Warsztat zarządzanie nieruchomościami

Rynek nieruchomości jest bardzo obszerny i równie bardzo pożądany na rynku polskim, gdyż zapewnia ogromne pieniądze. Nie można do tego podejść z tzw. lekką ręką, gdyż potrzeba do tego bardzo dużej ilości wiedzy, szczególnie z zakresu zarządzania. Zacznijmy jednakże od początku, czyli od podziału nieruchomości na różne zakresy. Ogólnie możemy tu wyróżnić nieruchomości komercyjne (nad którymi pochylimy się chwilę dłużej), jak i niekomercyjne np. własne mieszkania. 

 
Rynek nieruchomości jest bardzo obszerny i równie bardzo pożądany na rynku polskim, gdyż zapewnia ogromne pieniądze. Nie można do tego podejść z tzw. lekką ręką, gdyż potrzeba do tego bardzo dużej ilości wiedzy, szczególnie z zakresu zarządzania. Zacznijmy jednakże od początku, czyli od podziału nieruchomości na różne zakresy. Ogólnie możemy tu wyróżnić nieruchomości komercyjne (nad którymi pochylimy się chwilę dłużej), jak i niekomercyjne np. własne mieszkania. Wróćmy jednak do pierwszego typu czyli do nieruchomości komercyjnej, gdyż to ona przynosi nam największe zyski, a zarazem największe potrzeby zarządzania.
 
Za ten typ nieruchomości określamy nieruchomość generującą periodyczne (okresowe) przychody związane z jej użytkowaniem przez osoby trzecie. Ten typ definicji skierowany jest do kilku rodzajów lokali tzn: m. in. nieruchomości na wynajem, handlowo usługowe, rekreacyjne i wypoczynkowe, a także przemysłowe. Nim jednak przystąpimy do zakupu naszego nowego lokalu musimy zdać sobie sprawę, że w przypadku takiego rodzaju inwestycji nie możemy oczekiwać zbyt szybkiego zwrotu pieniędzy, lecz jest to działanie czasochłonne.
 
Stąd głównym powodem dla którego budujemy magazyny, czy też inne budynki użytkowe, a także dla którego staramy się coraz bardziej rozwijać nie jest gwarancja uzyskania dochodu, lecz nadzieja na to, że taka sytuacja będzie miała miejsce. Stąd będą jeszcze bardziej dokładnym inwestor, który inwestuje w zakup pewnych nieruchomości, zainteresowany będzie zyskiem netto, a nie samym dochodem, gdyż dopiero zysk zapewni mu faktyczny zarobek z włożonych działań.
 
Zarządzanie nieruchomościami to nie tylko inwestycje, ale także podejmowanie odpowiednich działań mających na celu dobre funkcjonowanie naszych lokali. Związane jest to zarówno z podejmowaniem działań dotyczących ludzi, funkcjonowania, jak i efektów dla naszych nieruchomości. Chcąc więc się przygotować to takich działań biznesowych, warto poszerzyć swoją wiedzę, poprzez korzystanie z szkoleń jakie są ogólnie dostępne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.