Jakie zadania ma zarządca nieruchomości?

Wielu z nas słyszało kiedyś pojęcie zarządca nieruchomości, jednak tylko niewielka część społeczeństwa wie czym tak naprawdę zajmuje się osoba na danym stanowisku oraz jaką wiedzę musi posiadać, aby móc wykonywać powierzone jej zadania.

25 marca 2020
zdjęcie - Jakie zadania ma zarządca nieruchomości?

Jakie zadania ma zarządca nieruchomości?

Wielu z nas słyszało kiedyś pojęcie zarządca nieruchomości, jednak tylko niewielka część społeczeństwa wie czym tak naprawdę zajmuje się osoba na danym stanowisku oraz jaką wiedzę musi posiadać, aby móc wykonywać powierzone jej zadania.

W skrócie możemy powiedzieć, że zarządca nieruchomości zajmuje się zarządzaniem daną nieruchomością w imieniu właściciela budynku. Prowadzi on różnego typu analizy, które mają na celu utrzymać nieruchomość w jak najlepszym stanie oraz wpłynąć na generowane przez nią zyski.

Warto zadać sobie pytanie o to czy każdy może zająć takie stanowisko i co zrobić jeśli chcemy wiązać z daną pracą naszą przyszłość zawodową. Osoba zatrudniona w takim miejscu musi ukończyć zarządzanie nieruchomościami szkolenie, które pozwala na zdobycie podstawowej wiedzy niezbędnej do wykonywania powierzonej jej zadań.

Oczywiście prowadzone są liczne kursy, które mogą dostarczyć dodatkowej wiedzy osobie na stanowisku zarządcy nieruchomości takie jak szkolenia budownictwo lub szkolenie kosztorysowanie robót budowlanych, jednak zdobyte w ten sposób informacje nie są niezbędne do zajęcia tego stanowiska.

Wiedza to może ułatwić rozwiązywanie problemów, które na swojej drodze może napotkać zarządca, szczególnie w momencie gdy nie posiada on wieloletniego doświadczenia i dopiero rozpoczyna swoją przygodę w tej branży.

Zarządca jest najbliższym doradcom właściciela nieruchomości. To właśnie on podpowiada jakie remonty lub zmiany warto przeprowadzić, aby zwiększyć generowane zyski. Również w sytuacjach awarii lub problemów związanych z budynkiem to on jest osobą odpowiedzialną za rozwiązywanie problemów, dlatego to z nim kontaktują się mieszkańcy danej nieruchomości.

Jest to zatem bardzo odpowiedzialne stanowisko, które wymaga ogromnego zaangażowania oraz wiedzy z różnych dziedzin. Warto podchodzić do tej pracy jak do wyzwania, ponieważ na drodze tego pracownika pojawić się może wiele niespodziewanych problemów, z którymi jako zarządca należy sobie poradzić.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.