Umiejętności miękkie i twarde przydatne w pracy biurowej

Praca biurowa to dzisiaj praktycznie droga kariery dla każdego z nas. W końcu dzisiaj coraz więcej osób znajduje posadę właśnie w biurze – jest to relatywnie rzecz ujmując naprawdę całkiem wygodne. Niemniej jednak są pewne umiejętności miękkie i twarde, które pomogą nam w zdobyciu takiej dobrej posady.

zdjęcie - (the_title())


Umiejętności miękkie i twarde przydatne w pracy biurowej

Praca biurowa to dzisiaj praktycznie droga kariery dla każdego z nas. W końcu dzisiaj coraz więcej osób znajduje posadę właśnie w biurze - jest to relatywnie rzecz ujmując naprawdę całkiem wygodne. Niemniej jednak są pewne umiejętności miękkie i twarde, które pomogą nam w zdobyciu takiej dobrej posady. O czym tu przede wszystkim mowa?

Umiejętności miękkie i praca z ludźmi

Na początek warto zacząć od szeroko rozumianych umiejętności miękkich. Na czym one polegają? Przede wszystkim są to wszelkie szeroko rozumiane umiejętności interpersonalne, pomagające nam w zaadaptowaniu się do nowych warunków pracy i do obcowania z zespołem pracowników.

Można zatem wymienić tu chociażby umiejętność negocjacji, łagodzenia konfliktów itp. Co więcej ważne jest jeszcze tutaj zdobycie pewnych umiejętności uniwersalnych, wśród których prym wiedzie chociażby kreatywność asertywność, radzenie sobie z presją czasu czy stresu. Generalnie rzecz ujmując umiejętności miękkie odnoszą się raczej do wartości niemierzalnych, na swój sposób mylone są z charakterem danej osoby i jej osobowością.

Umiejętności twarde a praca biurowa

Same umiejętności miękkie znacząco pomogą nam podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz podczas późniejszej pracy w biurze. Niemniej jednak obok nich należy mieć także pewne umiejętności twarde. Czym one są? Takie umiejętności z pewnością jak najbardziej należą nawet do bardzo mierzalnych.

Jest to np. wiedza zdobyta na kursach, znajomość danego języka itp. Szczególnie zaś istotna jest tutaj dobra znajomość programu Excel - to praktycznie podstawa w każdej pracy biurowej. Co jest szczególnie istotne, to należy podkreślić fakt, że wiedza szkolna czy zdobyta na studiach odnośnie programu Excel zupełnie nie wystarczy nam do jego istotnego opanowania.

Tutaj konieczne jest jednak szkolenie Excel w HR - będzie ono na pewno najlepsze. Poruszone zostaną na nim takie zagadnienia jak chociażby szkolenie tabele przestawne czy też szkolenie power query - to kursy z dwóch umiejętności Excela, o których zazwyczaj mało wiemy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.