Jakie programy biurowe powinni znać pracownicy HR?

Pracownicy HR dzisiaj zdecydowanie mają przed sobą dość trudne zadanie. Oczywistym faktem jest bowiem to, że już sama praca w HR wymaga niemałej ilości poszczególnych kompetencji miękkich czy twardych, niemniej jednak dzisiaj dochodzi do tego jeszcze obsługa pewnych programów biurowych.

zdjęcie - (the_title())


Jakie programy biurowe powinni znać pracownicy HR?

Pracownicy HR dzisiaj zdecydowanie mają przed sobą dość trudne zadanie. Oczywistym faktem jest bowiem to, że już sama praca w HR wymaga niemałej ilości poszczególnych kompetencji miękkich czy twardych, niemniej jednak dzisiaj dochodzi do tego jeszcze obsługa pewnych programów biurowych. O co konkretniej tutaj chodzi?

Excel w HR

Przede wszystkim warto powiedzieć kilka słów o programie Excel. Zwykle kojarzymy go, ponieważ był na zajęciach informatyki w szkole i generalnie mieliśmy z niego różne sprawdziany. Niemniej jednak warto zaznaczyć, że jest to dużo bardziej rozbudowany program, niż by nam się kiedykolwiek wydawało.

Tutaj szczególnie istotny jest fakt, że program ten umożliwia tworzenie wyjątkowo skomplikowanych analiz, wykresów oraz raportów odnoszących się do zaistniałej sytuacji firmy. Co dokładniej powinniśmy jako pracownicy działu HR opanować w ramach nauki programu Excel?

Bardzo istotną sprawą jest tutaj szkolenie tabele przestawne. Mówiąc w dużym skrócie, umożliwiają nam one przedstawienie danych, bez konieczności zmieniania plików i danych źródłowych. Istotne jest także to, aby odbyć szkolenie power query. To jest pewien dodatek do programu Excel, który z kolei umożliwia odnajdywanie danych i niejako pewne uściślanie ich.

Oczywiście wyżej podano jedynie dwa przykładowe szkolenia, które na tzw. "pierwszy rzut" umożliwią nam lepsze opanowanie tego programu. Niemniej jednak trzeba zaznaczyć, że zasadniczo to wymagana jest od pracowników bardzo dokładna znajomość Excel tak, aby móc w pełni dokonać analizy sytuacji w grupie czy w przedsiębiorstwie.

Pozostałe programy biurowe

Oczywiście Excel jest bardzo istotny, niemniej jednak nie jest to jedyny program, jaki powinniśmy opanować. Chodzi tu przede wszystkim o to, że w pracy biurowej w HR konieczne jest dzisiaj opanowanie biegle całego pakietu Word oraz wielu innych programów, które ma dana firma, jak chociażby tych, które organizują pracę w biurze, zarządzają czasem czy też pomagają napisać poprawny mail.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.