Employer Branding

Employer branding to w tłumaczeni na język polski budowanie marki pracodawcy. Na Employee Branding składa się cały szereg różnorodnych działań firmy, które w założeniu mają zbudować pozytywny wizerunek danej firmy, jako najlepszego możliwego pracodawcy, dla którego pracować chciałby każdy.

zdjęcie - (the_title())

 

Employer branding to w tłumaczeni na język polski budowanie marki pracodawcy. Na Employer Branding składa się cały szereg różnorodnych działań firmy, które w założeniu mają zbudować pozytywny wizerunek danej firmy, jako najlepszego możliwego pracodawcy, dla którego pracować chciałby każdy. Wszystkie działania jakie związane są z Employer Branding można podzielić na dwa typy:


- Employer Branding Zewnętrzny, którego działania kierowane są niemal wyłącznie do przyszłych pracowników. Wszystkie działania mają jeden wspólny cel - stworzenie pozytywnego wizerunku firmy mówiącego o tym, że jest to jeden z najlepszych obecnie funkcjonujących na rynku pracodawców. Jeśli chodzi o konkretne przykłady takich działań to z pewnością jest to aktywny udział w targach pracy, aktywne działania promujące firmę w mediach społecznościowych ( które uznane są za jedną z reklamowych potęg naszych czasów), dobrze na wizerunek przedsiębiorstwa wpływa także promocja firmy w serwisach zajmujących się umieszczaniem ogłoszeń dotyczących staży czy ofert stałej pracy.


- Employer Branding Wewnętrzny stanowi ciąg działań skierowanych przede wszystkim do pracowników jacy aktualnie zatrudnieni są w danym przedsiębiorstwie. Wszystkie działania skupiają się przede wszystkim na stworzeniu niezwykle przyjaznej atmosfery w pracy oraz odczucia posiadanych wielkich możliwości rozwojowych. Jakie możemy wymienić konkretnie działania odnoszące się do wewnętrznego Employer Branding? Tu chodzi przede wszystkim o inwestycję w kapitał ludzki czyli regularne szkolenia, wyjazdy integracyjne czy uznaniowe premie.
Tak naprawdę Employer Branding jest jeszcze dość młodym systemem, dlatego też niewiele firm stosuje go w swojej praktyce. Być może wynika to z problemów wynikających z niewielkiej ilości szkoleń, które potencjalnych pracodawców będą przygotowywały do kierowania się zasadami Employee Branding w swoim przedsiębiorstwie. Także dostępna na ten temat literatura niestety jest póki co dość uboga, znaleźć możemy raptem kilka pozycji dość ogólnie opisujących Employer Branding.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.