Szkolenia antymobbingowe dla pracowników kluczem do zwalczania zjawiska mobbingu

Jako że pracownicy są grupą najbardziej narażoną na zjawisko mobbingu (chociaż, wbrew pozorom, pracodawcy również mogą być tym problemem dotknięci!) toteż powinno stanowić grupę najlepiej wyedukowaną w tym zakresie, tak by znali swoje prawa, techniki obrony przez mobbingiem, jak również, by wiedzieli gdzie i do kogo zwrócić się w sytuacji, gdy staną się ofiarami zjawisku mobbingu.

   
  Jako że pracownicy są grupą najbardziej narażoną na zjawisko mobbingu (chociaż, wbrew pozorom, pracodawcy również mogą być tym problemem dotknięci!) toteż powinno stanowić grupę najlepiej wyedukowaną w tym zakresie, tak by znali swoje prawa, techniki obrony przez mobbingiem, jak również, by wiedzieli gdzie i do kogo zwrócić się w sytuacji, gdy staną się ofiarami zjawisku mobbingu.

  Stąd tak istotne znaczenie ma proces edukacyjny i szkoleniowy będący podstawą zapobiegania opisywanemu, negatywnemu zjawisku.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeden z najbardziej uznanych ekspertów prawnych, Łukasz Prasołek,  prowadzi szkolenie dotyczące przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi – w oparciu o orzecznictwo sądowe. Zapraszamy PRZECIWDZIAŁANIE MOBBINGOWI I DYSKRYMINACJI W MIEJSCU PRACY

  Uczestników tego szkolenia interesuje również:

  Szkolenia antymobbingowe dla pracowników realizuje szereg instytucji i organizacji pozarządowych w tym Krajowe Stowarzyszenie Antymobbingowe, które w swojej ofercie posiada szkolenia dwugodzinne i szkolenia całodzienne.

  Program szkolenia obejmuje 4 podstawowe zagadnienia związane z tematyką mobbingu:
  • Problem mobbingu – odróżnianie zjawiska mobbingu od dyscyplinowania pracownika przez pracodawcę,
  • Działania mobbingowe – metody manipulacji sprawcy względem swojej ofiary,
  • Kim jest sprawca-mobber, a kim ofiara – odróżnienie prawdziwej ofiary mobbingu od fałszywej,
  • Metody przeciwdziałania zjawisku mobbingu i radzenia sobie z problemem

  Koszt szkolenia przeprowadzanego przez Krajowe Stowarzyszenie Antymobbingowe wynosi ok. 990 PLN. Szczegółowy program szkolenia zawsze dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb każdego odbiorcy.

  W przypadku szkoleń całodziennych, poza elementami wykładowymi prowadzone są również odpowiednie treningi, psychodramy i praktycznie ćwiczenia, mające nie tylko pozwolić uczestnikom na zdobycie wiedzy teoretycznej, ale również doświadczenia praktycznego. Dla wygody osób zainteresowanych szkolenia mogą być przeprowadzane również na terenach zakładów pracy.

  Edukacja społeczna i wiedza jest podstawowym czynnikiem pozwalającym na zapobieżenie negatywnym zjawiskom w miejscu pracy. Dlatego warto zainwestować środki finansowe w podniesienie komfortu psychicznego w miejscu pracy i przyczynić się do wyeliminowania negatywnego zjawiska mobbingu z polskiego rynku pracy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.