Impreza firmowa – jakie przynosi korzyści

Okazja do beztroskiej zabawy, nagroda za harówkę? Organizacja imprez firmowych przynosi więcej korzyści, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.Impreza firmowa jest oczywiście dla pracowników formą nagrody i sposobem na zwiększanie ich lojalności.

 
Okazja do beztroskiej zabawy, nagroda za harówkę? Organizacja imprez firmowych przynosi więcej korzyści, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Impreza firmowa jest oczywiście dla pracowników formą nagrody i sposobem na zwiększanie ich lojalności. Zdarza się, że legendarne imprezy czy szerzej cała sfera socjalna bywają jednym z powodów, dla których pracownicy marzą o pracy w danym miejscu. Imprezy firmowe pełnią również inne, ważniejsze role.

Jednym z najczęściej wymienianych plusów organizowania takich wydarzeń jest szeroko rozumiana integracja zespołu. Odbywa się to zarówno w ramach działów i grup pracujących bezpośrednio ze sobą, które mają okazję wreszcie lepiej się poznać, jak też pomiędzy poszczególnymi pionami i działami, na co dzień często niemającymi ze sobą kontaktu. W ten sposób można łatwo zintegrować z zespołem nowo zatrudnionych pracowników.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Bardziej zaawansowaną formą integracji jest tzw. teambuilding, czyli tworzenie zespołu. Impreza firmowa jest świetną okazją do takich działań. A przeprowadzić je można poprzez zorganizowanie dla pracowników zadań lub gier terenowych, wymagających od nich podziału ról, współpracy, wzajemnego odkrywania swoich mocnych i słabych stron.

Imprezy firmowe pozwalają także kierownikom i liderom lepiej poznać swój zespół i często odkryć nieoczywiste, nieujawnione wcześniej zdolności polegających im osób. Wiele mówi się wśród pracowników, że przy takich okazjach obserwowane są potknięcia, zachowania nierozważne czy wypowiadane opinie. Jednak drugą stroną medalu jest, że dobrze zorganizowany wyjazd firmowy pozwala także pokazać się z tej lepszej strony.
 
Może to być po raz pierwszy okazja do pochwalenia się swoim interesującym hobby lub pozazawodowym doświadczeniem. A także lider może rozpoznać ujawnione np. w czasie wspólnego aktywnego wypoczynku zdolności i cechy charakteru, które mogą się przydać na dalszej ścieżce kariery.

Cichy i spokojny dotąd pracownik może mieć fenomenalną zdolność uważne słuchania i rozumienia mocnych stron innych, a największy luzak i błazen – duszę społecznika i umiejętności, którymi dotąd tak naprawdę się nie pochwalił. Warto więc mieć oczy i uszy otwarte. A przede wszystkim – stworzyć warunki, w których pracownicy będą mieli okazję pokazać, czego o nich nie wiemy, a co wiedzieć warto.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.