Jak rozmawiać z szefem o swoich problemach?

Bezpośredni przełożony poprzez swoją osobowość zachowanie oraz podejmowane decyzje wpływa w istotny sposób na poszczególnych członków zespołu. Panująca w firmie atmosfera ma konsekwencje zarówno w obszarze zawodowym, jak i osobistym.

Gamma - Jak rozmawiać z szefem o swoich problemach?

 
Jak rozmawiać z szefem o swoich problemach?

Bezpośredni przełożony poprzez swoją osobowość zachowanie oraz podejmowane decyzje wpływa w istotny sposób na poszczególnych członków zespołu. Panująca w firmie atmosfera ma konsekwencje zarówno w obszarze zawodowym, jak i osobistym. Zatem jak rozmawiać z szefem o problemach, aby dojść do porozumienia. Profesjonalną wiedzę w tej kwestii dostarczają szkolenia z zarządzania.

Każdy pracownik powinien mieć świadomość, że nie ma idealnych szefów. Dobry szef to nie taki, który głaszcze po głowie swoich pracowników i mówi im tylko miłe rzeczy. Bycie szefem to niełatwe zadanie, bowiem na jego barkach spoczywa mnóstwo ważnych zadań i obowiązków, z którymi to musi borykać się każdego dnia. Rola skutecznego menadżera polega na realizacji celów dzięki wsparciu i owocnej pracy zespołu.

Często zdarza się, że relacje między pracownikiem, a liderem nie układają się zbyt dobrze. Niezwykle trudna dla wieksozści pracowników jest rozmowa o podwyżce czy rozmowa z szefem o awansie. Zatem jak rozmawiać z szefem o problemach oraz istotnych sprawach dotyczących funkcjonowania firmy?

Jak rozmawiać z przełożonym?

Wielu pracowników posiadających despotycznych oraz nieprzystępnych szefów woli unikać z nimi kontaktu oraz szczerej rozmowy. Niemniej nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż sukcesy w firmie są w dużej mierze zależne od panującej w niej relacji. Zatem jak rozmawiać z szefem o problemach oraz innych istotnych sprawach?

We współczesnym świecie biznesu nie brakuje kierowników czy managerów, którzy nie mają stosownego doświadczenia w zarządzaniu ludźmi i w związku tym zarządzają bardzo nieudolnie. Wielu z nich nie ma świadomości tego, że określone zachowanie robi więcej złego niż dobrego. Niemniej w takiej sytuacji pracownik nie powinien się poddać i chować głowę w piasek skazując tym sposobem współpracę na niepowodzenie.

Jeśli nieświadomy szef nie określi dokładnie celów oraz zadań pracownika, wówczas powinien on przy najbliższej okazji dopytać o szczegóły.
Jeśli pracownik nie otrzymuje istotnych informacji zwrotnych o efektach swojej pracy, wówczas warto dopytać szefa o swoją pracę i jej efekty oraz co poprawy.
Warto czasem pokazać szefowi swoje zaangażowanie i inicjatywę, gdyż czasem może on być na tyle dociążony, że czuwanie pracownika nad określonymi sprawami może być dla niego bardzo pomocne. W celu poprawnych relacji na linii pracownik – przełożony niezbędne są szkolenia dla szefów.

Jak rozmawiać z przełożonym? – rozmowa z szefem o awansie

Wielu pracowników posiadających spore doświadczenie w danej branży, marzy o kierowniczym stanowisku. Niestety, zmowa z szefem o awansie nie należy do łatwych zadań i wielu pracowników woli nie poruszać tego istotnego tematu. Zatem jak rozmawiać z przełożonym, aby przekonać go do swoich argumentów i racji?

Każda rozmowa z szefem o awansie powinna być spokojna oraz merytoryczna. Przekonywującymi argumentami z pewnością będą nasze dotychczasowe sukcesy w firmie oraz wkład w jej rozwój.
Do rozmowy z szefem o awansie warto dobrze się przygotować, bowiem bez konkretów, którymi będziemy mogli podeprzeć nasz wniosek, nie mamy raczej szans na sukces. Warto zgromadzić najlepiej na piśmie takie argumenty, że awans rzeczywiście nam się należy, bowiem przez lata zdobyliśmy ogromne umiejętności, które to wykorzystujemy w swojej pracy.

Zatem jak skutecznie rozmawiać z przełożonym? Warto zawsze pamiętać o tym, żeby nie prosić szefa oraz nie brać go na litość, bo wówczas na pewni nie osiągniemy sukcesu w rozmowie. Natomiast warto udowodnić szefowi, że warto w nas zainwestować, gdyż możemy być jeszcze lepsi.

W czasie takie rozmowy należy zawsze zachować granice dobrego wychowania. Pod żadnym pozorem nie należy podnosić głosu oraz być niegrzecznym w stosunku do przełożonego.

Skuteczne szkolenia dla szefów

Doskonałość lidera grupy jest połączeniem wielu istotnych cech. Codzienne zmierzanie się z trudnymi zadaniami oraz realizowanie celów firmy wymaga ciągłego doskonalenia się. W tym celu niezbędne są profesjonalne szkolenia dla szefów oraz szkolenia z zarządzania.

Biorąc udział w szkoleniach z zarządzania osoby zarządzające podnoszą swoje umiejętności menadżerskie i kierownicze. Szkolenia z zarządzania otwarte są przygotowywane przez wyspecjalizowanych trenerów w taki sposób, aby kształcić praktyczne umiejętności w zakresie:

  • budowania zespołu
  • podnoszenia efektywności pracowników
  • wykorzystania nowoczesnych narzędzi menadżerskich

Szkolenia dla szefa uczą jak być skutecznym przywódcą oraz nawiązywać relacje sprzyjającej zespołowej realizacji celów. Szkolenia z zarządzaniaprzeznaczone są dla kierowników zmian, managerów najwyższego szczebla oraz wszystkich właścicieli firm. Te niezwykle ciekawe spotkania łączą w sobie dwa główne cele: odświeżenie i uzupełnienie wiedzy oraz możliwość wymiany dotychczasowych doświadczeń i dyskusji.

Szkolenia dla szefów odbywają się w formie warsztatów i są zawsze nastawione na aktywny udział oraz wypróbowanie umiejętności poszczególnych uczestników w swobodnej atmosferze. Uczestnictwo w takich spotkaniach daje możliwość uzyskania nieco innego spojrzenia na pewne rzeczy, wyrwania się z codziennych schematów oraz znacznego zwiększenia swojej efektywności w kierowaniu ludźmi

Szkolenia dla szefów bardzo często odbywają się w formie warsztatów zamkniętych przez wyspecjalizowanych trenerów z tej dziedziny. Gwarantują one bardzo dobrą atmosferę oraz możliwość swobodnej wymiany opinii pomiędzy uczestnikami. Większość szkoleń odbywa się w formie warsztatów, gdyż są one nastawione na aktywny udział oraz wypróbowanie umiejętności osób szkolących się w swobodnej atmosferze.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza