Warsztat zarządzanie nieruchomościami

Rynek nieruchomości jest bardzo obszerny i równie bardzo pożądany na rynku polskim, gdyż zapewnia ogromne pieniądze. Nie można do tego podejść z tzw. lekką ręką, gdyż potrzeba do tego bardzo dużej ilości wiedzy, szczególnie z zakresu zarządzania. Zacznijmy jednakże od początku, czyli od podziału nieruchomości na różne zakresy. Ogólnie możemy tu wyróżnić nieruchomości komercyjne (nad którymi pochylimy się chwilę dłużej), jak i niekomercyjne np. własne mieszkania. 

   
  Rynek nieruchomości jest bardzo obszerny i równie bardzo pożądany na rynku polskim, gdyż zapewnia ogromne pieniądze. Nie można do tego podejść z tzw. lekką ręką, gdyż potrzeba do tego bardzo dużej ilości wiedzy, szczególnie z zakresu zarządzania. Zacznijmy jednakże od początku, czyli od podziału nieruchomości na różne zakresy. Ogólnie możemy tu wyróżnić nieruchomości komercyjne (nad którymi pochylimy się chwilę dłużej), jak i niekomercyjne np. własne mieszkania. Wróćmy jednak do pierwszego typu czyli do nieruchomości komercyjnej, gdyż to ona przynosi nam największe zyski, a zarazem największe potrzeby zarządzania.
   
  Za ten typ nieruchomości określamy nieruchomość generującą periodyczne (okresowe) przychody związane z jej użytkowaniem przez osoby trzecie. Ten typ definicji skierowany jest do kilku rodzajów lokali tzn: m. in. nieruchomości na wynajem, handlowo usługowe, rekreacyjne i wypoczynkowe, a także przemysłowe. Nim jednak przystąpimy do zakupu naszego nowego lokalu musimy zdać sobie sprawę, że w przypadku takiego rodzaju inwestycji nie możemy oczekiwać zbyt szybkiego zwrotu pieniędzy, lecz jest to działanie czasochłonne.
   
  Stąd głównym powodem dla którego budujemy magazyny, czy też inne budynki użytkowe, a także dla którego staramy się coraz bardziej rozwijać nie jest gwarancja uzyskania dochodu, lecz nadzieja na to, że taka sytuacja będzie miała miejsce. Stąd będą jeszcze bardziej dokładnym inwestor, który inwestuje w zakup pewnych nieruchomości, zainteresowany będzie zyskiem netto, a nie samym dochodem, gdyż dopiero zysk zapewni mu faktyczny zarobek z włożonych działań.
   
  Zarządzanie nieruchomościami to nie tylko inwestycje, ale także podejmowanie odpowiednich działań mających na celu dobre funkcjonowanie naszych lokali. Związane jest to zarówno z podejmowaniem działań dotyczących ludzi, funkcjonowania, jak i efektów dla naszych nieruchomości. Chcąc więc się przygotować to takich działań biznesowych, warto poszerzyć swoją wiedzę, poprzez korzystanie z szkoleń jakie są ogólnie dostępne.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.