Jak wygląda polityka cen transferowych?

W Polsce obowiązuje prawo podatkowe, stanowiące zbiór zasad i przepisów nakładające obowiązek płacenia podatków na podatników, płatników, jak i inkasentów. Stanowi ona o szeregu zadań m. in. o procedurach, które musza przestrzegać różne organy podatkowe.

   
  W Polsce obowiązuje prawo podatkowe, stanowiące zbiór zasad i przepisów nakładające obowiązek płacenia podatków na podatników, płatników, jak i inkasentów. Stanowi ona o szeregu zadań m. in. o procedurach, które musza przestrzegać różne organy podatkowe.
   
  Wyróżnia ona kilka rodzajów podatków, do których możemy zaliczyć m. in. podatki stanowiące przedmiot opodatkowania: tj. przychodowe – czyli płacimy od ilości zarobionych pieniędzy (niekorzystne, gdy nasza działalność nie przynosi zysków), dochodowe, w których to sytuacja jest analogiczna do poprzednich, z tym że płacimy podatek od zysku. Oprócz tego mamy jeszcze majątkowe, czyli odnoszące się do naszego majątku, jak i konsumpcyjne, będące dodatkowymi opłatami naliczonymi na płacone produkty.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Obecnie obowiązujący porządek prawny dotyczący cen transferowych oraz przygotowanie do nadchodzących zmian w tym obszarze – zapraszamy na szkolenie NOWE REGULACJE W OBSZARZE CEN TRANSFEROWYCH

  Uczestników tego szkolenia interesuje również:

  Innym rodzajem kryterium jaki sugerujemy się podczas doboru podatków, jest wymiar i sposób pomiaru podatków. Mowa to o dwóch głównych grupach tj. bezpośrednich podatkach, nakładanych na np. nasze zarobki, jak i pośrednich (znakomity przykład to podatek VAT).
   
  Ponadto można je dzielić pod kątem podziału wpływów na poszczególne budżety (np. państwowe, czy też samorządowe)., rodzaju obciążonego elementu (osobowe, rzeczowe) czy też od stawki podatkowej (np. procentowe). Mówiąc o prawie podatkowym, należy przybliżyć także kwestię przerzucalności podatkowej, czyli zjawiska opierającego się na stopniu obciążenia podatnika przez podatki.
   
  Podatnik może przerzucić swoje podatki na inne podmioty w trzech zakresach tj. częściowym, całkowitym, a także nadmiernym, tym samym chroniąc samego siebie od płacenia tych zobowiązań. Taka sytuacja, jaką jest przerzucalność występuje w momencie gdy ustawodawca podnosi stawki podatkowe. Podatki są bardzo obszerne i zrozumienie ich w pełni wymaga ogromnej ilości czasu.
   
  Oczywiście każdy z nas samodzielnie powinien zbliżyć się do tego zagadnienia, by wiedzieć c i kiedy płacić, dzięki czemu unikniemy licznych błędów, niedomówień, jak i kar. Jednakże z drugiej strony jest to tak spore zagadnienie, że niemożliwym jest zrozumienie wszystkiego.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.