Jak wygląda polityka cen transferowych?

W Polsce obowiązuje prawo podatkowe, stanowiące zbiór zasad i przepisów nakładające obowiązek płacenia podatków na podatników, płatników, jak i inkasentów. Stanowi ona o szeregu zadań m. in. o procedurach, które musza przestrzegać różne organy podatkowe.

 
W Polsce obowiązuje prawo podatkowe, stanowiące zbiór zasad i przepisów nakładające obowiązek płacenia podatków na podatników, płatników, jak i inkasentów. Stanowi ona o szeregu zadań m. in. o procedurach, które musza przestrzegać różne organy podatkowe.
 
Wyróżnia ona kilka rodzajów podatków, do których możemy zaliczyć m. in. podatki stanowiące przedmiot opodatkowania: tj. przychodowe – czyli płacimy od ilości zarobionych pieniędzy (niekorzystne, gdy nasza działalność nie przynosi zysków), dochodowe, w których to sytuacja jest analogiczna do poprzednich, z tym że płacimy podatek od zysku. Oprócz tego mamy jeszcze majątkowe, czyli odnoszące się do naszego majątku, jak i konsumpcyjne, będące dodatkowymi opłatami naliczonymi na płacone produkty.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Obecnie obowiązujący porządek prawny dotyczący cen transferowych oraz przygotowanie do nadchodzących zmian w tym obszarze – zapraszamy na szkolenie NOWE REGULACJE W OBSZARZE CEN TRANSFEROWYCH

Uczestników tego szkolenia interesuje również:

Innym rodzajem kryterium jaki sugerujemy się podczas doboru podatków, jest wymiar i sposób pomiaru podatków. Mowa to o dwóch głównych grupach tj. bezpośrednich podatkach, nakładanych na np. nasze zarobki, jak i pośrednich (znakomity przykład to podatek VAT).
 
Ponadto można je dzielić pod kątem podziału wpływów na poszczególne budżety (np. państwowe, czy też samorządowe)., rodzaju obciążonego elementu (osobowe, rzeczowe) czy też od stawki podatkowej (np. procentowe). Mówiąc o prawie podatkowym, należy przybliżyć także kwestię przerzucalności podatkowej, czyli zjawiska opierającego się na stopniu obciążenia podatnika przez podatki.
 
Podatnik może przerzucić swoje podatki na inne podmioty w trzech zakresach tj. częściowym, całkowitym, a także nadmiernym, tym samym chroniąc samego siebie od płacenia tych zobowiązań. Taka sytuacja, jaką jest przerzucalność występuje w momencie gdy ustawodawca podnosi stawki podatkowe. Podatki są bardzo obszerne i zrozumienie ich w pełni wymaga ogromnej ilości czasu.
 
Oczywiście każdy z nas samodzielnie powinien zbliżyć się do tego zagadnienia, by wiedzieć c i kiedy płacić, dzięki czemu unikniemy licznych błędów, niedomówień, jak i kar. Jednakże z drugiej strony jest to tak spore zagadnienie, że niemożliwym jest zrozumienie wszystkiego.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.