Kontrola i nadzór jako stały punkt w produkcji farmaceutycznej

Produkcja farmaceutyczna na pewno nie jest zbyt łatwa. Chodzi tu przede wszystkim o bardzo wysokie standardy, jakie muszą być zachowane, szczególnie zaś w zakresie kontroli oraz nadzoru. Jak dokładniej można to wyjaśnić?

Gamma - Kontrola i nadzór jako stały punkt w produkcji farmaceutycznej


Kontrola i nadzór jako stały punkt w produkcji farmaceutycznej

Produkcja farmaceutyczna na pewno nie jest zbyt łatwa. Chodzi tu przede wszystkim o bardzo wysokie standardy, jakie muszą być zachowane, szczególnie zaś w zakresie kontroli oraz nadzoru. Jak dokładniej można to wyjaśnić?

Szkolenia mikrobiologia - to najważniejszy punkt

Generalnie rzecz ujmując należy zacząć od tego, że każda osoba która chce wejść w przemysł mikrobiologii zobowiązana jest do pewnej wiedzy, którą właśnie zdobywa się na szkoleniu z mikrobiologii.

Każdy pracodawca w tej branży powinien chociażby zapewnić w szeregowym pracownikom takie szkolenie w zakresie bardzo podstawowym, zaś jego wersja rozbudowana z pewnością przyda się inżynierom w firmie.

Chodzi o to, że na takim szkoleniu poruszanych jest wiele zagadnień związanych z właściwą pracą w danej firmie, zachowaniem zasad bezpieczeństwa itp. To w tym przypadku jest szczególnie istotne.

Kontrola i nadzór - jak są realizowane?

Tutaj także szkolenia mikrobiologia powiedzą nam zapewne więcej, niemniej jednak warto już teraz powiedzieć trochę o kontroli i nadzorze w produkcji farmaceutycznej. Przede wszystkim szczególnie istotny jest tutaj test ochrony przeciwdrobnoustrojowej.

Generalnie rzecz ujmując chodzi tu o to, że jest to w istocie test konserwacji, badający czy doszło na pewno do właściwego zabezpieczenia danego produktu przed niekontrolowanym namnażaniem się bakterii przed upływem daty ważności.

Następnie bardzo istotną kwestią jest nadzór nad systemem wodnym. O co tutaj z kolei chodzi? Otóż wiadomo, że praca w przemyśle farmaceutycznym wiąże się z wieloma możliwościami zanieczyszczenia wody i jej skażenia. Dlatego też raz, że konieczne jest dokładne badanie wody, pod kątem ewentualnego skażenia środowiska.

To jednak nie wszystko jeszcze - konieczne jest również badanie wody tak, aby wiadomo było, że nie doszło do żadnego absolutnie zakażenia jej - w końcu często ta sama woda jest cały czas wykorzystywana w obiegu w danym przedsiębiorstwie, dlatego nie można ryzykować zakażenia produkcji i kosmetyków czy leków.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.