Szkolenia antymobbingowe dla pracowników kluczem do zwalczania zjawiska mobbingu

Jako że pracownicy są grupą najbardziej narażoną na zjawisko mobbingu (chociaż, wbrew pozorom, pracodawcy również mogą być tym problemem dotknięci!) toteż powinno stanowić grupę najlepiej wyedukowaną w tym zakresie, tak by znali swoje prawa, techniki obrony przez mobbingiem, jak również, by wiedzieli gdzie i do kogo zwrócić się w sytuacji, gdy staną się ofiarami zjawisku mobbingu.

zdjęcie - Szkolenia antymobbingowe dla pracowników kluczem do zwalczania zjawiska mobbingu
 
Jako że pracownicy są grupą najbardziej narażoną na zjawisko mobbingu (chociaż, wbrew pozorom, pracodawcy również mogą być tym problemem dotknięci!) toteż powinno stanowić grupę najlepiej wyedukowaną w tym zakresie, tak by znali swoje prawa, techniki obrony przez mobbingiem, jak również, by wiedzieli gdzie i do kogo zwrócić się w sytuacji, gdy staną się ofiarami zjawisku mobbingu.

Stąd tak istotne znaczenie ma proces edukacyjny i szkoleniowy będący podstawą zapobiegania opisywanemu, negatywnemu zjawisku.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeden z najbardziej uznanych ekspertów prawnych, Łukasz Prasołek,  prowadzi szkolenie dotyczące przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi – w oparciu o orzecznictwo sądowe. Zapraszamy PRZECIWDZIAŁANIE MOBBINGOWI I DYSKRYMINACJI W MIEJSCU PRACY

Uczestników tego szkolenia interesuje również:

Szkolenia antymobbingowe dla pracowników realizuje szereg instytucji i organizacji pozarządowych w tym Krajowe Stowarzyszenie Antymobbingowe, które w swojej ofercie posiada szkolenia dwugodzinne i szkolenia całodzienne.

Program szkolenia obejmuje 4 podstawowe zagadnienia związane z tematyką mobbingu:
  • Problem mobbingu – odróżnianie zjawiska mobbingu od dyscyplinowania pracownika przez pracodawcę,
  • Działania mobbingowe – metody manipulacji sprawcy względem swojej ofiary,
  • Kim jest sprawca-mobber, a kim ofiara – odróżnienie prawdziwej ofiary mobbingu od fałszywej,
  • Metody przeciwdziałania zjawisku mobbingu i radzenia sobie z problemem

Koszt szkolenia przeprowadzanego przez Krajowe Stowarzyszenie Antymobbingowe wynosi ok. 990 PLN. Szczegółowy program szkolenia zawsze dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb każdego odbiorcy.

W przypadku szkoleń całodziennych, poza elementami wykładowymi prowadzone są również odpowiednie treningi, psychodramy i praktycznie ćwiczenia, mające nie tylko pozwolić uczestnikom na zdobycie wiedzy teoretycznej, ale również doświadczenia praktycznego. Dla wygody osób zainteresowanych szkolenia mogą być przeprowadzane również na terenach zakładów pracy.

Edukacja społeczna i wiedza jest podstawowym czynnikiem pozwalającym na zapobieżenie negatywnym zjawiskom w miejscu pracy. Dlatego warto zainwestować środki finansowe w podniesienie komfortu psychicznego w miejscu pracy i przyczynić się do wyeliminowania negatywnego zjawiska mobbingu z polskiego rynku pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.