Jak rozmawiać z szefem o swoich problemach?

Bezpośredni przełożony poprzez swoją osobowość zachowanie oraz podejmowane decyzje wpływa w istotny sposób na poszczególnych członków zespołu. Panująca w firmie atmosfera ma konsekwencje zarówno w obszarze zawodowym, jak i osobistym.

28 maja 2019
zdjęcie - Jak rozmawiać z szefem o swoich problemach?

 Jak rozmawiać z szefem o swoich problemach?

Bezpośredni przełożony poprzez swoją osobowość zachowanie oraz podejmowane decyzje wpływa w istotny sposób na poszczególnych członków zespołu. Panująca w firmie atmosfera ma konsekwencje zarówno w obszarze zawodowym, jak i osobistym. Zatem jak rozmawiać z szefem o problemach, aby dojść do porozumienia. Profesjonalną wiedzę w tej kwestii dostarczają szkolenia z zarządzania.

Każdy pracownik powinien mieć świadomość, że nie ma idealnych szefów. Dobry szef to nie taki, który głaszcze po głowie swoich pracowników i mówi im tylko miłe rzeczy. Bycie szefem to niełatwe zadanie, bowiem na jego barkach spoczywa mnóstwo ważnych zadań i obowiązków, z którymi to musi borykać się każdego dnia. Rola skutecznego menadżera polega na realizacji celów dzięki wsparciu i owocnej pracy zespołu.

Często zdarza się, że relacje między pracownikiem, a liderem nie układają się zbyt dobrze. Niezwykle trudna dla wieksozści pracowników jest rozmowa o podwyżce czy rozmowa z szefem o awansie. Zatem jak rozmawiać z szefem o problemach oraz istotnych sprawach dotyczących funkcjonowania firmy?

Jak rozmawiać z przełożonym?

Wielu pracowników posiadających despotycznych oraz nieprzystępnych szefów woli unikać z nimi kontaktu oraz szczerej rozmowy. Niemniej nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż sukcesy w firmie są w dużej mierze zależne od panującej w niej relacji. Zatem jak rozmawiać z szefem o problemach oraz innych istotnych sprawach?

We współczesnym świecie biznesu nie brakuje kierowników czy managerów, którzy nie mają stosownego doświadczenia w zarządzaniu ludźmi i w związku tym zarządzają bardzo nieudolnie. Wielu z nich nie ma świadomości tego, że określone zachowanie robi więcej złego niż dobrego. Niemniej w takiej sytuacji pracownik nie powinien się poddać i chować głowę w piasek skazując tym sposobem współpracę na niepowodzenie.

Jeśli nieświadomy szef nie określi dokładnie celów oraz zadań pracownika, wówczas powinien on przy najbliższej okazji dopytać o szczegóły.
Jeśli pracownik nie otrzymuje istotnych informacji zwrotnych o efektach swojej pracy, wówczas warto dopytać szefa o swoją pracę i jej efekty oraz co poprawy.
Warto czasem pokazać szefowi swoje zaangażowanie i inicjatywę, gdyż czasem może on być na tyle dociążony, że czuwanie pracownika nad określonymi sprawami może być dla niego bardzo pomocne. W celu poprawnych relacji na linii pracownik – przełożony niezbędne są szkolenia dla szefów.

Jak rozmawiać z przełożonym? – rozmowa z szefem o awansie

Wielu pracowników posiadających spore doświadczenie w danej branży, marzy o kierowniczym stanowisku. Niestety, zmowa z szefem o awansie nie należy do łatwych zadań i wielu pracowników woli nie poruszać tego istotnego tematu. Zatem jak rozmawiać z przełożonym, aby przekonać go do swoich argumentów i racji?

Każda rozmowa z szefem o awansie powinna być spokojna oraz merytoryczna. Przekonywującymi argumentami z pewnością będą nasze dotychczasowe sukcesy w firmie oraz wkład w jej rozwój.
Do rozmowy z szefem o awansie warto dobrze się przygotować, bowiem bez konkretów, którymi będziemy mogli podeprzeć nasz wniosek, nie mamy raczej szans na sukces. Warto zgromadzić najlepiej na piśmie takie argumenty, że awans rzeczywiście nam się należy, bowiem przez lata zdobyliśmy ogromne umiejętności, które to wykorzystujemy w swojej pracy.

Zatem jak skutecznie rozmawiać z przełożonym? Warto zawsze pamiętać o tym, żeby nie prosić szefa oraz nie brać go na litość, bo wówczas na pewni nie osiągniemy sukcesu w rozmowie. Natomiast warto udowodnić szefowi, że warto w nas zainwestować, gdyż możemy być jeszcze lepsi.

W czasie takie rozmowy należy zawsze zachować granice dobrego wychowania. Pod żadnym pozorem nie należy podnosić głosu oraz być niegrzecznym w stosunku do przełożonego.

Skuteczne szkolenia dla szefów

Doskonałość lidera grupy jest połączeniem wielu istotnych cech. Codzienne zmierzanie się z trudnymi zadaniami oraz realizowanie celów firmy wymaga ciągłego doskonalenia się. W tym celu niezbędne są profesjonalne szkolenia dla szefów oraz szkolenia z zarządzania.

Biorąc udział w szkoleniach z zarządzania osoby zarządzające podnoszą swoje umiejętności menadżerskie i kierownicze. Szkolenia z zarządzania otwarte są przygotowywane przez wyspecjalizowanych trenerów w taki sposób, aby kształcić praktyczne umiejętności w zakresie:

  • budowania zespołu
  • podnoszenia efektywności pracowników
  • wykorzystania nowoczesnych narzędzi menadżerskich

Szkolenia dla szefa uczą jak być skutecznym przywódcą oraz nawiązywać relacje sprzyjającej zespołowej realizacji celów. Szkolenia z zarządzaniaprzeznaczone są dla kierowników zmian, managerów najwyższego szczebla oraz wszystkich właścicieli firm. Te niezwykle ciekawe spotkania łączą w sobie dwa główne cele: odświeżenie i uzupełnienie wiedzy oraz możliwość wymiany dotychczasowych doświadczeń i dyskusji.

Szkolenia dla szefów odbywają się w formie warsztatów i są zawsze nastawione na aktywny udział oraz wypróbowanie umiejętności poszczególnych uczestników w swobodnej atmosferze. Uczestnictwo w takich spotkaniach daje możliwość uzyskania nieco innego spojrzenia na pewne rzeczy, wyrwania się z codziennych schematów oraz znacznego zwiększenia swojej efektywności w kierowaniu ludźmi

Szkolenia dla szefów bardzo często odbywają się w formie warsztatów zamkniętych przez wyspecjalizowanych trenerów z tej dziedziny. Gwarantują one bardzo dobrą atmosferę oraz możliwość swobodnej wymiany opinii pomiędzy uczestnikami. Większość szkoleń odbywa się w formie warsztatów, gdyż są one nastawione na aktywny udział oraz wypróbowanie umiejętności osób szkolących się w swobodnej atmosferze.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

10 maja 2017
Budowanie kultury współodpowiedzialności Kultura polskich firm przypomina kulturę folwarku W ostatnich latach obserwujemy renesans zainteresowania kwestiami kulturowymi. Dzięki intensywnym kontaktom zagranicznym polscy studenci, naukowcy, robotnicy budowlani, informatycy, kierowcy autobusów, dentyści itd. na własnej skórze przekonują się czym jest odrębność kulturowa. Z badań przeprowadzonych przez prof. Janusza Hryniewicza i wielu innych opracowań, wyłania się specyficzny rys stosunków panujących w polskich firmach,...
29 czerwca 2017
Alternatywa dla ocen okresowych - Performance Management PO CO NAM PERFORMANCE MANAGEMENT? Przez niemal trzy dekady specjaliści od zarządzania zasobami ludzkimi przekonywali nas, że "systemy ocen pracowniczych są jednym z podstawowych wymogów profesjonalnego zarządzania zasobami ludzkimi". Z drugiej jednak strony niemal nieustannie spotykaliśmy się z problemami z wdrożeniem tego typu rozwiązań. Dość powiedzieć, że 2/3 wdrożeń SOP upada w trakcie...
12 kwietnia 2018
Koncepcja poziomów wartości Gravesa Czym jest koncepcja poziomów wartości Gravesa? Koncepcja poziomów wartości Gravesa, wcześniej znana jako koncepcja Spiral Dynamics Becka i Cowana, odpowiada na bardzo istotne pytania związane z życiem i motywami działania człowieka: dlaczego niektórzy z nas aby osiągnąć zamierzony cel kierują się walką, a dla innych najważniejsze jest przestrzeganie zasad i porządek? Dlaczego dla niektórych najistotniejszą rzeczą...
9 lipca 2018
Test Badania Kompetencji Harrisona Wstęp Dlaczego niektórzy ludzie nie potrafią się „dopasować”, nie wykorzystują swojego pełnego potencjału lub nie są tak skuteczni, jak napisali w swoim CV?Dlaczego duża część zarządzania/przywództwa czy innych umiejętności społecznych nie zostaje przyswojona, dlaczego zostaje w szkolnej sali, zamiast przenieść się do miejsca pracy?Dlaczego tylu ludzi, posiadających ponadprzeciętne techniczne umiejętności pracy, ma problem z kontaktami międzyludzkimi?Odpowiedź...
10 lipca 2018
Dlaczego warto wprowadzić wellbeing w organizacji? Od czego zacząć? Autor: Agata Pelc, ekspert z zakresu wellbeing'u Wstęp Szanowni Państwo!Czym jest wellbeing i jak wykorzystać go do zarządzania organizacją? Jak właściwie dbać o dobrostan pracownika tak, aby połączyć zaspokojenie jego potrzeb i potrzeb organizacji? Jak dzięki well-beingowi stać się organizacją tętniącą dobrą i pozytywną energią, która zamienia tę energię na wartość...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

27 kwietnia 2022
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
28 lutego 2022
Zmienność i niepewność wpisała się w zawodowe i prywatne doświadczenia ludzi na całym świecie na tyle mocno, że mówienie o rzeczywistości VUCA wydaje się dziś truizmem. Wielu z nas wciąż nie wróciło do biur, ale okazało się, że w dalszym ciągu można nawiązywać kontakty, efektywnie współpracować i wprowadzać innowacje. Wiemy już, że przyszłość nie przyniesie stabilizacji. Turbulencje, jakie zafundowała nam...
24 maja 2021
Ocena potencjału pracowników jest jednym z ciekawszych przedsięwzięć z jakimi może mierzyć się dział HR niemal każdej organizacji. Wskaźniki z zakresu zarządzania Kapitałem Ludzkim pozwalają odpowiedzieć na pytanie: ile jest wart nasz zespół pracowników? jaką wartość tworzą oni dla organizacji? Ocena potencjału jest próbą odpowiedzi na pytanie: ile może być wart nasz zespół, jeśli odpowiednio wykorzystamy jego potencjał?
26 kwietnia 2021
Ocena potencjału zawodowego pracowników w zakresie kompetencji to jedno z podstawowych a zarazem najtrudniejszych wyzwań przed jakimi stają specjaliści HR. Źle przeprowadzona ocena nie tylko jest bezużyteczna, lecz także prowadzi do licznych nieporozumień a nawet konfliktów. Dlatego też nieustannie szukamy narzędzi, które ułatwią nam realizację takiego zadania. Jednym z nich są coraz bardziej popularne testy kompetencji.
25 marca 2021
TRANSFORMACJA CYFROWA = TWORZENIE FIRMY INNOWACYJNEJTo nie jest więcej przemysłu w przemyśle, To jest więcej kreatywnego myślenia
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.