Jak wygląda praca zespołów projektowych w zwinnej metodyce?

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.

Gamma - Jak wygląda praca zespołów projektowych w zwinnej metodyce?


Jak wygląda praca zespołów projektowych w zwinnej metodyce?

Agile szkolenie, scrum szkolenie

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw. Nie dziwi więc, że project management nazywany jest często zawodem przyszłości i wiele osób stara się związać z nim swoją zawodową ścieżkę.

Zarządzanie projektami to dziedzina, która stale rozwija się i ewoluuje. Nowe wyzwania wymagają świeżego podejścia. Tradycyjne – tak zwane kaskadowe – podejście, zgodnie z którym projekt to nierozerwalna całość, która może być zrealizowana w oparciu o odgórny plan – sprawdza się obecnie wyłącznie w przypadku projektów bardzo prostych.

Te wielowymiarowe i skomplikowane wymagają innego podejścia, umożliwiającego płynne wprowadzanie zmian i modyfikacji. Z tego też powodu powstał tak zwany manifest agile, z którego wyłoniły się zwinne metodyki. Jedną z nich jest SCRUM

Szkolenie product owner, szkolenie scrum developer, szkolenie scrum master

Zwinne metodyki, w przeciwieństwie do podejścia tradycyjnego nie traktują projektu jak całości, a dzielą go na poszczególne etapy. Na każdym z tych etapów możliwe jest wprowadzanie modyfikacji, które będą rzutować na dalsze prace. Najważniejsze jest wypracowanie optymalnych rozwiązań, które przyniosą jak najwięcej korzyści zarówno osobie, która zleciła wykonanie projektu, jak i firmie, która jego realizacji się podjęła.

Z tego też powodu konieczna jest komunikacja na linii klient - zespół projektowy. W przypadku zespołu scrumowego taką osobą jest product owner. Reprezentuje on klienta i komunikuje go z zespołem. Ponadto w skład zespołu wchodzą scrum developerzy, czyli osoby, które wykonują wszelkie czynności związane z realizacją projektu. Ponadto do zespołu scrumowego należy scrum aster. Scrum master to osoba, która dba o to, aby narzędzia i techniki scrumowe były nie tylko wykorzystywane, ale też rozumiane.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.