Logistyka sytuacji kryzysowych

Logistyka ma bardzo wiele odmian mniej lub bardziej znanych szerszemu społeczeństwu. Tą mniej znaną z całą pewnością jest logistyka sytuacji kryzysowych, będąca mieszaniną cech pochodzących po części z logistyki cywilnej i nieco wojskowej.

Gamma - Logistyka sytuacji kryzysowych

Logistyka sytuacji kryzysowych


Nastawiona jest przede wszystkim na zapewnieniu poszkodowanym w różnych sytuacjach bezpieczeństwa tak, by ich życiu i zdrowiu już nic nie zagrażało.

W takim przypadku niebagatelną rolę odgrywa zarządzanie kryzysowe, które niemal w każdej sytuacji wiąże się z zaistnieniem szczególnych warunków, dlatego warto wziąć pod uwagę, że mogą one mieć bardzo duży, nie zawsze korzystny wpływ na wszelkie przedsięwzięcia logistyczne.

Takimi szczególnymi warunkami są:
  • ogromna presja czasu
  • błędy systemu łączności które prowadzą do zakłócenia przepływu danych tym samym utrudniając podjęcie właściwej decyzji
  • zdarzenia losowe, ciężkie lub wręcz niemożliwe do przewidzenia
  • zbyt duże zaangażowanie środków masowego przekazu
  • negatywna opinia otoczenia
  • zewnętrzna interwencja w rozwój wydarzeń
  • zadania wynikające z ustaw o stanach nadzwyczajnych: o stanie wyjątkowym, o stanie klęski żywiołowej, o stanie wojny
  • ograniczone środki i możliwości.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń dla ekspertów? Sprawdź nasze szkolenia z logistyki i transportu

Z zakresu logistyki
Zarządzanie łańcuchem dostaw, Incoterms 2020, Intrast i inne.
Pełna lista szkoleń: szkolenia logistyka

Sprawdź również nasze szkolenia online

 
Nie da się ukryć, że logistyka w sytuacjach kryzysowych dotyczy bardzo obszernej problematyki. W jej ogromny zakres wchodzą również zabezpieczenia logistyczne podmiotów, czyli osób wchodzących w skład ekip ratowniczych, jednostek ratujących ludzkie życie lub instytucji.

Jedną z wielu funkcji tej dziedziny logistyki jest także płynna koordynacja przepływów niezbędnego zaopatrzenia, usług logistycznych i medycznych, niezwykle trudna do prawidłowego wykonania, bowiem przebiegająca pod ogromną presją czasu i odpowiedzialnością ratowników za zdrowie i życie ludzkie.

W sytuacjach kryzysowych logistyka opiera się na organizacji niezbędnych osób, zasobów materialnych i informacji wpierających wszystkie działania ratownicze. Wszystkie działania z tym związane muszą odbywać się we właściwym miejscu u czasie, przy jak najmniejszym ryzyku wystąpienia zagrożeń i skutków jakie ze sobą niosą.


Szkolenia eksperckie to trenerzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym i trenerskim. Do każdego szkolenia przygotowywane są autorskie materiały i liczne ćwiczenia. Zobacz z zakresu naszych szkoleń eksperckich: Wybierz nasze szkolenia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.