Jakie zadania muszą zrealizować pracownicy zespołu projektowego?

AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.

Gamma - Jakie zadania muszą zrealizować pracownicy zespołu projektowego?


Jakie zadania muszą zrealizować pracownicy zespołu projektowego?

Agile szkolenie, scrum szkolenie

AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała, niekoniecznie jednak wie, czego w rzeczywistości pojęcie to dotyczy. Jak już wiemy związane jest z project managementem, czyli zarządzaniem projektami.

Wróćmy do początku. Agile to słowo związane ze specjalnym manifestem, według którego tradycyjne metody zarządzania projektami przestały mieć rację bytu w przypadku skomplikowanych i wielowątkowych projektów (wówczas związanych w oprogramowaniem komputerowym).

Konieczne było stworzenie nowych technik i narzędzi, które będą skuteczne w takich przypadkach. Jedną z takich metodyk, zwanych metodyką zwinną, jest scrum. W skład zespołu scrumowego wchodzi: product owner, scrum developerzy oraz scrum master.

Czym zajmują się poszczególne osoby?

Szkolenie product owner

Product owner jest to osoba, która w zespole scrumowym (zespole projektowym działającym w oparciu o metodykę scrum) reprezentuje klienta, czyli osobę zlecającą wykonanie projektu. Product owner wypowiada się w imieniu klienta, jest pośrednikiem pomiędzy nim a osobami, które realizacją projektu się zajmują. Jego zadaniem jest wypracowanie optymalnych rozwiązań, które odpowiadać będą obu stronom i wszystkim przyniosą jak najwięcej korzyści.

Szkolenie scrum developer

Scrum developer to osoba, której zadaniem jest realizowanie poszczególnych prac związanych z realizacją projektów. To oni wdrażają wszelkie rozwiązania i poszukują jak najlepszych opcji działania. W zespole scrumowych pracują w oparciu o metodykę scrum, co oznacza, że nie działają z ustalonym odgórnie planem, a mają możliwość wprowadzania różnego rodzaju zmian i modyfikacji na każdym etapie prac.

Szkolenie scrum master

Scrum master jest to osoba, której rola wzbudza najwięcej wątpliwości. W rzeczywistości nie jest to jednak nic skomplikowanego. Scrum master dba o to, aby metodyka scrum była wykorzystywana w pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.