Jakie zmiany mają nastąpić w ustawie deweloperskiej?

Rynek nieruchomości w Polsce jest obecnie bardzo nasycony. Z tego też powodu deweloperzy mają kolokwialnie mówiąc pełne ręce roboty. Coraz więcej młodych rodzin pragnie zakupu nowych mieszkań i domów.

zdjęcie - (the_title())


Jakie zmiany mają nastąpić w ustawie deweloperskiej?

Rynek nieruchomości w Polsce jest obecnie bardzo nasycony. Z tego też powodu deweloperzy mają kolokwialnie mówiąc pełne ręce roboty. Coraz więcej młodych rodzin pragnie zakupu nowych mieszkań i domów.

Nie da się ukryć, że istnieje szereg przepisów regulujących kwestie związane z nieruchomościami. Każdy deweloper powinien zaznajomić się z Ustawą z dnia 16 września 2011 roku o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego.

Przepisy wyżej wspomnianej Ustawy, zwanej niekiedy Ustawą deweloperską mają tendencję do przeobrażania się i zmian. Z tego też względu dobrze byłoby śledzić przepisy na bieżąco. Dobrze wiedzieć, że Ustawa ma się niedługo bardzo zmienić. Należy mieć na uwadze, że zmiana przepisów może nastąpić tak naprawdę w każdym momencie, dlatego wszyscy deweloperzy muszą pamiętać o stałym dokształcaniu się.

Nie ulega wątpliwości, że szkolenia dla deweloperów to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą zdawać sobie sprawę ze wszystkich zmian, które następują i mają nastąpić w prawie deweloperskim. Nie da się ukryć, że prawo obowiązuje deweloperów tak jak wszystkie osoby zajmujące się szeroko pojętym rynkiem nieruchomości.

Dobrze więc byłoby gdyby każdy deweloper znał przepisy, które go obowiązują. Jak bowiem powszechnie wiadomo nieznajomość prawa szkodzi, dlatego najlepiej będzie jeżeli każdy z nas nauczy się określonych przepisów i nauczy się śledzić liczne zmiany w zakresie prawa obowiązującego deweloperów.

Nie ulega wątpliwości, że najlepiej byłoby brać udział w szkoleniach i kursach organizowanych zarówno przez pracodawców jak i w szkoleniach, na które wybierzemy się sami. Kpa szkolenie będzie świetną opcją dla każdego kto wiąże swoją przyszłość z nieruchomościami i ich sprzedażą.

Nie zapominajmy jednak o tym, że szkolenia powinny zostać poprowadzone przez odpowiednio wykwalifikowanego i doświadczonego szkoleniowca. Dzięki temu są duże szanse na to, że szkolenie będzie skuteczne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.