Jak skutecznie kierować pracownikami?

Menedżer jest osobą, której priorytetowym zadaniem jest realizacja procesu zarządzania, a więc planowanie oraz podejmowanie decyzji dotyczących funkcjonowania przedsiębiorstwa. Ponadto do jego zadań należy organizowanie pracy ludzi oraz motywowanie i kontrolowanie pracowników.

zdjęcie - (the_title())

 
Jak skutecznie kierować pracownikami?

Menedżer jest osobą, której priorytetowym zadaniem jest realizacja procesu zarządzania, a więc planowanie oraz podejmowanie decyzji dotyczących funkcjonowania przedsiębiorstwa. Ponadto do jego zadań należy organizowanie pracy ludzi oraz motywowanie i kontrolowanie pracowników. Osoba podejmująca kierownicze stanowisko ma więc każdego dnia do wykonywanie wiele ważnych zadań, które w znaczny sposób wpływają na działalność całej firmy oraz osób z nią związanych. Zatem jak kierować pracownikami, aby realizować wyznaczone cele i zadania? W tym celu niezwykle istotne są szkolenia dla nowych menedżerów.

Wielu właścicieli firm ma nadal problem z odpowiednim zarządzaniem swoimi podwładnymi. Często nie potrafią oni skutecznie z nimi rozmawiać oraz ich nie szanują. Jak kierować ludźmi w pracy uczą profesjonale szkolenia dla team leaderów.

Kariera menadżerska – jak kierować pracownikami?

Kariera menadżerska to ogromne wyzwanie dla wielu ambitnych pracowników. Osoby które otrzymały od swego szefa awans często zadają sobie pytanie: jak kierować pracownikami, aby osiągać sukcesy w pracy oraz realizować się zawodowo. W pełni skuteczne i sprawne zarządzanie podległymi pracownikami jest związane z wieloma istotnymi czynnikami. Jednym z nich jest odpowiednie motywowanie pracowników do pracy. Co prawda można ich angażować w wyznaczone zadania poprzez wysokie i zadowalające zarobki, ale w dzisiejszych czasach czasem taka forma motywacji staje się nieskuteczna. Niezwykle istotne jest również przeprowadzanie z nimi rozmów na istotne tematy związane z funkcjonowaniem firmy oraz integracja.

Kierownicze stanowisko wiąże się z wieloma wyzwaniami. Aby być skutecznym szefem trzeba nie tylko doskonale znać firmę w której się pracuje lecz również podległych pracowników. Co więcej skuteczny i kompetentny manager musi dobrze znać rynek oraz odpowiednio reagować na zachodzące na nim zmiany. Każdy kierownik nastawiony na sukces zawodowy musi umieć bezbłędnie wykonywać zlecone przez przełożonego zadania, sprawnie zarządzać firmą.

Co więcej pomyślna kariera menedżerska jest nierozerwalnie związana z budową autorytetu wśród podległych pracowników. Tylko szanowany i ceniony szef, mający poważanie u swoich podwładnych potrafi sprawnie nimi zarządzać oraz egzekwować powierzone im zadania. Otóż tylko autorytet kształtuje obraz lidera jako eksperta oraz charyzmatycznego szfa, który to potrafi przewodzić innym ludziom. Dużą rolę w nabyciu takich umiejętności pełnią szkolenia dla team leaderów.

Kierownicze stanowisko, a szkolenia dla team leaderów.

Co prawda niektóre cechy przywódcze są darem, z którymi dana osoba się rodzi, niemniej przywództwa w pewnym stopniu można się nauczyć.
Doświadczenie w tej dziedzinie pokazuje, bowiem, że dobry szef to nie tylko taki, który posiada wrodzoną zdolność do przewodzenia innym ludziom oraz wywierania na nich wpływu, lecz jest on taką jednostką, która potrafi skutecznie kierować innymi. W tym celu potrzebna jest ogromna wiedza oraz konkretne umiejętności, których można się nauczyć. W tym celu organizowane są liczne szkolenia dla nowych menedżerów.

Trenerzy prowadzący szkolenia dla team leaderów to w większości doświadczeni menedżerowie posiadający ogromną wiedzę w tej dziedzinie.
Szkolenia dla nowych menedżerów są prowadzone w niezwykle ciekawy oraz interesujący sposób. Tematyką prowadzonych warsztatów jest przywództwo, budowanie zespołów i kierowanie nimi, zarządzanie i myślenie strategiczne oraz motywowanie i zespołów do pracy. Ponadto szkolenia dla team leaderów poruszają zagadnienia z zakresu zarządzania projektami, kierowania zmianami, delegowania zadań, rozwiązywania problemów oraz podejmowania trudnych decyzji. Uczą one młodych liderów asertywności, kreatywnego i innowacyjnego myślenia i kierowania zespołami produkcyjnymi.

Program spotkań jest zawsze odpowiednio dostosowany do potrzeb firmy i uczestników spotkania. Znaczna część szkoleń jest prowadzona w oparciu o zaawansowane symulacje strategiczne oraz gry menedżerskie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.