Szkolenia idealne dla przewoźników

Jeśli twoja firma zajmuje się transportem towarów po terenie Unii i innych krajów to doskonale pewnie wiesz z czym się to wiąże. Przewóz mimo iż jest tak ważny dla wielu dziedzin cierpi z powodu wielu przepisów i papirologi. Owszem w dzisiejszych czasach coraz częściej ułatwia się pracodawcą pracę i zmniejsza im ilości tej pracy, jednak czasem jest ona konieczna. Tego samego dotyczy odprawa celna, choć jest czasochłonna to należy ją przeprowadzić.

zdjęcie - (the_title())

 
Szkolenia idealne dla przewoźników

Jeśli twoja firma zajmuje się transportem drogowym towarów po terenie Unii i innych krajów to doskonale pewnie wiesz z czym się to wiąże. Przewóz mimo iż jest tak ważny dla wielu dziedzin cierpi z powodu wielu przepisów i papirologi. Owszem w dzisiejszych czasach coraz częściej ułatwia się pracodawcą pracę i zmniejsza im ilości tej pracy, jednak czasem jest ona konieczna. Tego samego dotyczy odprawa celna, choć jest czasochłonna to należy ją przeprowadzić. Dzięki niej można kontrolować co wjeżdża do kraju a co z niego wyjeżdża. Jest to bardzo istotne czy to ze względów bezpieczeństwa czy to ochrony konkurencji i zabezpieczenia przed dostarczaniem do kraju produktów które mogą stanowić zagrożenie.

Odprawa celna bywa jednak męcząca dla posiadaczy firm, szczególnie spedycyjnych. Mają oni bowiem sporo pojazdów i muszą prowadzić i przygotowywać bardzo obszerne dokumentacje dla celników, aby ich transporty nie miały problemu z przekroczeniem granic. Oczywiście nie robią oni tego sami, lecz mają odpowiednie i kompetentne osoby do tego zadania. Aby jednak mieć pewność, że zarówno my jak i nasi pracownicy wykonują powierzone zadania w odpowiedni sposób oraz aby uniknąć nieprzyjemności ze służbą celną warto zapisać się samemu czy też swoich pracowników na kursy z prawa celnego. Przepisy celne to dość rozbudowany szereg zagadnień prawnych, bardzo zróżnicowanych i skomplikowanych które nie raz są dość istotnie skomplikowane. Zdarza się nie raz że przez takie złe ich zinterpretowanie czy nieznajomość przepisów można narobić sobie bardzo dużo problemów. Przez to tak ważne jest aby poszerzać wiedzę swoją i swoich pracowników z zakresu właśnie tych przepisów.

Odprawy celne szkolenie pozwoli uzupełnić potrzebną widzę oraz umiejętności. Na takich szkoleniach poruszane są między innymi tematy związane z polityką celną w Polsce jak i Europie oraz podstawy stosowania prawa celnego. Uczestnicy kursu poznają wszelkie różnice między własnością miejscową a rzeczową. Kolejny aspekt poruszany na szkoleniu to dokumentacja. Jest to bardzo ważny element, każdy przewóz wymaga od przewoźnika skompletowania licznych dokumentów, są to faktury, listy przewozowe, SAD oraz wiele innych dokumentów. Kolejnym bardzo ważnym i poruszanym elementem są bardzo istotne procedury celne, którym podlega każdy transport wjeżdżający na teren kraju. Dlatego warto jest wiedzieć jak postępować aby nie łamać żadnych przepisów oraz na co należy być przygotowanym. Odprawy celne szkolenia to również wszelkie zagadnienia związane z pochodzeniem towarów i ich przeznaczeniem, każdy bowiem towar musi być odpowiednio udokumentowany i sprawdzony aby mógł zostać dostarczony do kraju. Do takiej dokumentacji zalicza się przykładowo świadectwa pochodzenia, ponadto są to zasady sporządzania deklaracji lub deklaracji EUR-MED i inne zagadnienia związane z dokumentacją. Kolejny istotny podpunkt w tych szkoleniach to charakterystyka instytucji odpowiedzialnych za kontrolę transportów i przedsiębiorców zajmujących się spedycją. Poruszamy również kwestię rozliczenia z Urzędem Skarbowym czy działanie systemu INTRAST.

System monitorowania drogowego przewozu towarów jest również istotne ponieważ bez niego żadna ciężarówka nie wyjedzie na trasę. Jest to na przykład odpowiedzialność cywilna przewoźnika, konieczna w razie wypadku czy uszkodzeń spowodowanych w razie wypadku. Nie jest to jednak jedyne ubezpieczenie, istnieje ich wiele i są zależne od wielu czynników czy specyfikacji przewozu. W transporcie drogowym występuje szereg ryzyk, przed którymi należy właściwie się chronić. Przewoźnik powinien skorzystać z ubezpieczenia OCP, dzięki któremu zabezpieczy się przed finansowymi skutkami szkód. Warto więc skorzystać z takich szkoleń, aby żadne z istotnych zagadnień nie było obce wam ani waszym pracownikom. Dzięki nim zminimalizujecie ryzyko strat spowodowanych nieznajomością przepisów czy też złym zarządzaniem. Powiem więcej dzięki takim szkoleniom z pewnością zaczniecie zarabiać więcej i zyskiwać coraz więcej kontrahentów. Zapraszamy do udziału.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.