i na samym organie ciążą pewne prawa i obowiązki.

Nie zawsze jest tak, że strona musi uczestniczyć w postępowaniu, które jej dotyczy. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że działanie przez pełnomocnika jest jednym z podstawowych praw przysługujących stronie w postępowaniu administracyjnym.

Nie ulega wątpliwości, że skuteczne ustanowienie pełnomocnictwa polega na ustaleniu go na piśmie. Można oczywiście dokonać także zgłoszenia ustnego do protokołu, ale tylko i wyłącznie przez organem prowadzącym postępowanie administracyjne.

Warto zaznaczyć, że pełnomocnictwo należy do jednostronnych czynności prawnych. Koniecznie należy zaznaczyć, że nie każdy może pełnomocnikiem zostać. Pełnomocnikiem na pewno nie może zostać osoba, która nie posiada zdolności do czynności prawnych.

Zdolność do czynności prawnych można utracić i trzeba o tym pamiętać. Osoba, która traci zdolność do czynności prawnych przestaje być pełnomocnikiem z mocy samego prawa.

Dobrze byłoby więc, gdyby wszystkie osoby, które chcą poszerzyć lub zdobyć wiedzę o przepisach Kodeksu postępowania administracyjnego oraz o zasadach, na jakich się ono opiera, wzięły udział w szkoleniach i kursach. Idealną propozycją może okazać się kpa szkolenie.

Powinno ono zostać poprowadzone przez odpowiednio doświadczonego i należycie wykształconego szkoleniowca. Zanim zlecimy komuś przeprowadzenie szkolenia, warto sprawdzić jakie dana osoba posiada kompetencje. Może się bowiem okazać, że szkolenie poprowadzone przez osobę nieposiadającą należytych kompetencji okaże się nieskuteczne. Tego zaś nie chciałby nikt.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.