Ćwiczenia na kreatywność

Jak powszechnie wiadomo, sukces firmy zależy od wielu rozmaitych czynników. Najczęściej są one ze sobą w jakiś sposób powiązane. Nie wszystkie są rzecz jasna zależne od człowieka, ale z całą pewnością na większą część z nich człowiek ma wpływ. Pracodawcy mają na przykład znamienny wpływ na to, kogo zatrudniają w swojej firmie. Od tego jak przebiegnie proces rekrutacyjny zależy bardzo wiele.

zdjęcie - (the_title())

 
Ćwiczenia na kreatywność

Jak powszechnie wiadomo, sukces firmy zależy od wielu rozmaitych czynników. Najczęściej są one ze sobą w jakiś sposób powiązane. Nie wszystkie są rzecz jasna zależne od człowieka, ale z całą pewnością na większą część z nich człowiek ma wpływ. Pracodawcy mają na przykład znamienny wpływ na to, kogo zatrudniają w swojej firmie. Od tego jak przebiegnie proces rekrutacyjny zależy bardzo wiele. Każdy pracodawca chciałby żeby w jego firmie pracowali kompetentni i doświadczeni ludzie. Kwalifikacje i doświadczenie to jednak nie wszystko.

Bardzo istotne jest posiadanie przez pracownika tak zwanych kompetencji miękkich, do których zaliczyć można dużą odporność na stres, umiejętność pracy w zespole czy łatwość w rozwiązywaniu konfliktów. Nie da się ukryć, że coraz bardziej pożądaną przez pracodawców cechą jest kreatywność. Twórcze myślenie jest bowiem bardzo przydatne na każdym stanowisku. Nie da się bowiem ukryć, że każda praca niesie za sobą wyzwania. Nierzadko w firmie pojawiają się problemy, które trzeba rozwiązać. Wówczas wszelkie kreatywne pomysły będą na wagę złota. Człowiek jest istotą z natury kreatywną. Nie każdy z nas ma jednak rozwiniętą kreatywność w takim samym stopniu. Dlatego więc, dobrze byłoby, gdyby w każdej firmie organizowane były szkolenia pomagające pracownikom w ćwiczeniu swojej kreatywności.

Szkolenia powinny być prowadzone regularnie. Najlepiej byłoby gdyby prowadziła je wykwalifikowana firma z dużym doświadczeniem. Najłatwiej będzie taką firmę znaleźć w dużych miastach, takich jak na przykład Warszawa czy Wrocław. Nie da się ukryć, że istnieją rozmaite kryteria, którymi warto byłoby kierować się przy wyborze firmy szkoleniowej. Niewątpliwie głównym kryterium branym pod uwagę przy wyborze firmy będą opinie klientów o danej firmie. Warto rzecz jasna wybrać firmę, która ma jak najwięcej opinii pozytywnych.

Przykładowy temat szkolenia z zakresu kreatywności może brzmieć na przykład: ćwiczenia na kreatywność. Trening czyni bowiem mistrza w każdej dziedzinie. Jednym z bardziej popularnych ćwiczeń kreatywności jest tak zwana burza mózgów. Uczestnicy burzy mózgów podają swoje pomysły na rozwiązanie jakiegoś problemu, a prowadzący burzę mózgów zapisuje je na tablicy. Ćwiczenie to uświadamia nam jak wiele pomysłów nosimy w sobie. Innym ciekawym ćwiczeniem kreatywności będzie stworzenie mapy myśli czy pomysłów na określony temat. Dobrym sposobem na rozbudzenie kreatywności są również twórcze dyskusje w gronie współpracowników. Dzięki takim dyskusjom pracownicy lepiej się poznają i łatwiej jest im pracować ze sobą. Ważne jednak, by dyskusja związana była z jakimś konkretnym problemem i miała na celu rozwiązanie go. To nie może być zwykła towarzyska pogawędka.

Dobrym pomysłem będzie również zorganizowanie warsztatów do it yourself. Uczestnicy takich warsztatów będą mieli za zadanie samodzielne stworzenie jakiegoś przedmiotu czy dekoracji z dostępnych materiałów. Takie ćwiczenie wspaniale ćwiczy kreatywność i przyczynia się do osiągnięcia sukcesu w firmie. Podsumowując wyżej zebrane rozważania, nietrudno dojść do wniosku, że o sukcesie firmy przesądza całe mnóstwo rozmaitych czynników. Nie wszystkie z nich są zależne od człowieka, ale na znakomitą większość z nich mamy na szczęście niemały wpływ.

Jednym z czynników, na które pracodawca ma wpływ jest dobór kadry pracowniczej. Najlepiej rzecz jasna zatrudnić doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników, ale bardzo istotne są również kompetencje miękkie. Dobrze byłoby, gdyby pracodawca organizował w firmie szkolenia, które pomogłyby pracownikom trenować umiejętności miękkie, w tym wysoce pożądaną kreatywność.

Twórcze rozwiązywanie problemów jest bowiem bardzo pożądaną umiejętnością w każdej firmie, bez względu na przedmiot jej działalności. Na warsztatach kreatywności pracownicy będą mieli wiele rozmaitych okazji trenowania swoich umiejętności. Bardzo znanym i skutecznym ćwiczeniem jest chociażby burza mózgów. Doświadczony szkoleniowiec z całą pewnością zaprezentuje uczestnikom szkolenia także mnóstwo innych, skutecznych ćwiczeń na kreatywność.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.